بخش کشاورزی در شرایط تحریم کمترین مشکل را خواهد داشت
کد خبر: 916985
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qY5
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۵
وزیر جهادکشاورزی با تأکید براینکه با تدبیر، اتحاد و هماهنگی همه مردم و دستگاه‌ها می‌توانیم در مدت‌کوتاهی در این جنگ اقتصادی بر تحریم‌ها پیروز شویم، گفت: بخش کشاورزی با اتکا به توانمندی‌های داخلی در شرایط تحریم، کمترین مشکلات را خواهد داشت.
محمود حجتی در جمع مدیران ارشد و رؤسای سازمان جهادکشاورزی استان‌های این وزارت با بیان اینکه امریکا همه توان خود را برای همسوکردن سایر کشور‌ها در اعمال تحریم‌ها علیه ایران به کار بسته است، این اقدام امریکا را نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوانی در داخل به ویژه بخش کشاورزی به عنوان خصوصی‌ترین بخش اقتصادی کشور وجود دارد و با توجه به اینکه تولید و تأمین نیاز‌های غذایی مردم بر عهده این بخش است، ارزان و آسان‌ترین ارز در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد و در این زمینه هیچ محدودیتی نداریم.
حجتی بر ضرورت ساماندهی نظام تولید و عرضه محصولات کشاورزی تأکید و خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها و تشکل‌های تولیدی با حمایت و مشارکت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی باید فرآیند تولید را از مرحله تأمین نهاده‌ها تا بازاررسانی و دسترسی مردم به تولیدات کشاورزی بر عهده بگیرند.
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات فنی صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، امسال به رکورد بیش از ۲ میلیون تن شکر در کشور دست یافته‌ایم و با راه‌اندازی کارخانه‌ای در دزفول، گامی دیگر به خودکفایی کشور در تولید شکر نزدیک‌تر خواهیم شد. حجتی با اشاره به صرفه‌جویی ۹۰ درصدی مصرف آب در گلخانه‌ها، افزایش سطح گلخانه‌های کشور از حدود ۸ هزار هکتار در سال ۹۲ به بیش از ۱۲ هزار هکتار در سال ۹۶ را قابل توجه ولی ناکافی دانست و خطاب به مدیران استانی بر ضرورت رفع موانع و تسهیل فرآیند احداث گلخانه‌ها در کشور تأکید کرد.
وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت احیا و مرمت قنات‌ها با مشارکت مردم تأکید کرد و افزود: احداث برخی سد‌ها موجب خشک‌شدن قنات‌ها و از بین رفتن پوشش گیاهی شده است که برای حفظ سرزمین، پیشنهاد تخریب آن‌ها ارائه شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار