۸ داعشی اعدام شده به روایت جنایت‌ها
کد خبر: 916459
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qPb
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
حکم اعدام هشت نفر از اعضای گروهک تکفیری داعش مرتبط با حمله به مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) با رعایت موازین شرعی و قانونی اجرا گردید.
حکم اعدام هشت نفر از اعضای گروهک تکفیری داعش مرتبط با حمله به مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) با رعایت موازین شرعی و قانونی اجرا گردید.
به گزارش میزان، این هشت نفر با عوامل اصلی به شهادت رساندن و مجروح نمودن تعدادی از هموطنان بی‌گناه در حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی همکاری مستقیم داشته‌اند و با علم و آگاهی از هدف و قصد عوامل گروهک تروریستی، آنان را پشتیبانی، تأمین مالی و تسلیحاتی کرده‌اند. اسامی معدومین و اهم فعالیت‌های آنان به شرح زیر است:
تروریستی با کمربند انتحاری
۱- سلیمان مظفری فرزند رحمان با نام مستعار ابوانصار- امین حسینی سال ۱۳۹۴ از کشور خارج شده و به داعش می‌پیوندد. در سال ۱۳۹۶ به همراه تیم تروریستی به صورت غیرمجاز در حالی که سلاح و مهمات جنگی به همراه داشته و کمربند انفجاری به خود بسته است، به کشور وارد می‌شود و موفق به اجاره مکان در شهرک کرناچی جهت اقامت تیم تروریستی در کرمانشاه می‌شود. در زمان دستگیری از نامبرده سلاح کمری، کمربند انفجاری، ۱۴۰ فشنگ ۹ میلیمتری، سه خشاب و شش فشنگ خفیف، اسپری اشک‌آور، تعدادی گوشی تلفن متعلق به عناصر معدوم عملیات تهران و تعدادی پوکه سیم‌کارت کشف گردید. وی دارای سابقه عضویت در گروهک‌های تروریستی کتائب، اخوان و القاعده است.

وصیتی برای عملیات انتحاری
۲- اسماعیل صوفی فرزند مجید با نام مستعار احسان، برادر فریدون صوفی است که در عملیات تهران شرکت داشته و معدوم گردید. ارائه اطلاعات در خصوص وضعیت نقطه‌های کور مرزی به قیوم حق‌پناه فرمانده گروه به منظور ورود اعضای گروهک به کشور، شناسایی مسیر‌های مرزی و هدایت تیم تروریستی داعش، اسکان اعضای تیم تروریستی به مدت ۴۰روز در مکان‌های امن، تهیه اقلام پیش‌ساز بمب برای تیم تروریستی، اختفای سلاح و مهمات و انتقال جهت استفاده اعضای گروهک و تهیه مهمات جنگی مانند گلوله توپ، فشنگ و نارنجک از جمله اقدامات معدوم اسماعیل صوفی در حمایت از داعش است. کشف وصیتنامه متهم که محتوای آن حاکی از قصد عملیات انتحاری توسط نامبرده می‌باشد، حمل کمربند انفجاری و مقادیر زیادی تجهیزات جنگی و فنی به همراه سلیمان مظفری در هنگام دستگیری مبین قصد و علم معدوم صوفی در راستای همکاری با داعش علیه امنیت کشور است.

یک نیروی حرفه‌ای برای تهیه سلاح و مهمات!
۳- رحمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار جعفر دارای سابقه محکومیت قطعی به خرید و حمل سلاح و مهمات جنگی و همکاری با القاعده بوده و با گروه کتائب کردستان بیعت نموده است.
از جمله اقدامات مجرمانه وی عبارت است از تهیه منزل استیجاری، تهیه مدارک جعلی، جابه‌جایی پول برای تیم از عراق به داخل کشور، تهیه و جابه‌جایی محموله انفجاری و مهمات، تهیه چهار قبضه سلاح کلاشنیکف و مهمات مربوطه، هسته‌سازی برای پشتیبانی از تیم تروریستی، تلاش جهت تهیه دو الی سه کیلو ساچمه جهت به کارگیری در جلیقه انفجاری، تهیه مواد پیش‌ساز جهت ساخت مواد منفجره، حضور در اکثر جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی و قرار ملاقات‌های تیم با مرتبطین، خرید مایحتاج و انجام امور پشتیبانی و جابه‌جایی اعضای تیم از مسیر‌های امن درون استان کرمانشاه، شناسایی مسیر امن و جلب همکاری افرادی برای جلوداری و اسکورت تیم در مسیر انتقال از کرمانشاه به تهران و شناسایی و معرفی افراد و عناصر با سابقه به تیم تروریستی. همچنین این متهم ادوات نظامی به یکی از اعضای گروه به نام علی داده است.
نامبرده همچنین در مخفی نمودن تجهیزات شامل ۲۲ گلوله توپ، ۱۱ خمپاره، چهار مین و نارنجک نقش داشته است.

مأمور جذب افراد به داعش
۴- سیدماجد مرتضایی فرزند سیدحسن از عناصر باسابقه و دارای گرایش به گروه‌های تندرو مذهبی بوده که با اعلام موجودیت داعش در سوریه و عراق، از طریق پشتیبانی، تبلیغ و عضوگیری برای گروهک مذکور، اقدامات مؤثری داشته است. مشارالیه در سال ۱۳۹۴ با یکی از سر تیم‌های داعش بیعت نموده و با اطلاع از حضور و مأموریت عناصر تیم تروریستی عملیات تهران، با این تیم همکاری می‌نماید. پشتیبانی و همکاری با تیم تروریستی گروهک داعش، ارتباط و اجرای قرار‌های تشکیلاتی با سرتیم تروریستی گروهک داعش و اقدام به جذب افراد برای عضویت در داعش، از جمله اقدامات مجرمانه نامبرده است.

بیعت با نماینده البغدادی و همکاری برای عملیات تهران
۵- سیروس عزیزی فرزند عبدالخالق با نام مستعار بهروز، ضمن بیعت با گروهک تروریستی داعش به عنوان خلافت اسلامی، با شرکت مستمر و آگاهانه در جلسات تشکیلاتی گروهک داعش در شهرستان پاوه، به نفع گروه داعش تبلیغ می‌کرده است.
وی در سال ۱۳۹۱ به واسطه ارتباط با سریاس صادقی با عقیده سلفی- تکفیری و گروهک داعش آشنا می‌شود و در سال ۱۳۹۲ در منزل سریاس صادقی با وی به عنوان نماینده ابوبکر البغدادی بیعت می‌کند. عضویت در گروهک تروریستی داعش و علم و اطلاع از اهداف تروریست‌ها جهت حمله تروریستی به تهران، همکاری با تیم تروریستی داعش از طریق انتقال عامل انتحاری (سریاس صادقی) به شهرستان‌های همجوار به منظور جذب عوامل انتحاری و هسته‌سازی برای تیم‌های تروریستی، از جمله اقدامات معدوم عزیزی است.

خرید نارنجک و مهمات برای تروریست‌های داعش
۶- ایوب اسمعیلی فرزند حسین از جمله هواداران داعش و مورد اعتماد اسماعیل صوفی بوده که همکاری با تیم تروریستی را از بدو ورود به خاک کشور آغاز کرده است؛ به نحوی که با خودروی شخصی خود، تیم ترور را از مرز به شهرستان سرپل ذهاب انتقال می‌دهد و در ایام اقامت تیم در منطقه، در امر جابه‌جایی افراد، خرید مهمات جنگی، حمل و مخفی کردن چندین قبضه سلاح و مهمات تیم ترور و تهیه پیش‌ساز بمب ایفای نقش کرده است.
از جمله اقدامات نامبرده، همکاری مؤثر با تیم تروریستی از طریق انتقال تیم از مرز به داخل کشور، تهیه و انتقال ۱۲عدد نارنجک جنگی برای عناصر تیم تروریستی، مشارکت در اخفا و انتقال سلاح و تجهیزات نظامی و تهیه ۸۰ کیلوگرم فسفات جهت ساخت بمب و اعزام نیرو به داعش بوده است.

مأمور تهیه خانه امن و محموله‌های نظامی
۷- خسرو رمضانی میراحمدی فرزند کاکا احمد با نام مستعار محسن، از عناصر قدیمی گروهک القاعده (کتائب کردستان) بوده و از طریق سلیمان مظفری به داعش ملحق می‌شود. متهم با اطلاع از قصد گروه دائر بر اقدامات تروریستی در داخل کشور، نسبت به اسکان عناصر تروریستی در منزل یکی از بستگان خود اقدام و با توجه به آشنایی با وضعیت جغرافیایی منطقه، مأموریت تهیه خانه امن و نقل و انتقال ایمن عناصر تروریستی را به عهده می‌گیرد. وی در راستای ایفای مأموریت محوله، به محله‌های خاصی که حساسیت‌برانگیز نباشند مراجعه کرده و به همراه سلیمان مظفری با ارائه شناسنامه مجعول به هویت امین حسینی، اقدام به اجاره یک باب منزل مسکونی در کرمانشاه می‌کند که این منزل محل اختفا و بیعت عناصر گروهک، اجرای جلسات تشکیلاتی و محل اعزام عناصر تیم تروریستی به تهران می‌شود. وی همچنین عناصر تروریستی را از شهرستان سرپل ذهاب و از طریق جاده‌های فرعی به خانه امن کرمانشاه منتقل کرده و در مراحل بعد، اقدام به حمل محموله نظامی از جمله گلوله خمپاره و سایر اقلام انفجاری از شهرستان سرپل ذهاب به خانه امن، جابه‌جایی اعضای گروه به نقاط مختلف استان، انتقال تیم به محل ملاقات‌های تشکیلاتی و اخذ منابع مالی گروهک از تیم ترور و تحویل به خانواده‌های مرتبط نموده است.
تروریست در پوشش دامداری!
۸- عثمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار فردین، برادر رحمان بهروز از متهمان اصلی پرونده است که به واسطه برادرش با اعضای تیم آشنا شده است. وی با در اختیار گذاشتن چادر و منزل خود و تهیه غذا و آذوقه برای گروه، نسبت به اختفای افراد، حمل و جابه‌جایی آنها، تأمین نیازمندی‌های تسهیلاتی و شناسایی معابر و خلأ‌های مرزی اقدام کرده است. قیوم حق‌پناه با توجه به حضور نامبرده در روستای مرزی و نگهداری احشام در پوشش دامداری، از او درخواست می‌کند جهت انتقال اسلحه و مهمات و عناصر تروریستی از خاک عراق به داخل کشور معابر و مسیر‌ها را شناسایی کند؛ عثمان ضمن اجابت خواسته تیم ترور، فردی را در این رابطه به تیم معرفی می‌کند. علاوه بر این، متهم با تحویل گرفتن تعدادی گلوله توپ و خمپاره از اسماعیل صوفی و نگهداری در منزل خود، آن‌ها را برای استفاده عناصر تروریست در جلیقه و بسته‌های انفجاری تحویل برادرش رحمان داده است.
با توجه به درخواست قیوم حق‌پناه از وی در خصوص تهیه سلاح در داخل کشور، نامبرده نسبت به خرید یک قبضه اسلحه کلاشنیکف به همراه دو تیغه خشاب و ۶۰ عدد فشنگ اقدام می‌کند و آن را از طریق رحمان بهروز در اختیار تیم قرار می‌دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار