مستمری مددجویان بهزیستی گلستان افزایش می‌یاید
کد خبر: 917070
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qZS
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
مدیرکل بهزیستی استان گلستان از افزایش ۱۴ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی در سال‌جاری خبرداد.
مدیرکل بهزیستی استان گلستان از افزایش ۱۴ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی در سال‌جاری خبرداد.
ابراهیم غفاری گفت: در حال حاضر تعداد ۴۹ هزار و ۵۰۰ معلول تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد ۲۳ هزار نفر را معلولان جسمی و حرکتی، ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر را معلولان ذهنی، ۹ هزار نفر را معلولان کم شنوا، ۷ هزار و ۵۰۰ نفر را ناشنوایان و ۴ هزار و ۷۰۰ نفر را بیماران روانی مزمن تشکیل می‌دهند.
وی افزود: این در حالی است که نزدیک به ۱۰ هزار نفر در سامانه ثبت دریافت مستمری سازمان بهزیستی ثبت نام شده‌اند که به جمع مددجویان این نهاد اجتماعی اضافه خواهند شد.
مدیرکل بهزیستی استان گلستان با بیان اینکه طی سال‌های اخیر تعداد مددجویان معلول بهزیستی کاهش نیافته است، ادامه داد: تعداد ۶۰۰ معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که ۶۰ درصد آنان را مجروحان سوانح رانندگی تشکیل می‌دهند.
غفاری گفت: گلستان در زمینه معلولان نابینا هم رتبه اول کشور را دارد که ریشه همه نابینائی‌ها در ژنتیک نیست و بسیاری از کودکان به دلیل کم توجهی خانواده‌ها و شرکت نکردن در طرح‌های غربالگری یا کم بینا شده‌اند یا در معرض نابینا شدن قرار گرفته‌اند.
وی افزود: با توجه به اینکه گلستان رتبه هفتم کشور در رابطه با معلولیت‌ها را به خود اختصاص داده است، هزینه‌های زیادی را بر دوش بهزیستی گذاشته و هرساله بر تعداد مددجویان افزوده می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار