۳۱۰ پزشک از شهر اصفهان در طرح پزشک خانواده قرار گرفت
کد خبر: 916890
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qWY
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طرح پزشک خانواده در شهرهای با جمعیت کمتر از ۵۰۰ هزار نفر به طور کامل به اجرا درآمده است.

گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: در شهرهای ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر و ۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر به صورت صد در صد طرح پزشک خانواده عملیاتی شد.

کمال حیدری بیان داشت: طرح پزشک خانواده در شهرستان های نجف آباد، خمینی شهر، خوانسار، گلپایگان، سمیرم، نایین و فلاورجان و لنجان، مبارکه، شهرضا، شاهین شهر، خمینی شهر و نجف آباد به اجرا در آمده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اصفهان اعلام کرد: تاکنون در طرح پزشک خانواده چهار میلیون نفر ثبت نام کردند و با توجه به جمعیت بیش از پنج میلیون نفری استان مابقی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستند.

وی افزود: در طرح پزشک خانواده تعداد مشخصی از بیماران زیر مجموعه یک پزشک قرار می گیرند که برای آن پزشک یک تیم مراقب شامل انواع کارشناسان حوزه سلامت از جمله کارشناس پرستار، ماما، بهداشت محیط و حرفه ای و غیره تعریف شده است و توسط پزشک و این تیم خدمات به بیماران ارائه می شود.

حیدری اظهار داشت: تعداد پزشکان تحت پوشش طرح پزشک خانواده در کلان شهر اصفهان، ۴۵ پزشک هستند با ۶۴۳ مراقب و در روستاها ۲۶۸ پزشک تحت طرح پزشک خانواده فعال هستند و در مجموع ۳۱۰ پزشک از شهر اصفهان در طرح پزشک خانواده قرار گرفته است.

وی بیان داشت: این برنامه در کلانشهر اصفهان اجرا شد و برای اجرای آن افزون بر مراکز و پایگاه های موجود، ۱۰۰ پایگاه سلامت و ۲۷ مرکز خدمات جامع سلامت با به کارگیری ۷۲۴ نفر نیروی انسانی از طریق برون سپاری فعال شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: طرح پزشک خانواده از حدود سال های ۸۳ و ۸۴ به اجرا گذاشته شد و در ابتدا در شهرهای ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر و پس از آن در شهرهای بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر اجرایی و از سال ۹۵ در کلان شهر اصفهان عملیاتی شد.

وی بیان داشت: طرح پزشک خانواده در راستای نظام ارجاع تعریف شد و بر اساس آن تمام مردم صاحب پرونده الکترونیکی می شوند که در این پرونده شمه‌ای از سلامت جسمی و روانی فرد برای خود، حوزه بهداشت و درمان مشخص می‌شود.

حیدری ادامه داد: طرح پزشک خانواده، نقش زیادی در پیشگیری از بیماری ها دارد و با اجرای صددرصدی آن می توان اطلاعات و آمار دقیقی از افراد سالم، افراد مستعد بیماری و بیماران در سطح استان ثبت و ضبط شد.

وی اظهار داشت: در طرح پزشک خانواده درمان بیماران دقیق تر صورت می گیرد زیرا با هنگام مراجعه بیمار به مرکز درمانی با وارد کردن کد ملی بیمار تمام سابقه بیمار ثبت می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مرکز بهداشت استان در تلاش است تا با استفاده از منابع موجود، پنج خدمت سلامتی شامل خدمات خود مراقبتی، سلامت عمومی، خدمات اولیه سلامت فردی، خدمات درمانی و خدمات ویژه بر اساس مشکلات سلامت هر منطقه را به شهروندان در سراسر استان ارائه دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار