قطره ای از آب شرب یا سهمیه زاینده رود صرف فضای سبز نشده است
کد خبر: 916218
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qLi
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
شهردار اصفهان:
شهردار اصفهان گفت: تکمیل هتل جهان نما می تواند زمینه رونق بخشی به جهان نما را ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، به نقل اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، قدرت الله نوروزي با حضور در برنامه راديويي "صداي شهر" ضمن تبريك روز شهرداري ها و دهياري ها و همچنين تبريك روز قلم به اصحاب قلم و رسانه اظهار داشت: مقرر شده هر 15 روز يكبار در قالب یک برنامه راديويي حضور پیدا كرده و به سوالات مردم پاسخ داده شود؛ با توجه به اينكه عنوانی براي اين برنامه انتخاب نشده مردم مي توانند در نامگذاري اين برنامه مشاركت كنند.

وي ضمن تشكر از مردم بابت صرفه جويي در مصرف آب ادامه داد: اميدواريم مردم از اين پس نيز بيش از گذشته همكاري هاي لازم را در صرفه جویی آب داشته باشند؛ دغدغه شهرداري تامين آب شرب و تامين آب براي فضاي سبزشهری است؛ فضاي سبز اصفهان زماني 12 هزار هكتار بوده كه در حال حاضر به 5 هزار هكتار کاهش یافته است.

نوروزی تاکید کرد: تاکنون براي آبياري فضاي سبز، قطره اي از آب شرب و زاينده رود استفاده  نشده و برای این موضوع پساب مورد استفاده قرار گرفته است؛ مردم برآبياري شهرداري نظارت کرده و تخلفات در شيوه آبياري را به سامانه 137 گزارش دهند.

افتتاح رسمی فاز سوم خط یک قطار شهری با حضور معاون اول رئیس جمهور

شهردار اصفهان با اشاره به تلاش های بسیار مجموعه مدیریت شهری در راستای حمل و نقل عمومی و روان سازي ترافيك افزود: در تيرماه امسال ميزبان معاون اول رييس جمهور براي افتتاح فاز سوم خط يك قطار شهری هستيم؛ امیدواریم با بسترسازی هایی که صورت می گیرد جمعیت استفاده کننده از مترو تا مهرماه امسال به صد هزار نفر برسد.

چهارباغ به مکانی برای گفت وگو های فرهنگی تبدیل می شود

شهردار اصفهان گفت: کارهای عمرانی در چهارباغ پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم با صبر کاسبان و ساکنان آن به زودی مشکلات فعلی این منطقه حل شود؛ چهارباغ اصفهان در آینده نزدیک به عنوان بهترین مکان برای گفت و گوی فرهنگی و شهری تبدیل می شود و حلقه طلایی گردشگری اصفهان از میدان نقش جهان تا میدان انقلاب را تکمیل می کند که این موضوع بسیاری از مشکلات فعلی کاسب ها و ساکنین چهارباغ را بر طرف می کند.

نوروزی تصریح کرد: ساختمان جهان نما از گذشته تاکنون با مشکلات بسیاری رو به رو بوده است؛ بخش زیادی از آن از جمله «هتل» به نیروی انتظامی واگذار شده بود که طبق توافق جدید این بخش به شهرداری بازگشت؛ از همه کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری برای ساخت هتل هستند، دعوت می کنیم تا به این عرصه وارد شوند و به رونق بخشی جهان نما و گردشگری کمک کنند.

وي با بيان اينكه اجراي پروژه هاي عمراني در شهر متوقف نشده است، گفت: پروژه هاي بزرگي كه از گذشته آغاز شده در حال تكميل شدن است؛ ميدان امام علي (ع) در دوره های قبلی شروع شده و هم اكنون با وجود مشكلات بسياري كه دارد در حال تكميل شدن است.

نوروزی ادامه داد: ساخت مترو از 17 سال پيش آغاز شده اما در این دوره طي 4 ماه به اندازه 4 سال در اين پروژه كار شده است؛ پل كنار گذر اجلاس مورد بهره برداري قرار گرفته است؛ سالن اجلاس كه يكي از دغدغه های عمراني شهر است تا حدود يكسال ديگر به اتمام مي رسد؛ عمليات اجرايي پرديس سينمايي ساحل نيز در آذرماه سال 96 آغاز شده و تا شهريورماه امسال تكميل مي شود.

شهردار اصفهان بيان داشت: درحال حاضر در شرايط اقتصادی مناسبی قرار نداریم و این موضوع درآمدهاي ناپايدار شهرداري را تحت تاثير قرار داده است؛ مشکلات فعلی به ما نشان می دهد که بايد به سمت درآمدهاي پايدار حركت كنيم؛ تاكنون گام های مناسبی در این راستا بر داشته شده که از آن جمله می توان به تامین 500 ميليارد تومان با استفاده از فروش اوراق مشاركت منابع مالي براي خط  دو مترو اشاره کرد.

وي با اشاره به خشكي زاينده رود و كارهاي صورت گرفته در اين خصوص تاكيد كرد: همه مردم حق دارند بدانند مشكل زاينده رود چه زماني حل مي شود؛ زاينده رود مايه حيات اصفهان است كه اگر نباشد زندگي در شهر را دچار اخلال مي كند؛ من به عنوان شهردار يك مطالبه گر در اين خصوص هستم چراكه بخش بزرگي از حق آبه دار زاينده رود متعلق به شهرداري اصفهان است؛ تا جايي كه در توان بوده پيگيري هاي لازم را در اين خصوص داشته ام و اميدوارم در آينده اي نزديك شاهد ساخت هر چه سريعتر تونل سوم كوهرنگ بوده و شاهد جاري شدن آب در زاينده رود باشيم.

نوروزي تاكيد كرد: ميراث تاريخي و فرهنگي اصفهان با خشكي زاينده رود در معرض خطر است و براي حل آن همه مردم و مسئولان استاني و كشوری بايد همكاري  لازم را داشته باشند.

وي با بيان اينكه 50 دستگاه اتوبوس با وجود مشكلات و بدهي ها خريداري شده است، افزود: در خصوص تراموا اقداماتي صورت گرفته واميدواريم هر چه سريعتر اين پروژه نيز در اصفهان اجرايي شود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: شيوه هاي جديدي در اجراي خط دو مترو در نظر گرفته مي شود تا ايستگاه هاي آن نيز به مجموعه هاي تجاري بزرگي تبديل شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار