«روایت مردم» درددل‌های مردم از مجموعه نظام است
کد خبر: 915862
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003qFy
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
روایت حاج حسین یکتا از یک برنامه تلویزیونی
رزمنده دیروز و امروز جبهه انقلاب اسلامی می‌گوید: برنامه «روایت مردم» که از شبکه افق روی آنتن می‌رود، در حقیقت روایتی است از ناگفته‌های مردم و مشکلات اقتصادی و معیشتی‌شان به‌همراه نقد و درددل‌هایی است که مردم از مجموعه نظام دارند.
فرزین ماندگار
رزمنده دیروز و امروز جبهه انقلاب اسلامی می‌گوید: برنامه «روایت مردم» که از شبکه افق روی آنتن می‌رود، در حقیقت روایتی است از ناگفته‌های مردم و مشکلات اقتصادی و معیشتی‌شان به‌همراه نقد و درددل‌هایی است که مردم از مجموعه نظام دارند.
راوی برنامه تلویزیونی روایت مردم حسین یکتا، رزمنده‌ای است که در این مستند ۱۵ دقیقه‌ای شبانه به کوچه و بازار می‌رود و میان قشر‌ها و اصناف مختلف حرف‌هایشان را می‌شنود.
او در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به اینکه رسانه ملی اجازه داده قدری جدی‌تر به مشکلات مردم رسیدگی شود، عنوان می‌کند: احتمالاً در راه ساخت و تولید این مستند قدری از خطوط قرمز عبور می‌کنیم و برای اولین‌بار حرف‌های بی‌پرده مردم از رسانه ملی شنیده می‌شود. تا جایی که هتک‌حرمت به اصول نظام نشود، حرف‌های مردم روی آنتن شبکه سوم سیما می‌روند. چرا رسانه ضدانقلاب آن‌قدر در بوق و کرنا کند تا جامعه را مأیوس نماید، اما ما در «روایت مردم» خودمان درددل‌ها و انتقادات را می‌شنویم و انتقال می‌دهیم تا مسئولان هم بدانند انتقادات جدی است و دیگر حرف از سانسور نیست؛ این تلنگر‌ها شاید تأثیری داشته باشند که امروز دیگر حرف از مطالبه و شفاف‌سازی است.
وی با اشاره به اینکه مردم اصلاً با اصل انقلاب مشکلی ندارند، تصریح کرد: مردم به‌خلاف آن‌چیزی که ضدانقلاب منتشر می‌کند با اصل انقلاب مشکلی ندارند و در این مستند‌ها می‌گویند وضعیت موجود اصلاً براساس تحریم‌ها نیست، بلکه به بی‌تدبیری، عدم مدیریت پویا و کارآمد برخی از مسئولان برمی‌گردد. مردم احساس می‌کنند مسئولان‌شان با آن‌ها به‌لحاظ طبقاتی، فاصله زیادی دارند. این مستند ۲۰ قسمتی هر روز در کوچه و بازار سراسر کشور تولید می‌شود و امشب هم پس از تجربه بازار طلافروشان، پارچه، لاله‌زار، کوچه برلن، گلوبندک، به‌سراغ بازار لاستیک و تایر در کوچه زغالی‌ها می‌رویم. در فاز‌های بعدی «روایت مردم» به‌سراغ مطالبه‌های مردم از مسئولان می‌رود.
حسین یکتا در پاسخ به این گفته که «برخی از جریانات سیاسی فکر می‌کنند این کار شما جناحی است و می‌خواهید به ضرر دولت کار کنید»، خاطرنشان کرد: اولاً ما هم در برنامه زلزله کرمانشاه و هم در این مستند که درددل‌های مردم را بازگو می‌کنیم، هیچ اسمی را از هیچ بخش حاکمیتی، دولتی، نهادی، ارگانی و اجرایی کشور نیاوردیم که بخواهیم بحث را روی فردی ببریم. این نظام را از خودمان می‌دانیم و پای این نظام خون داده‌ایم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار