پسردایی‌های قاتل محاکمه شدند
کد خبر: 916497
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qQD
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴
دو برادر که به خاطر کینه از پسرعمه‌شان وی را با شلیک گلوله به قتل رسانده بودند، بعد از اظهارات متناقض در جلسه محاکمه ماجرا را شرح دادند.
به گزارش خبرنگار ما، تیر‌سال‌۹۵، مأموران پلیس ورامین از قتل پسر جوانی در یکی از خیابان‌های پیشوا باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به فرزین ۲۸‌ساله بود که در جریان درگیری با دو پسر عمه‌اش با شلیک گلوله هدف قرار گرفته و جان باخته‌بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی مادر مقتول به مأموران گفت: «مدتی قبل فرزین به دختر دایی‌اش علاقه‌مند شده بود، به همین خاطر به خواستگاری دختر برادرم رفتیم و قرار ازدواج را گذاشتیم. برادرم، دو پسر داشت که مدتی بعد از خواستگاری میان آن‌ها و پسرم اختلاف افتاد، همین باعث شد دو برادر چند بار با فرزین درگیر شوند تا جائیکه یک‌بار پسرم را به گاوداری حاشیه ورامین بردند و با چاقو او را به شدت زخمی کردند. پسرم می‌خواست از آن‌ها شکایت کند، اما من او را منصرف کردم.»
زن میانسال در حالیکه به شدت گریه می‌کرد ادامه داد: «به خاطر درگیری میان آنها، دختر برادرم نامزدی‌اش را با فرزین به هم زد و از ازدواج با پسرم منصرف شد. این گذشت تا اینکه امروز دو برادرزاده‌ام با اسلحه مقابل در خانه‌مان آمدند و پسرم را به رگبار بستند. وقتی جلوی در آمدم سر فرزین را بغل کردم و پسرم روی پا‌های من جان سپرد.»
بعد از این توضیحات تلاش پلیس برای بازداشت دو متهم آغاز شد تا اینکه دو برادر به نام‌های یاسر ۳۳‌ساله و بهرام ۲۵‌ساله دستگیر شدند. آن‌ها در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کردند و گفتند: «از مقتول کینه داشتیم به همین دلیل او را کشتیم.» در ادامه یاسر در شرح ماجرا گفت: «فرزین به خواستگاری خواهرم آمد و قرار شد آن‌ها با هم ازدواج کنند. گاهی اوقات فرزین با ماشین دنبال خواهرم می‌آمد و بیرون می‌رفتند تا اینکه این رفت و آمد‌ها زیاد شد. من و برادرم از این موضوع ناراحت بودیم و خواهرم نیز در این مورد با فرزین صحبت کرده‌بود، اما او از این موضوع ناراحت بود تا اینکه آخرین بار وقتی با تلفن همراه خواهرم تماس گرفته بود صدایش را شنیدم که به من و برادرم فحاشی می‌کرد. این موضوع باعث شد کینه او را به دل بگیریم، به همین دلیل روزی با او درگیر شدیم و در آن درگیری فرزین با ضربه چاقو زخمی شد.» متهم ادامه داد: «بعد از آن درگیری فرزین چندین بار ما را تهدید به مرگ کرده‌بود و هر بار که تماس می‌گرفت ناسزا می‌گفت. همین موضوع باعث شد خواهرم از ازدواج با او منصرف شود، اما فرزین دست بردار نبود تا اینکه آخرین بار بعد از خط و نشان کشیدن برای من و برادرم تصمیم گرفتیم با اسلحه مقابل در خانه‌شان برویم و فقط او را تهدید کنیم. روز حادثه با بالا گرفتن درگیری ناچار شدیم دست به اسلحه شویم و به سمت او شلیک کنیم.»
در حالی که دو برادر به اتهام مشارکت در قتل بازداشت شده بودند در روند تحقیقات بود که یاسر خود را عامل شلیک مرگبار معرفی کرد و گفت: برادرش در این حادثه تیری شلیک نکرده است، اما مدتی نگذشته بود که بار دیگر جرمش را انکار کرد و این بار برادرش را عامل قتل معرفی کرد.
با تأیید این توضیحات از سوی برادر کوچکتر، بهرام به اتهام مباشرت در قتل و یاسر به اتهام معاونت در قتل روانه زندان شدند و پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.
بنابراین پرونده روی میزهیئت قضایی به ریاست قاضی قربان‌زاده قرار گرفت و بعد از اعلام رسمیت جلسه مادر مقتول گفت: «دختر برادرم بعد از این حادثه ازدواج کرد و در آرامش زندگی می‌کند، اما من همچنان داغدار پسرم هستم و برادرزاده‌هایم با اظهارات متناقضشان نمک به زخمم می‌پاشند. قصد داشتم اعلام گذشت کنم، اما حالا برای عامل اصلی قتل قصاص می‌خواهم.»
در ادامه بهرام به دستور ریاست دادگاه در جایگاه قرار گرفت و گفت: «بعد از دستگیری به خاطر ترس مجبور شدم دروغ بگویم و از برادرم خواستم قتل را گردن بگیرد. او پذیرفت، اما پشیمان شدم و تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم. من بودم که به فرزین شلیک کردم و او را کشتم.»
سپس یاسر که با قرار وثیقه آزاد بود در جایگاه ایستاد و با تأیید توضیحات برادرش گفت: «همانطور که بهرام گفت: به خاطر ترس برادرم ابتدا قتل را گردن گرفتم، اما باور کنید من به پسرعمه‌ام تیری شلیک نکردم و فقط همراه بهرام بودم.» در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار