پایش آنلاین 45 واحد صنعتی بزرگ استان
کد خبر: 917178
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qbC
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
وجود 17واحد آلاینده در سمنان
معاونت فنی حفاظت حفاظت محیط زیست استان سمنان، از پایش آنلاین 45 واحد صنعتی بزرگ این استان خبر داد.

امامعلی فیروزپور در حال حاضر 17واحد آلاینده در سطح استان وجود دارد که طبق قوانین موظف به پرداخت عوارض موسوم به یک درصد هستند.

وی از تلاش محیط‌زیست استان به‌منظور فعال‌سازی دو ایستگاه سنجش آلودگی سمنان و شاهرود خبر داد و افزود: در حال حاضر سه ایستگاه سنجش آلودگی در سمنان و گرمسار وجود دارد. ضمن اینکه در تلاش‌یم که یک ایستگاه نیز در شاهرود راه‌اندازی کنیم.

معاونت فنی حفاظت حفاظت محیط زیست استان سمنان با اشاره به فعال بودن ایستگاه سنجش آلودگی در گرمسار افزود: ایستگاه سنجش آلودگی سمنان برای راه‌اندازی صفحه نمایشگر به 180 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد. همچنین برای راه‌اندازی ایستگاه سنجش شاهرود نیز به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به وجود 47 واحد صنعتی تولیدی گچ دراستان سمنان تصریح کرد: تمامی این واحدها به بک‌فیلترهای پیشرفته مجهزند و جز در موارد اتفاقی که ممکن است با پاره شدن فیلتر روبرو شوند، هیچگونه آلودگی ندارند.

معاونت فنی حفاظت حفاظت محیط زیست استان سمنان با تقدیر از همکاری واحدهای تولیدی گچ گفت: خوشبختانه این واحدها در زمینه محیط‌زیست همکاری بسیار خوبی با اداره کل محیط زیست داشتند تنها دو واحد مرتکب تخلفاتی در این زمینه می‌شدند که هر دو به دادگاه معرفی و برابر قوانین با آنها برخورد شد.

فیروزپور با بیان اینکه سلامت مردم برای سازمان در اولویت است گفت: محیط زیست در برخورد با واحدهای متخلف جدی است و به هیچ عنوان بر سر سلامت شهروندان معامله نمی کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار