ترسی که تل آویو را رها نمی‌کند
کد خبر: 916883
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qWR
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
راز وحشت صهیونیستها از نصرالله
مقامات صهیونیست از ترور سید حسن نصرالله در هر نبرد آتی میان اسرائیل و حزب الله دم می‌زنند و این به توان بالای سید مقاومت در به چالش کشیدن تل آویو مربوط می شود.

جوان آنلاین: مقامات رژیم صهیونیستی هرازگاهی از ترور سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در هر نبرد آتی میان این رژیم و حزب الله دم می زنند. از جمله گادی «آیزنکوت» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد: «ترور سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، هدفی مشروع در جنگ آینده یا قبل از آن خواهد بود».

«عمیر بوحبوط» تحلیلگر نظامی پایگاه والا رژیم صهیونیستی به نقل از منابع امنیتی این رژیم ادعا کرد: «ترور سید مقاومت به رقم خوردن سرنوشت جنگ آینده با حزب الله منجر خواهد شد زیرا حذف وی از صحنه سبب خواهد شد که حزب الله دچار هرج و مرج شود و ضربه روحی زیادی به حزب الله وارد می شود.

این تحلیلگر صهیونیست در ادامه به تلاش های مذبوحانه این رژیم برای ترور نصرالله در جریان جنگ سال ۲۰۰۶ اشاره کرده و اینکه بمب های بتن شکن بر روی ضاحیه جنوبی بیروت ریخته شده به این امید که نصرالله ترور شود اما همه تلاش ها به شکست منجر شده و گزندی به وی وارد نکرده استبوحبوط:بمب های بتن شکن بر روی ضاحیه جنوبی بیروت ریخته شده به این امید که نصرالله ترور شود اما همه تلاش ها به شکست منجر شده و گزندی به وی وارد نکرده است.

بوحبوط آورده است: اسرائیل تیمی مرکب از عوامل موساد و شاباک و دایره اطلاعات نظامی برای زیر نظر گرفتن تحرکات نصرالله به طور شبانه روزی و جمع آوری اطلاعات از وی تشکیل داده اما تا این لحظه ناکام بوده است، زیرا اطلاعات جمع آوری شده اندک است و برای طرح ریزی عملیات ترور دبیر کل حزب الله لبنان که اسرائیلی ها را تهدید و تحت تاثیر قرار می دهد، همه پیدا و پنهان اسرائیل را می داند، توان تاثیرگذاری بر اسرائیلی ها را دارد، به هر حرف وی اطمینان دارد، هر تهدیدی مورد توجه قرار می گیرد.

این تحلیلگر صهیونیست اعلام کرد: منابع امنیتی اسرائیل به شدت به دنبال جمع آوری اطلاعات از رهبران حزب الله هستند تا در جنگ آینده از آن بهره ببرند اما به گفته همین منابع در سال ۱۹۹۲ نیروی هوایی اسرائیل شیخ عباس موسوی را ترور کرد اما در آن زمان احدی نمی دانست که شخصیتی کاریزماتیک تر به نام حسن نصرالله میراث‌دار وی خواهد بود.

دنی روبین اشتاین از شخصیت های رسانه ای اسرائیلی هم گفت: «حسن نصرالله شخصیتی بزرگ دارد. جمال عبدالناصر به مدت ۶ روز در جنگ ایستادگی کرد اما حسن نصرالله به مدت چهار هفته اسرائیلی ها را در پناهگاه نگه داشتحسن نصرالله به مدت چهار هفته اسرائیلی ها را در پناهگاه نگه داشت».

از سوی دیگر بر اساس نظر سنجی انجام شده در اسرائیل ۸۰ درصد از صهیونیستها همه حرفهای نصرالله را باور دارند در حالی که به حرفهای مسئولان خود توجهی ندارند.

«یائکوف رابارک» از مسئولان بلندپایه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد: هدف اسرائیل در جنگ آینده ضد لبنان پیروزی کوبنده و در ضمن آن ترور سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان است. اگر بتوانیم نصرالله را بکُشیم حتما پیروزی از آن ماست».

بدون تردید این موضع گیری ها مسئولان نظامی و تحلیلگران رژیم صهیونیستی را باید در راستای جنگ روانی تل آویو ضد حزب الله دانست. این موضع گیری ها در واقع اعتراف به ناتوانی اسرائیل در ترور نصرالله است.

رژیم اسرائیل در برابر تهدیدات نصرالله عاجز است زیرا این تهدیدات تاثیر ویژه و واقع بینانه ای بر اسرائیلی ها(صهیونیستها) دارد.علت این موضوع کاملا مشخص است و آن صداقت نصرالله دبیر کل حزب الله در تهدیدات است و نتایج درگیری سالهای طولانی به کارشناسان اسرائیلی این موضوع را ثابت کرده است.

در همین راستا کانال دوم تلویزیون رژیم اسرائیل به بررسی این موضع در برنامه ای پرداخت که همه کارشناسان بر صداقت نصرالله و کاریزمای وی صحه گذاشتند.

«عودید بن عامی» از کارشناسان اسرائیلی در این باره گفت: «مشکلی که اسرائیل با آن روبرو ست این است که نصرالله قبلا ثابت کرده که صادق است و دروغ نمی گوید. نصرالله با تهدیدات خود بازدارندگی را ادامه می دهد».

محافل رسانه ای رژیم صهیونیستی از حرفها و موضع گیری های مقامات این رژیم به مثابه حرفهای بیهوده که بر تنش می افزاید، نام می برند و بر این باورند که تل آویو نیازی به دامن زدن به تنش با حزب الله ندارد.

 شکی نیست که سید حسن نصرالله هدف مهمی برای رژیم صهیونیستی است و اگر فرصت مهیا شود به دنبال رسیدن به هدف خود است اما تل آویو را باید در این زمینه ناتوان توصیف کرد.

برخی در منطقه همواره سعی دارند که اسرائیل را شکست ناپذیر و طرفی که در همه جنگها توانمند است، معرفی کنند اما واقعیت این است که اگر این رژیم اینگونه است پس چرا این همه خود را به آب و آتش می زند و برای رهبر حزب الله لبنان نقشه می کشد و طرح می ریزد؟ در واقع این موضع گیری ها به هراس تل آویو از حزب الله و دبیر کل آن سید حسن نصرالله مربوط می شود.

ترسی که تل آویو را رها نمی کند توان موشکی، قدرت ارزیابی و تحلیل اوضاع منطقه از سوی نصرالله، تجارب گرانبهایی که رزمندگان مقاومت لبنان در جریان بحران سوریه به دست آورده اند، است.

علاوه بر این به جبهه متزلزل داخلی اسرائیل را نیز باید مورد توجه قرار داد که به ویژه مقامات نظامی این رژیم را به خط و نشان کشیدن برای نصرالله و حزب الله وادار کرده است اما کیست که وحشت تل آویو از حزب الله و دبیر کل آن را نداند.

نصرالله و حزب الله به مثابه کابوسی برای صهیونیستها محسوب می شوند. آنها از موشک هایی در هراسند که به فاصله کوتاهی از شروع جنگ با لبنان از سوی حزب الله شلیک خواهد شد.

کارشناسان اسرائیلی بر این باورند که ساکنان حیفا از حمله ویرانگر به انبارهای آمونیاک در این منطقه که حاوی بیش از ۱۵ هزار تن گاز هستند و انفجار آنها مرگ هزاران تن از ساکنان حیفا را رقم می‌زند، به شدت هراس دارند.

تل آویو به خوبی از قدرت تاثیرگذاری قوی سید حسن نصرالله بر اسرائیلی ها آگاه است. حزب الله به رهبری سید حسن نصرالله دماغ صهیونیستها را در سال ۲۰۰۶ به خاک مالیده است.

هنگامی که سید حسن نصرالله اعلام می کند که اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است کاملا با واقعیت تطابق دارد زیرا خود رسانه های رژیم صهیونیستی به عدم وجود روحیه جنگجویی نزد ساکنان فلسطین اشغالی و حتی نظامیان این رژیم واقف هستند. هنگامی که دبیر کل حزب الله می گوید که اسرائیلی ها آماده جنگ نیستند این با واقعیت تطابق دارد.

قدر مسلم آن است که سیاست تهدید به ترور سید حسن نصرالله از سوی صهیونیستها به علت ایجاد رعب و وحشتی که وی در میان صهیونیستها ایجاد کرد، مربوط می شودسیاست تهدید به ترور سید حسن نصرالله از سوی صهیونیستها به علت ایجاد رعب و وحشتی که وی در میان صهیونیستها ایجاد کرد، مربوط می شود. عوامل موساد و شاباک در حالی به دنبال رصد تحرکات سید مقاومت برای ترور وی هستند که نصرالله وقعی به این تهدیدات و موضع گیری ها نمی نهد.

اسرائیل بارها تهدید به ترور نصرالله کرده است اما موفقیتی به دست نیاورده است. دبیر کل حزب الله لبنان در واقع رهبری است که به خوبی فن به کارگیری قدرت را علیه صهیونیستها می داند.

نصرالله با مهارت تمام عمل کرده و تهدیدی راهبردی برای رژیم صهیونیستی است و این به دلایل زیر است؛

-فهم عمیق از ماهیت توانمندی حزب الله و به کارگیری آن برای تحقق اهداف مورد نظر.

-توان قدرت نمایی و اجرایی کردن آن هنگام لزوم علیه صهیونیستها.

-موفقیت در مهار قدرت دشمن و ممانعت از اجرایی شدن راهبردهای صهیونیستها و توان بالای وی در ارسال پیام رعب و وحشت میان صهیونیستها و تباه کردن طرح های دشمن و تاثیر بر روحیه آنها بدون اینکه وارد رویارویی مستقیم شود.

-توان بالا در انتخاب اهداف و عرصه عملیات و زمان حملات برای رسیدن به نتیجه راهبردی.

-قدرت در حس کردن تهدیدات دشمن و تحلیل نیات و رفتار صهیونیستها.

-توان پیوند زدن میان قدرت و امکانات برای تحقق هدف راهبردی.

با توجه به آنچه گفته شد می توان نتیجه گرفت که راز موضع گیری ها متعدد مقامات و تحلیلگران صهیونیست علیه نصرالله به نفوذ و تاثیرگذاری بالای وی بر ساکنان فلسطین اشغالی و هراس و وحشتی که سخنان وی ایجاد می کند، است.

منبع: مهـــر
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
انشاالله سید حسن نصرا... در پناه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ؛همیشه سالم و موفق و موءید باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
ترور سران اسراییل باید دردستور کار محور مقاومت بخصوص حزب الله لبنان قرارگیرداینهمه دانشمند وشخصیت بزرگ ازمسلمانها ترور شده چرا باید صهیونیستها را ارام گذاشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
ترور سران اسراییل باید دردستور کار محور مقاومت بخصوص حزب الله لبنان قرارگیرداینهمه دانشمند وشخصیت بزرگ ازمسلمانها ترور شده چرا باید صهیونیستها را ارام گذاشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
اگر۴ تا از این حیوانات اسراییلی توسط حزب الله شناسایی وهلاک شده بودند اسراییل هیچگاه از این غلطها نمیکرد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار