محدودیت جسمی مانع ادامه تحصیل توان یاب کاشانی نشد
کد خبر: 915257
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003q6D
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
با همکاری پرسنل دانشگاه کاشان
امسال کنکور سراسری سال 97 در دانشگاه کاشان با حال وهوای دیگری برگزار شد روز جمعه همزمان با رقابت بین داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی فردی توان یاب و معلول جسمی و حرکتی که خود را برای این آزمون آماده کرده بود در این رقابت حساس شرکت کرد.

مریم آرمون هدف از شرکت در آزمون سراسری را کسب تجربه کنکور سراسری عنوان کرد و گفت: اولین بار بود که کنکور شرکت کردم، به دلیل شرایط تنفسی و بیماریم که چندوقت پیش یک جراحی انجام دادم میخواستم در آزمون شرکت نکنم ولی شرکت کردم تا تجربه ای کسب کنم.

این توان یاب که با دستگاه تنفس مصنوعی در آزمون شرکت کرد، از همکاری دانشگاه کاشان برای فراهم کردن شرایط شرکت در این آزمون قدردانی کرد و افزود: هیچ وقت فکرنمی کردم پرسنل دانشگاه برایم این چنین وقت بگذارند برای این که از دستگاه تنفس جداشدم صدا نداشتم و منشی خوبم به خوبی وبادقت به کلماتی که میگفتم توجه میکرد و هیچ وقت فکر نمیکردم همکاری مسئولین با من دراین حدباشد و همه چیز عالی بود.

وی رشته مورد علاقه اش را روانشناسی عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی که دارم رشته‌ی روانشناسی مدنظرم هست ولی اگر سرعت بهبودی بیشترباشد مایلم در یکی از زیرشاخه های اصلی رشته‌ی تجربی تحصیل کنم.

مریم آرمون به هم کنکوری های خود توصیه کرد که درهرشرایطی که هستیم می توانیم به بهترین ها دست یابیم، هیچ چیز مانع رسیدن به هدف مان نیست، حتی نداشتن نفس طبیعی که جزء حیاتی ترین چیزی است که باید باشد تا زندگی کنیم. اراده ی آدم ها به تنهایی همه چیز را زیرسوال می برد حتی علم را، کافیست بخواهیم تا به توانستن برسیم.

وی تصریح کرد: پزشک ها میگفتند باید برای همیشه وابسته به دستگاه باشم ولی با تلاش هایم توانستم از دستگاه رهایی پیداکنم و زمانی که از دستگاه جداشدم واژه‌ی اراده برایم معناشد.

تلاش و همت این فرد معلول درس امید، استقامت و تکاپوست؛ درسی که نشان می دهد نقص ها و محدودیت ها نمی تواند قدرت اراده انسان را تحت تاثیر قرار دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار