رفتن به زندان برای نجات مادر معتاد
کد خبر: 916994
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qYE
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
پسر ۱۷‌ساله‌ای که به اتهام حمل ۱۳۸‌گرم مواد مخدر در کانون به سر می‌برد، روز گذشته در دادگاه مدعی شد اظهاراتش برای نجات مادر معتادش بوده است.
به گزارش خبرنگار ما، آبان‌سال‌گذشته مأموران پلیس پایتخت پسر ۱۷‌ساله‌ای را به نام امید به اتهام کشف ۱۰۸‌گرم شیشه و ۳۰‌گرم هروئین در خانه‌شان بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل کردند. پسر نوجوان ابتدا جرمش را اقرار کرد، اما در مراحل بازجویی ادعای تازه‌ای مطرح کرد و گفت: مواد متعلق به مادر معتادش است.
با توجه به تناقضات متهم، اما بنا به شواهد و مدارک موجود پسر نوجوان روانه کانون اصلاح و تربیت شد و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
روز گذشته پرونده روی میز هیئت قضایی به ریاست قاضی عبداللهی و مستشار واعظی قرار گرفت. ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: «مادرم سال‌ها پیش از پدرم طلاق گرفت و از آن به بعد خانه‌ای در خاک سفید اجاره کردیم و با هم زندگی می‌کردیم. مادرم سالهاست که معتاد است و شیشه و هروئین مصرف می‌کند. روز حادثه او برای خرید مواد بیرون رفته بود و بعد از تهیه مواد به خانه برگشت. همان روز مأموران به خانه ما آمدند و مواد مخدری را که مادرم تهیه کرده بود پیدا کردند.» پسر نوجوان ادامه داد: «آن روز به خاطر مادرم به مأموران دروغ گفتم که مواد متعلق به من است. نمی‌خواستم مادرم به دردسر بیفتد و زندانی شود. بعد از آنکه به کانون اصلاح و تربیت رفتم تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم.»
متهم در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید مادرم در خرید و فروش مواد دستی ندارد و این مواد را برای مصرف خودش تهیه کرده بود. از قضات دادگاه تقاضای کمک دارم و می‌خواهم در مجازاتم تخفیف قائل شوند. قول می‌دهم بعد از آزادی مشغول کار شوم و به مادرم کمک کنم تا مواد را ترک کند.»
در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار