پلیس آگاهی اصفهان؛مبتکر نرم‌افزار رفتارشناسی مجرمان
کد خبر: 916518
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qQY
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
مجموع اخبار فرماندهي نیروی انتظامي استان اصفهان
فرمانده انتظامی استان از طراحی و راه‌اندازی نرم‌افزار رفتارشناسی مجرمان با ابتکار متخصصان پلیس آگاهی این فرماندهی به منظور شناسایی و دستگیری سریع مجرمان خبر داد

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، سردار" مهدی معصوم بیگی" اظهار داشت: پلیس آگاهی استان اصفهان به‌منظور شناسایی و دستگیری سریع مجرمان و کاهش فاصله کشف تا وقوع جرم با بهره‌گیری از متخصصان خود توانست نخستین نرم‌افزار رفتارشناسی مجرمان را طراحی و راه‌اندازی کند.

وی افزود: بر این اساس خصوصیات رفتاری و روانشناسی، میزان تحصیلات، اهلیت، نوع لهجه و هر ویژگی خاص که در متهمان است و می‌تواند به کشف جرم کمک کند در این نرم‌افزار ثبت می‌شود و زمانی که مال باخته یا بزه دیده‌ای به پلیس آگاهی مراجعه کرده و اطلاعاتی از جرم به وقوع پیوسته یا فرد مجرم به کارشناسان ما ارائه کند با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانیم متهمان را در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی و نسبت به دستگیری آنان اقدام کنیم.

سردار معصوم بیگی، با موفق عنوان کردن این نرم‌افزار گفت: علی‌رغم اینکه زمان زیادی از راه‌اندازی سامانه مذکور در پلیس آگاهی استان نمی‌گذرد اما توانسته‌ایم با استفاده از آن مجرمان را در سریع‌ترین زمان ممکن دستگیر کرده و همچنین یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی را کشف کنیم.

فرمانده انتظامی استان بابیان اینکه این نرم‌افزار مشابه خارجی ندارد و برای نخستین بار توسط کارشناسان پلیس آگاهی این فرماندهی طراحی‌شده، گفت: این نرم‌افزار قابلیت ارائه به پلیس آگاهی استان‌های کشور را دارد و آنها نیز می‌توانند در آینده از این نرم‌افزار برای پیشبرد مأموریت‌های خود استفاده کنند.

سردار معصوم بیگی، عنوان داشت: توصیه ما به شهروندان این است که اولاً مراکز اقتصادی و منازل خود را به سیستم پایش تصویری مجهز کنند تا اگر مورد سرقت قرار گرفتند بتوانیم با این نرم‌افزار سریع‌تر سارقان را شناسایی کنیم و همچنین اگر جرمی مانند سرقت اتفاق افتاد از دست زدن به صحنه جرم خودداری کنند تا کارآگاهان ما بتوانند آثار بیولوژیکی و انگشتان به‌جامانده از مجرمان را جمع‌آوری کرده و با استفاده از اطلاعاتی که در نرم‌افزار مذکور وجود دارد آنها را سریع دستگیر کنیم.

وی حرفه‌ای عمل کردن و تربیت کارشناسان خبره را همواره مورد تأکید پلیس اصفهان عنوان کرد و اظهار داشت: حمایت از طرح‌های تحقیقاتی در زمینه کشف علمی جرایم، بهره‌گیری از تجهیزات به‌روز و نوین از دیگر برنامه‌های این پلیس است.#

دستگیری سارقان 7 کیلو طلا توسط پلیس آگاهی اصفهان

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری 3 سارق حرفه‌ای که 2 کیف حاوی7 کیلو طلا را سرقت و متواری شده بودند خبر داد.

سرهنگ "جهانگیر کریمی" اظهار داشت : در پی وصول نیابت قضائی از استان تهران مبنی بر دستگیری 3 سارق حرفه‌ای کیف‌های طلا بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت .

وی افزود: این سارقان سال گذشته و اوایل امسال 2 کیف حاوی 7 کیلو طلا را در شهر تهران سرقت و متواری شده بودند که توسط پلیس آگاهی " تهران بزرگ" شناسایی و مشخص شد مخفیگاه آن‌ها در "اصفهان" است.

این مقام انتظامی بیان داشت : کارآگاهان پلیس آگاهی "اصفهان" و "تهران بزرگ" طی یک عملیات هم‌زمان و ضربتی هر 3 سارق را در سه محل متفاوت دستگیر کردند.

سرهنگ جهانگیر کریمی در پایان از تحویل متهمان به مراجع قضائی خبر داد و خاطرنشان کرد : نیروی انتظامی با مخلان نظم و امنیت عمومی ، اراذل‌واوباش ، سارقان و افرادی که به هر نوع بخواهند امنیت و احساس امنیت مردم را خدشه‌دار کنند برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آنان نخواهند داد.

عدم توجه به جلو ، یک کشته و 2 مجروح بر جای گذاشت

 رئیس پلیس راه استان از خارج شدن یک دستگاه پژو پارس از جاده و فوت یک سرنشین و مجروحیت 2 سرنشین دیگر این خودرو در محور" موته - گلپایگان " خبر داد.

سرهنگ " حسین پورقیصری"  پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس راه " گلپایگان "در پی اعلام  مرکز فوریتهای پلیسی 110 مبنی بر خارج شدن یک دستگاه پژو پارس از جاده در محور " موته - گلپایگان " به منظور بررسی حادثه به محل  اعزام شدند.

وی بیان داشت: در این حادثه که براساس اعلام کارشناسان به علت عدم توجه به جلو راننده رخ داد، یک نفر بر اثر شدت جراحات وارده در دم فوت و 2 سرنشین دیگر نیز به بیمارستان منتقل شدند.

سرهنگ پورقیصری در پایان گفت: اكثر واژگوني ها در جاده های استان اصفهان، ناشي از سرعت غير مجاز، خستگي و خواب آلودگي، عدم توجه به جلو و عدم توانايي در كنترل وسيله نقليه توسط رانندگان است و چنانچه اين موارد توسط رانندگان رعايت شود ديگر شاهد چنين حوادث تلخي نخواهيم بود.

پلمپ 8 واحد صنفی متخلف در اصفهان

 با اجراي طرح بازديد و كنترل واحدهای صنفی ، 8 فروشگاه لوازم آرايشي بهداشتي متخلف توسط ماموران پلیس امنیت عمومی استان شناسایی و پلمپ شدند.

سرهنگ "محمدحسن اسماعيلي" سرپرست پليس امنيت عمومي فرماندهی انتظامی استان اصفهان در تشريح اين خبر گفت: در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي و اخلاقی ، طرح بازديد و كنترل واحد هاي صنفي لوازم آرايشي بهداشتي توسط مأموران اداره نظارت بر اماكن عمومي این پلیس در شهر اصفهان اجرا شد.

وي اظهار داشت : در اين طرح از 227 واحد صنفي بازديد به عمل آمد که درنتیجه 8 واحد صنفی متخلف شناسایی و با دستور مقام قضائی پلمپ و از ادامه فعالیت آنان جلوگیری شد.

سرهنگ اسماعیلی از صدور اخطاریه پلمپ برای 12 واحد صنفی دیگر خبر داد و گفت: همچنین از متصدیان 45 واحد صنفی دیگر نیز تعهد کتبی اخذ شد که در صورت عدم رعایت موازین و مقررات مربوطه با آنان برابر قانون برخورد خواهد شد.

سرپرست پليس امنيت عمومي استان با اعلام تداوم و تشديد این‌گونه برنامه‌ها و اقدامات كنترلي و نظارتي پليس ، از عموم شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع را به مركز فوریت‌های پليسي 110 اطلاع دهند.

دستگيري سارق حرفه اي اماكن خصوصي در نجف آباد

فرمانده انتظامي شهرستان "نجف آباد" از دستگيري یک سارق حرفه اي اماكن خصوصي و کشف 300 میلیون ریال اموال مسروقه خبر داد.

سرهنگ "محمد رضا خدادوست" اظهار داشت : در پي وقوع چندین مورد سرقت اماكن خصوصي در شهرستان نجف آباد ، بررسی موضوع به صورت ويژه در دستور كار ماموران پليس آگاهي اين فرماندهي قرار گرفت.

وي افزود : در همين راستا واحدهاي گشت محسوس و نامحسوس پليس فعال و پس از انجام یکسری اقدامات خاص موفق شدند سارق را شناسایی و دستگیر کنند.

وي تصريح كرد: سارق دستگیر شده در بازجوئی های پلیس به سرقت 300 میلیون ریال اموال از اماکن خصوصی شهروندان اعتراف کرد.

سرهنگ خدادوست در پایان از تحویل متهم به مراجع قضائی خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: از سيستم هاي امنيتي و حفاظتي استفاده کنید ، پس از پايان ساعت کار يا در تعطيلات اصول ایمنی را رعایت و از نگهبان مورد اعتماد استفاده کنید.

کشف بيش از 40کيلوگرم تریاک در نائین

فرمانده انتظامي شهرستان نائين از کشف مقدار 40 کیلو و 349 گرم تریاک در بازرسی از یک کامیون فائو خبر داد.

سرهنگ "صادق کاظم زاد" اظهار داشت :ماموران ایستگاه بازرسی شهید "شرافت" شهرستان "نائین" حين كنترل خودروهاي عبوري به يك دستگاه كاميون كشنده فائو مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود : در بازرسی از این خودرو مقدار 40 کیلو و 349 گرم تریاک که در اطاق بار خودرو جاساز شده بود کشف شد.

این مقام انتظامی بیان داشت : در این زمینه یک سوداگر مرگ دستگیر وبرای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

سرهنگ کاظم زاد در پایان خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهد داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار