اردبیل رتبه اول کشور در پرداخت تسهیلات اشتغالی بخش کشاورزی است
کد خبر: 914662
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pwc
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان اردبیل:
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در بحث پرداخت تسهیلات کم بهره به اشتغال و تولید در بخش کشاورزی، این استان دارای رتبه اول کشوری است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، محسن مصطفایی در جلسه بررسی طرح های سرمایه گذاری حوزه کشاورزی در اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر تسهیلات یارانه دار در بحث توسعه اشتغال و تولید بخش کشاورزی در قالب دو طرح اشتغال فراگیر و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون در طرح اشتغال فراگیر بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان استان پرداخت شده است، تصریح کرد: از این لحاظ اردبیل دارای رتبه اول کشوری است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان ادامه داد: در قالب طرح ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز تاکنون تسهیلاتی بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

وی در خصوص میزان اشتغال ایجاد شده با پرداخت این میزان تسهیلات و اجرای این طرح ها یادآور شد: با پرداخت این تسهیلات کارآفرینی ۵۰۰ نفر از جوانان جویای کار شاغل شده اند.

مصطفایی با بیان اینکه تسهیلات این طرح ها با بهره بانکی چهار تا شش درصدی به سرمایه گذاران بخش کشاورزی پرداخت می شود، متذکر شد: بخش کشاورزی علاوه برتامین امنیت غذایی، وظیفه ایجاد اشتغال و حمایت از واحدهای تولید را نیز برعهده دارد.

وی با اشاره به عدم محدودیت و مشکلات در پرداخت این تسهیلات، از سرمایه گذاران بخش کشاورزی بویژه بخش های روستایی و عشایری خواست جهت اخذ تسهیلات بانکی و اجرای طرح های خود به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار