اگر نمی توانید با مردم همگام وخوب رفتار باشید، جای خود را به دیگران بدهید
کد خبر: 915969
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qHh
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
مهرعلیزاده خطاب به مدیران استانی:
استاندار باتاکید به اینکه مدیران رییس مردم نیستند، بلکه خدمتگزاران آنهاهستند، گفت: باید این فرهنگ درتمامی ادارات و سازمان‌ها جا بیفتد، اینطور نباشد که بعد گذشت۴۰ سال از انقلاب مدیرانی سکاندارادارات شوند که از مردم فاصله بگیرند وبا مردم بودن رادرشان خود ندانند.

محسن مهرعلیزاده گفت: تا حد زیادی نیازمند همراهی و هماهنگی بیشتر در کارها هستیم برخی مدیران این تصور را کنار بگذارند که با گرفتن پست مدیریت با مردم فاصله دارند، در صورتی که تازه مسئولیت ها با افزایش بیشتری شروع شده است.

وی افزود: متأسفانه سرعت کارها در استان کم است و تلاش برای رفع مشکل، کمتر در دستگاه ها دیده می شود؛ اینکه دستگاهی به دنبال کار خود برود و مردم به دفعات مکرر به آن حوزه مراجعه کنند و مشکلات همچنان حل نشده بماند، نشانگر ضعف مدیریت است.

مهرعلیزاده گفت: اگر برخی مدیران نمی توانند فعالیت درستی داشته باشند،  باید جای خود را به دیگران بدهند. همه تمایل به فعالیت دارند، اما وقتی چند بار به یک مدیر تذکر داده شود، نشانگر این است که مدیرمتوجه مسئولیت خود نیست و وقتی مشخص شود که برخی مدیران از پس مسئولیت‌ها بر نمی آیند، باید تغییر مدیر داشته باشیم.

استاندار با اشاره بر اینکه نباید خود را به بی تفاوتی و بی خیالی بزنیم، گفت:مردم با نجابت  از کنار عدم مسئولیت پذیری دستگاه ها و برخی مدیران می گذرند، اما در استانداری مشکلات خود را بیان می کنند و این تذکر کلان و کلی من است که همه مدیران تا زمانی عزیز هستند که در خدمت مردم باشند.

استاندار با اشاره به اینکه مدیران رییس مردم نیستند، بلکه اداره کننده یک سازمان هستند، گفت: باید این فرهنگ در سازمان ها جا بیفتد، اینطور نباشد که ۴۰ سال بعد از انقلاب مدیرانی تربیت شده باشند که از مردم فاصله گرفته‌اند و مردم یک طرف و مدیران در طرف دیگر قرار داشته باشند.

مهرعلیزاده گفت: عدم ریسک پذیری مدیران استان از جمله مشکلات اساسی آن ها است و این موضوع به میزان زیادی در استان دیده می شود. دستگاه هایی که گله و شکایتی از آنها وجود ندارد، ایده آل هستند، اما دستگاه هایی که مدام از آن‌ها شکایت می شود و مراجعان آن ها به استانداری رجوع می کنند، نشان می دهند که ناتوان هستند.

وی با بیان اینکه اصل و محوریت فعالیت‌ها خدمت به مردم است، گفت: سرعت و هماهنگی بین دستگاه ها را افزایش دهید و از اختیارات قانونی خود بیشتر استفاده کنید.

استاندار با تأکید بر موضوع اشتغال در استان گفت: در مورد اشتغال باید به طور هماهنگ فعالیت کرد و کار امروز را به فردا نینداخت، همچنین مشکلات فقر در مناطق غرب و شرق استان به خصوص در کشاورزان وضعیت بدی به وجود آورده است که باید مسئولان، اطلاعات کافی به  کشاورزان در خصوص نبود آب بدهند و به خوبی و نرمی با مردم رفتار کنند.

وی در مورد تنظیم بازار گفت: در خصوص تنظیم بازار باید به نحوی عمل کرد که کسی امکان سوءاستفاده پیدا نکند و کنترل امور بازار را باید به خوبی در استان اجرا کرد.

مهرعلیزاده گفت: باید انصاف و عدالت را رعایت کرد و از خدا ترسید و در خصوص افراد خاطی به طور قاطع عمل کرد؛ دلیلی ندارد در صورت گران شدن مواد اولیه این امر به بیکاری کارگران منجر شود و هیچکس حق ندارد مواد اولیه را در کشور گران کند و دستگاه های مربوطه باید در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورند واگر مواد اولیه گران شد، در ستاد تنظیم بازار مشخص شود.

استاندار اصفهان در خصوص رفتار مسئولان و مدیران با مردم گفت: احترام به مردم نکته بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، اگر نمی توانید مشکل آن‌ها را حل کنید، به آن ها بگویید توانایی قانونی ندارید، یا نمی توانید، اما مردم را معطل نکنید و با زبان روشن با مردم گفت‌وگو کنید؛ اگر نمی توانید به هر دلیلی با مردم به خوبی رفتار کنید جای خود را به دیگران بدهید.

وی اظهارداشت: در جریان انقلاب، فضاسازی های منفی، ترورها و شهدای بسیاری داشتیم و امروز نیز این روند ادامه داد. آمریکا تا به حال از هیچ کوشش رذیلانه ای کوتاهی نکرده است و بر کسی پوشیده نیست که سردمداران آمریکا در اختیار صهیونیست ها هستند و وابستگی زیادی به آن ها دارند.

مهرعلیزاده با اشاره به اینکه مردم ایران به صهیونیست ها و آمریکا نزدیک نمی شوند، گفت: این کشورهای رذیل به دنبال شریک پیدا کردن برای کارهای شیطانی خود هستند، اما امروز  حتی چین و اروپا هم بهایی به آمریکا نمی دهند؛ چرا که این کشور رو به انزوا و نابودی است.

وی بابیان اینکه ایمان باعث پیروزی مردم ایران در انقلاب و جنگ بود، گفت: امروزجنگ اقتصادی است و مردم به دولت و نظام همچنان ایمان دارد، اما دشمنان به دنبال سست کردن ارتباط مردم با دولت و نظام هستند وبا مشکلاتی چون ارز، دلار و کم آبی می خواهند بین نظام و مردم فاصله ای ایجاد کنند؛ در حالیکه مردم آن ها را به خوبی می شناسند. مردم شاهد سرنوشت عراق، سوریه و افغانستان بوده اند و نتیجه دخالت‌های آمریکا در این کشور ها را به وضوح می دانند.

مهرعلیزاده با اشاره به اینکه دلسوزی دشمن برای ایران بی دلیل نیست، گفت: باید تمام اجزای دولت و هر سه قوه باهم باشیم و باهم حرکت کنیم و اول خدا و دوم خلق خدا را در نظر داشته باشیم؛ چرا که در بدترین زمان ها مردم ما از امتحانات سخت تری سربلند بیرون آمده اند.

وی تأکید کرد: هیچ دشمنی  تا کنون نتوانسته علیه ایران کاری از پیش ببرد؛ چرا که میزان آگاهی و سطح شعور مردم ما به اندازه ای است که دیگر کارشکنی های آمریکا را نمی پذیرند و آمریکا باید به این موضوع واقف شود.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار