وزیر دفاع: جمهوری اسلامی با تحریم متوقف نمی‌شود
کد خبر: 916785
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qUr
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۳
جمهوری اسلامی ایران به دلیل داشتن ظرفیت‌های عظیم انسانی و منابع متعدد با تحریم متوقف نمی‌شود.
به گزارش مهر، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با تبیین شرایط امروز جمهوری اسلامی ایران و نقش وزارت دفاع در حرکت نظام در مسیر پیچیده تحولات بین‌المللی اظهار داشت: امروز ائتلاف پوشالی استکبار، ارتجاع و نفاق به سرکردگی امریکا در تلاشند شرایط نظام جمهوری اسلامی ایران را بحرانی جلوه دهند و با جنگ روانی و القای نارضایتی در آحاد جامعه، تئوری فاصله بین نظام و مردم را عملی سازند.
امیر حاتمی با اشاره به قدرت نظام اسلامی در عصر حاضر یادآور شد: رویداد‌های چهار دهه گذشته نشان داد جمهوری اسلامی ایران با عبور از گردنه‌های سختی همچون جنگ و ناآرامی‌های داخلی، جنگ تحمیلی، تحریم و اجماع جهانی و نظام بین‌الملل علیه خود، توانست در آوردگاهی کاملاً نابرابر و با کمبود منابع و امکانات، با سلاح ایمان و توکل به قدرت لایزال الهی بر دشمن فائق آید و این درحالی است که امروز ایران اسلامی نسبت به ادوار گذشته بسیار منسجم‌تر، مقتدر و دارای قدرت بازدارندگی فعال است. امیر حاتمی با بیان اینکه دشمن به دنبال شکست‌های متعدد در عرصه تقابل با ملت ایران، امروز تئوری ایجاد گسست اجتماعی و القای ناکارآمدی را به عنوان تاکتیکی جدید علیه نظام اسلامی در دستور کار قرار داده است، گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی با ضعیف نشان دادن نقاط قوت نظام و تأکید و تمرکز بر جنگ اقتصادی به دنبال انباشت نارضایتی در جامعه هستند و این در حالی است که حرکت رو به رشد نظام اسلامی با قدرت ادامه دارد. وی «فشار از بیرون و فروپاشی از درون» را یکی دیگر از تاکتیک‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: برخی عناصر خودفروخته همچون منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و اپوزیسیون داخلی و خارجی با تجهیز مالی برخی دولت‌های سرسپرده منطقه و نقشه و برنامه‌ریزی امریکا و رژیم صهیونیستی و سایر دولت‌های استکباری از هر ابزاری در فضای واقعی و مجازی برای تخریب باور مردم و اعتماد و اعتقاد آنان نسبت به نظام اسلامی با یکدیگر همپیمان شده‌اند.
وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران به دلیل داشتن ظرفیت‌های عظیم انسانی و منابع متعدد با تحریم متوقف نمی‌شود و براین اساس امریکایی‌ها «تاکتیک ایجاد فاصله بین مردم و نظام» را به عنوان روشی مهندسی‌شده، ضربه به نظام اسلامی ارائه داده‌اند. امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) درخصوص جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران تصریح کرد: تحریم و تهدیدات مالی برای ما قابل تبدیل به یک فرصت است چراکه باعث خوداتکایی، خودکفایی و تکیه بر توان بومی می‌شود و بارور شدن ظرفیت‌های عظیم داخلی را به همراه خواهد داشت و این می‌تواند به الگویی برای سایر کشور‌های آزادیخواه مبدل شود. وی در همین زمینه با اشاره به جایگاه و عملکرد وزارت دفاع در دوران تحریم و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بومی بیان داشت: وزارت دفاع با عبور از مهندسی معکوس و تکیه بر توان داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی متناسب با تهدیدات و نیاز نیرو‌های مسلح، در تلاش است حدود ۲۰۰هزار فناوری به‌روز را مبتکرانه و خلاقانه در جهت رشد ابتکار و خلاقیت و تولید محصول بومی و منحصربه‌فرد اجرایی کند.
وزیر دفاع گفت: بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی ما ناشی از عدم‌بهره‌برداری درست منابع و سرمایه‌های انسانی است و ان‌شاءالله به حول و قوه الهی با اتخاذ تصمیمات راهبردی، اتحاد ملی و بسیج همگانی، نقشه و دسیسه دشمنان در عرصه‌های اقتصادی را نیز با شکست مواجه خواهیم کرد.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به ناامیدی دشمن از اقدام نظامی و توانمندی‌های دفاعی کشور به ویژه قابلیت‌های دفاع راهبردی گفت: بر این اساس تاکتیک خود را بر محور فشار اقتصادی و القای نارضایتی عمومی به کار بسته و متمرکز کرده‌اند.
امیر حاتمی با اشاره به اعتماد بالای مردم نسبت به فرزندان رشید خود در نیرو‌های مسلح اذعان داشت: از آنجایی که ایران دارای یک نظام مردمی و دینی است، رفاه مردم جزو منافع حیاتی و خطوط قرمز ما تلقی شده و نیرو‌های مسلح این آمادگی را دارند تا به عنوان سربازان جان بر کف مردم تمام ارکان و ظرفیت خود را در جهت حفظ منافع حیاتی ایران اسلامی به کار بسته و در این راه عاشقانه جانفشانی کنند. وی در پایان با بیان حوادث ناگوار جنگ اُحُد و سستی و غفلت مسلمانان در آن نبرد و با اشاره به آیه شریفه «وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن کنتُم مُّؤْمِنِینَ» گفت: در مقابل جبهه دشمن نباید سستی و غفلت کرد و نباید اجازه داد تهدیدات دشمن منجر به آسیب دیدن وحدت و انسجام داخلی‌مان شود و در این مسیر پرفراز و نشیب تنها راه نجات و سعادت کشور تبعیت از راه نورانی قرآن و ولایت فقیه در مقابل دشمنی‌های نظام سلطه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار