گزارش تحلیلی «جوان آنلاین» از رفتن یا ماندن مرد پرتغالی
کد خبر: 916346
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qNm
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
کی روش از ایران رفت بدون این که تکلیفش مشخص شود. معلوم نیست بالاخره او در تیم ملی ماندنی می شود یا خیر . مسئولان فدراسیون فوتبال هم از این موضوع بی خبرند. هیچ چیزی در این باره این مربی پرتغالی شفاف نیست. بعد از جام جهانی هر چند تاج گفته بود که مشکلی برای قرارداد با کی روش وجود ندارد اما صحبت شفاف و روشنی هم درباره قرارداد کی روش مطرح نمی کنند.

سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری: کی روش از ایران رفت بدون این که تکلیفش مشخص شود. معلوم نیست بالاخره او در تیم ملی ماندنی می شود یا خیر . مسئولان فدراسیون فوتبال هم از این موضوع بی خبرند. هیچ چیزی در این باره این مربی پرتغالی شفاف نیست. بعد از جام جهانی هر چند تاج گفته بود که مشکلی برای قرارداد با کی روش وجود ندارد اما صحبت شفاف و روشنی هم درباره قرارداد کی روش مطرح نمی کنند.

سرمربی تیم ملی در حالی در لیسبون در کنار خانواده اش استراحت می کند که ابهامات زیادی درباره حضور دوباره اش در ایران و مسابقات آسیایی وجود دارد. شواهد و قرائن بر خلاف صحبت های قبلی تاج حاکی از آن است که هیچ توافق خاصی صورت نگرفته است.

شنیده ها حاکی ازآن است که کی روش روی دو موضوع اصلی هنوز با فدراسیون مشکل دارد. اول زمان قرارداد و دوم بحث دستمزد است. موضوعی که فدراسیون روی دستمزد با کی روش همیشه با مشکل مواجه بوده است.

ظاهرا کی روش درخواست افزایش ۲۰ درصدی داشته که البته با توجه به نتایج تیم ملی در جام جهانی غیر طبیعی نیست ، اما دومین شرط این مربی پرتغالی درباره زمان قراردادش است ، که درخواست کرده اگر بتواند تیم ملی ایران را در جام ملت ها تا مرحله نیمه نهایی بالا بیاورد قراردادش تا جام جهانی ۲۰۲۲ تمدید شود ، شرطی که کمی تاج را با مشکل روبرو کرده و همین باعث شده تا به توافق نهایی نرسند.

در این ۷ سالی که کی روش در خدمت تیم ملی بوده ، بارها و بارها نشان داده که به غیر از این دو مورد ، مواردی دیگری هم برایش بسیار حائز اهمیت است و آن امتیازاتی است که برای تیم خواسته است.

کی روش قانونا تا مرداد سرمربی تیم ملی کشورمان است و طبیعی برنامه تیم ملی را برای بازی های آسیایی به فدراسیون ارائه دهد اما آنچه برای او بسیار مهم است انجام تمام برنامه هایش برای آماده سازی تیم ملی است که دوست ندارد وقفه ای در آْن بوجود بیاید. اردوهای مختلف و انجام تمام بازی های تدارکاتی و دوستانه مهمترین برنامه کی روش تا آغاز رقابتهای جام ملت های امارات است.

بازی های جام ملتها دی ماه در کشور امارات برگزار می شود و با توجه به عملکرد تیم ملی کشورمان در جام جهانی اصلا دوست ندارد عنوان قهرمانی این دوره از رقابتها را از دست بدهد . بازی های درخشان کره خبوبی و ژاپن هم در جام جهانی کار این مربی پرتغالی را سخت تر کرده است ، خداحافظی دو بازیکن از تیم ملی و جایگزینی بازیکنان جوان و بی تجربه در فاصله زمانی کم تا آغاز این رقابت ها مشکلات کی روش را بیشتر و بیشتر کرده است و برای همین می خواهد تا تمام برنامه هایش تا قبل از این رقابتا تمام و کمال اجرایی شود.

قهرمانی در جام ملت ها هدف اصلی فدراسیون است برای همین است که در زمان بازی های جام جهانی صحبت از تمدید قرارداد و نشان دادن چراغ سبز به کی روش بود اما رسیدن به این هدف مهم کار آسانی نیست. هر چقدر ما در جام جهانی خوب بودیم ژاپن هم نشان داد که دست کمی از ما ندارد و می تواند در جام ملت ها دردسر ساز باشد. پس اگر می خواهیم به هدف اصلی یعنی قهرمانی در جام ملت ها برسیم ، فدراسیون باید هر چه با شفاف سازی در قرارداد کی روش ، شرایط قهرمانی تیم ملی کشورمان را در این رقابتها فراهم سازد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار