اجرای طرح سنجش 21 هزار نوآموز در اردبیل آغاز شد
کد خبر: 914659
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pwZ
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
مدیر کل آموزش و پرورش اردبیل:
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: اجرای طرح سنجش آمادگی تحصیلی برای نوآموزان استان اردبیل با پذیرش 21 هزار و 500 نوآموز در سراسر استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، احمد ناصری در نشست با جمعی از اصحاب رسانه در جریان آغاز طرح سنجش آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان ورود به پایه ابتدایی و نوآموزان پیش‌ دبستانی در اردبیل اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در تابستان امسال 21 هزار و 500 نفر نوآموز و دانش‌آموز بدو ورود به پایه اول ابتدایی در این طرح شرکت کنند که دانش‌آموزان در کنار اولیای خود در مراحل مختلف این طرح حاضر خواهند شد.

وی از تدارک 11 پایگاه اجرای طرح سنجش آمادگی تحصیلی در جای جای استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: 6 پایگاه ثابت در ناحیه یک و دو اردبیل و شهرستان‌های خلخال، پارس‌‌آباد، مشگین‌شهر و گرمی دایر شده و پنج پایگاه نیز به صورت ثابت و سیار در مناطق دیگر استان فعالیت خواهند کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه اجرای این طرح از امروز تا آخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت، افزود: هدف از اجرای این طرح سنجش و ارزیابی وضعیت جسمی، روانی و هوشی و ذهنی دانش‌آموزان است تا بتوانیم با یک ارزیابی دقیق دانش‌آموزان مشکل‌دار را شناسایی و نسبت به راهنمایی و هدایت درست آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.

ناصری با بیان اینکه خانواده‌ها با ورود به سامانه سنجش آمادگی تحصیلی دانش‌آموزان نسبت به ثبت نام اقدام کرده و در موعد مقرر همراه با برگاه ثبت نام و سایر مدارک به پایگاه‌ها مراجعه می‌کنند، گفت: در بازدیدی که از پایگاه اردبیل داشتیم کار با نظم و دقت خوب همراه با مشارکت و همراهی خانواده‌ها در حال انجام است و امیدواریم نتایج این طرح به نفع نظام تعلیم و تربیت و تعالی شایسته نسل آینده باشد.

وی تصریح کرد: بنابه تشخیص متخصصین امر تعدادی از این دانش‌آموزان مشکل‌دار به مدارس استثنائی و تعدادی دیگر نیز به مدارس عادی ارجاع داده می‌شوند تا به صورت تلفیقی و نگاه ویژه تحصیل خود را ادامه دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل به اجرای موفق این طرح در سال‌های گذشته نیز اشاره کرد و ادامه داد: جای دارد از همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌ها و نهادها نظیر دانشگاه علوم پزشکی و همچنین رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها در این زمینه قدردانی کنیم.

ناصری همچنین به نتایج سال گذشته این سنجش اشاره و اظهار کرد: سال گذشته ما در قالب این طرح موفق شدیم 22 هزار دانش‌آموز را مورد سنجش قرار دهیم که در مجموع 229 نفر از این دانش‌آموزان با تشخیص مشکل آنها در حوزه نابینایی یا کم بینایی، ناشنوایی و همچنین کم توان ذهنی به مدارس استثنائی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک هزار و 409 دانش‌آموز در مدارس استثنایی استان تحصیل می‌کنند، گفت: 450 نفر دانش‌آموز مشکل‌دار نیز به صورت تلفیقی در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل به نوسازی و خرید تجهیزات جدید در حوزه سنجش آمادگی تحصیلی دانش‌آموزن اشاره کرد و افزود: با عنایت وزارت آموزش و پرورش موفق شدیم 6 دستگاه غربالگری شنوایی و شنوایی سنجی را تهیه کرده و با استقرار آن در پایگاه‌ها زمینه ارائه خدمات مطلوب‌تر را به نوآموزان و دانش‌آموزان بدو ورود به ابتدایی فراهم کنیم.

ناصری ادامه داد: ما در مدارس استثنائی با مشکل کمبود نیروی تخصصی و فضاهای آموزشی روبرو هستیم که در این زمینه گام‌هایی برداشته شده تا بتوانیم با جذب نیروهای متخصص بخشی از مشکلات و نارسائی‌ها را برطرف کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار