کد خبر: 917130
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qaQ
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
تفکر بسیجی در همایش فرماندهان ارتش و سپاه محور بود
بسیج و تفکر بسیجی بار دیگر بهانه‌ای شد تا فرماندهان و مسئولان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان ید واحده و بازوان اقتدار دفاعی کشور گرد هم بیایند.
بسیج و تفکر بسیجی بار دیگر بهانه‌ای شد تا فرماندهان و مسئولان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان ید واحده و بازوان اقتدار دفاعی کشور گرد هم بیایند. روز پنج‌شنبه اولین همایش ائمه جماعات و فرماندهان بسیج کوی‌های سازمانی ارتش فرصتی شد تا بسیج و تفکر بسیجی بار دیگر به عنوان یک مکتب و یک راه که تنها راه و کلید حل مشکلات است، مورد تأکید قرار گیرد.
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در این همایش گفت: از اینکه خداوند نام ما را در فهرست بسیجیان عالم ثبت کرده است، شکر می‌کنیم. شکری که به گفته وی متکی به یک اعتقاد عمیق و منطق قوی است. موسوی اضافه کرد: انتظاراتی که خداوند بزرگ از انسان‌ها دارد، در فرهنگ بسیج متجلی است. وی با بیان اینکه «شیطان هم کار خود را می‌کند و دائم در تلاش است که انسان‌ها را از مسیر الهی باز دارد»، افزود: بی دلیل هم نیست که شیاطین بزرگ و کوچک این‌قدر در برابر بسیج با بغض و دشمنی برخورد می‌کنند.

بازخوانی یک خاطره و هجمه‌هایی که شد
بخش دیگر سخنان فرمانده کل ارتش به بازخوانی خاطره‌ای از سالیان دور و دلیل هجمه‌هایی که به وی شد، اختصاص داشت. امیر موسوی با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته و پس از بیان خاطره‌ای درباره اینکه حدود ۲۰ سال پیش نزد رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا گفته بود که آرزوی قلبی‌اش است که در بسیج فعالیت کند، هجمه‌های فراوانی از سوی دشمنان انقلاب و نظام علیه او شکل گرفته است، افزود: در آن زمان حضرت آقا با آن دید بلندشان و با نهایت بزرگواری بلافاصله از این موضع تمجید کردند. اما در مقابل، گروهی نیز با شدت و قدرت هر چه تمام‌تر شروع به مخالفت و دشمنی با این موضع کردند و این موضوع تا الان هم ادامه دارد. به نظر می‌رسد این موضوع درسی برای همه ما و یک ایجاد انگیزه و البته روشن شدن و نشان دادن راه است تا هر آنجا که دشمن بیش از همه حساسیت نشان می‌دهد، ما هم از زاویه خودمان روی آن حساس باشیم. وی با بیان اینکه «بخش عمده‌ای از کسانی که این مخالفت‌ها و دشمنی‌ها را می‌کنند، این سرباز کوچک را به خوبی می‌شناسند»، ادامه داد: این حرف برای آن‌ها غیرمنتظره نبود. آن‌ها از سال‌ها پیش میزان علاقه من به بسیج را می‌دانند، از خصوصیات و اعتقاد قلبی من به بسیج آگاه هستند و سابقه عملی ارتباط من و بسیج را دنبال می‌کنند. اعلام موضع من برای آن‌ها جدید نبود. به نظر می‌رسد چیزی که باعث شد آن‌ها حساس شوند، این بود که می‌خواستند این موضع برای جوان‌ها الگو نشود. سرلشکر موسوی عنوان کرد: اینکه فرمانده ارتش فارغ از شخص من، با اینکه دارای جایگاه رفیعی است، با افتخار هر چه تمام‌تر از بسیجی بودن حرف بزند، برای جوان‌تر‌ها الگو خواهد شد. این موضوع همچنین بیانگر این است که بسیجی بودن محدود به یک سازمان خاص نیست. هر انسانی، در هر جایگاهی و با هر توانایی می‌تواند به جایگاه خود متعصب باشد و به بسیجی بودن افتخار کند. حضرت آقا هم روی این موضوع تأکید کردند و فرمودند، فرمانده کل ارتش با دلبستگی سازمانی و وابستگی عاطفی که به ارتش دارد و من آن را تأیید می‌کنم، این مواضع را در وحدت نیرو‌های مسلح انتخاب می‌کند.

تفکر بسیج، کلید حل بسیاری از مشکلات
فرمانده کل ارتش سپس کارکرد بسیج و تفکر بسیجی را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه «بسیجی بودن یک تفکر، یک مکتب و یک راه است»، تصریح کرد: واقعیت این است که کلید حل بسیاری از مشکلات امروز ما بسیج است. این بسیج است که می‌تواند بسیاری از موانع را پشت سر بگذارد و بسیاری از مشکلات را حل کند. بسیج ضامن بسیاری از پیشرفت‌ها، اوج گرفتن‌ها و بقای انقلاب است. همه ما باید بسیجی فکر کنیم، بسیجی کار کنیم و به بسیجی بودن افتخار کنیم. فرمانده کل ارتش ادامه داد: دشمنان ما به خوبی می‌دانند که شاید بتوانند با برخی محاسبات در مورد برخی قدرت‌ها و نقاط قوت ما به خود امید شکست نخوردن بدهند، اما در مقابله با تفکر بسیجی هیچ امید پیروزی نخواهند داشت و این قطعی است.

گرفتار جنگ روانی دشمن نشویم
فرمانده کل ارتش در ادامه تصریح کرد: امسال به نظر می‌رسد برنامه اصلی دشمن روی جنگ اقتصادی سوار شده، اما در واقع برنامه آن‌ها با عملیات روانی روی جنگ اقتصادی سوار شده است. ما چندین سال است که با تحریم‌ها و مشکلات زندگی می‌کنیم، اما آن‌ها جوری وانمود می‌کنند که در شرایطی بدتر از گذشته هستیم. تا جایی که اتفاقی می‌افتد عده‌ای راه می‌افتند، جریانی به راه می‌اندازند و دعوایی ایجاد می‌کنند تا مردم را از حیله و ترفند دشمن منحرف کنند. سرلشکر موسوی هشدار داد: ما باید خیلی مراقب باشیم. می‌گویند آدم عاقل دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود، اما ما چند بار باید گزیده شویم؟ وظیفه بسیجیان در این عملیات و جنگ روانی بسیار مهم است. دشمنان اصلی ما واقعاً قدرت مقابله با ما را ندارند. آن‌ها می‌دانند که شمارش معکوس برای پایان عمرشان شروع شده و لحظه به لحظه به افول و زوال نزدیک می‌شوند، اما جوری رفتار می‌کنند که به ما بباورانند در وضعیت بدی قرار داریم. وی تصریح کرد: ایران در درون خود همه چیز برای آنکه سرزمینی سربلندتر و آبادتر از امروز باشد را دارد. حتی اگر دور این کشور دیوار بکشند هیچ اتفاقی نمی‌افتد. ما هشت سال با این وضعیت با عالم جنگیدیم، دشمن را زمین زدیم و پشتش را به خاک مالیدیم. این همان ملت است و باز هم توانایی آن را داریم. فرمانده کل ارتش اضافه کرد: دشمن این را می‌داند و با پادوهایش در ایران روی موج‌ها سوار می‌شوند. ما باید مراقب باشیم گرفتار جنگ روانی دشمن نشویم. درس بزرگ‌تر این است که حتی اگر دشمنان نفوذی کرده‌اند و جا‌هایی موفق شدند، راه‌های نفوذ را پیدا کنیم، آن‌ها را ببندیم و مقابل دشمن بایستیم.
حجت‌الاسلام عباس محمد حسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نیز درباره فلسفه برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: هدف نخست از برگزاری مراسم تحقق بخشیدن به فرمان ولایی مقام معظم رهبری است. فرماندهی معظم کل قوا در حکمی به امیر فرماندهی کل ارتش و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اعلام کردند که انتظار دارند ما موجب افزایش صمیمیت بین ارتش و سایر بخش‌های نیرو‌های مسلح شویم. یکی از راه‌های افزایش صمیمیت، همدلی بین بسیجِ ارتش و بسیجِ سپاه است. این اتفاق در حال رخ دادن است و باید کاملاً تحقق پیدا کند. محمد حسنی به لزوم وجود وحدت میان ارتش و سپاه اشاره کرد و افزود: ارتش و سپاه دو برادر هستند که دست در دست هم به مقابله با دشمن می‌روند. وحدتی که در بسیج، سپاه و ارتش وجود دارد در هیچ کجا نیست. بسیج متعلق به امام، فرماندهی معظم کل قوا و مردم است. مردم صاحب انقلاب و خاستگاه اصلی بسیج هستند.

ضرورت توسعه تفکر بسیجی در جامعه
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز طی سخنانی در این همایش ضمن قدردانی و تشکر از تدبیر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای برپایی این همایش اثربخش و مهم، تصریح کرد: برگزاری چنین همایشی اثر بسیار مثبتی در تبلیغ، تقویت و ترویج فرهنگ بسیجی در سطح کارکنان، خانواده‌های ارتش و جامعه دارد. سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی افزود: در طول سالیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ابزار و تجهیزات در نظام اسلامی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است، اما هیچ‌گاه به این تجهیزات و امکانات وابسته نبوده‌ایم. وی با تأکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران به بسیج وابستگی جدی دارد، ادامه داد: مسئولان بسیاری در کشور سِمَت گرفته‌اند که عده زیادی خدمت و برخی هم خیانت کردند و پس از دوره‌ای رفته‌اند، آنچه نمی‌توان از آن عبور کرد بسیج و تفکر بسیجی است که نظام جمهوری اسلامی ایران به آن وابستگی شدیدی دارد. شکارچی حاکم شدن تفکر بسیجی را مهم‌تر از خود بسیج خواند و اضافه کرد: اقتدار نظام اسلامی در گرو تفکر بسیجی است و هر جا این تفکر حاکم شده با وجود محدودیت‌های فراوان در نهایت موفقیت و پیروزی حاصل شده است.

زندگی علوی به آقازادگی منجر نمی‌شود
سخنران دیگر این همایش سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین بود. سردار سپهر با تأکید بر این نکته که امروز دشمنان اسلام به این نتیجه رسیده‌اند که فرهنگ و مکتب‌ها را به هم بریزند، اضافه کرد: در شرایط کنونی یکی از وظایف پایگاه‌های مقاومت بسیج مقابله با تهاجم فرهنگی و تربیت بسیجیان نقش‌آفرین است. سردار سپهر با اشاره به قدرت منطقه‌ای بسیج تصریح کرد: تفکر بسیجی آن‌قدر در جهان اسلام قدرت پیدا کرده است که نتانیاهو چندی پیش گفت: «هر سویی نگاه می‌کنم خمینی و خامنه‌ای پشت مرز‌های اسرائیل خیمه زده‌اند.» وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حقوق‌های نجومی گفت: اگر مسئولان و کارگزاران ما زندگی علوی داشته باشند نجومی بگیر و آقازاده در کشور وجود نخواهد داشت و همه مردمدار و انقلابی خواهند بود.

شأن بسیج خدمتگزاری به مردم است
سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ هم طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه «بسیجیان باید همه مردم را با همه سلیقه‌های فکری، سیاسی و اعتقادی دور هم جمع کنند»، تصریح کرد: ارتش، سپاه و بسیج برای این ایجاد نشده‌اند که از خودشان دفاع کنند. آن‌ها به وجود آمده‌اند تا از آحاد مردم ایران دفاع کنند. وی ادامه داد: بسیجیان باید هر گوشه‌ای که زمینه خدمتگزاری به مردم وجود دارد، وارد شوند، بدون آنکه بگویند این حوزه و این صحنه مال کیست. البته که ما برای اهداف رهبری فرزانه‌مان هزینه خواهیم شد و در راستای سیاست‌های رهبری عمل می‌کنیم، اما در خدمتگزاری به مردم هیچ، چون و چرایی نداریم.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با تأکید بر اینکه «باید نگاه و تفکر بسیجی را بسط داد»، خاطرنشان کرد: بسیجیان خادم مردم، چشم پاک‌ترین، باحیاترین، عفیف‌ترین، با حجاب‌ترین و کم‌هزینه‌ترین مردم هستند و باید همواره بار مردم را به دوش بکشند. سردار یزدی با نام بردن از برخی شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی، گفت: ما باید به تأسی از شهدا، همه آنچه این شهدا برای همرزمانشان به عنوان الگویی ماندگار داشتند را در خود جمع کنیم. آن‌ها در دوران حیات با افتخار زیستند و با افتخار شهید شدند. اگر می‌خواهیم نه برای جایگاه و رتبه که برای شبیه بابایی‌ها و همت‌ها شدن زندگی کنیم، باید در خدمتگزاری مردم ایثار و ازخودگذشتگی داشته باشیم.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
0
0
امام خمینی رحمة الله علیه :
تنها افتخارم در این دنیا این است که خود بسیج ام .

همه ملت با روحیه و تفکر بسیجی می تواند همه امور را به نحو احسن اصلاح نماید .
بلکه همه دنیا را می تواند متحول کند .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار