مواد مخدر سالانه 170 هزار میلیارد تومان به کشور ضرر می‌رساند
کد خبر: 914458
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ptK
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان:
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: مواد مخدر سالیانه 170 هزار میلیارد تومان سالانه به کشور ضرر می‌رساند و این جدای از هزینه‌های هنگفتی می‌دهیم که نیروهای زیادی هم در این راستا جان خود را از دست خواهند داد.

سلیم کریمی در حاشیه در همایش اجتماعی‌شدن مبارزه با مواد مخدر و صیانت از خانواده در گفت‌وگو با جوان در کردستان، با بیان اینکه اجتماعی‌کردن مبارزه با مواد مخدر وظیفه هم نظام، دولت و مردم است، اظهار داشت: این مهم مشارکت همگانی به ویژه مشارکت مردمی و خانواده‌ها را می‌طلبد.

وی اذعان داشت: مادامی که مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد اجتماعی نشود بسیاری از ابعاد مبارزه با این پدیده شوم مغفول خواهد ماند.

کریمی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر، پلیس ایران سرآمد است گفت: قطعا همراهی و همکاری مردم در کنار وظیفه‌شناسی پلیس و اقدامات ارزنده آنان موجبات برتری پلیس ایران اسلامی را فراهم ساخته است.

وی گفت: بهترین درمان در زمینه ابتلا مواد مخدر را ایران دارد که از 3 تا 20 درصد را در بر می‌گیرد.

این مسوول ادامه داد: مواد مخدر سالیانه 170 هزار میلیارد تومان به کشور ضرر می‌رساند و این جدای از هزینه‌های هنگفتی می‌دهیم که نیروهای زیادی هم در این راستا جان خود را از دست خواهند داد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان خانواده را اولین نهادی دانست که می‌تواند به کمک اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر بیاید و گفت: رسانه‌های کشورهای غربی خانواده ها و جوانان کشور خود را به مسوولیت پذیری و تعهد رهنمون می‌سازد در حالی که ایران اسلامی را از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای به سمت بی‌مسوولیتی ترغیب می‌کنند.

کریمی بیان کرد: برخی افراد تفننی به سوی مواد مخدر روی می‌آورند که این یک کار خطرناکی است که چنین افرادی در منجلاب اعتیاد گرفتار خواهند شد.

وی اظهار کرد: تمامی توان مجموعه دولتی در برخورد با امر مواد مخدر درحد 20 درصد است لذا برای بالابردن این میزان باید مردم و اهالی رسانه کمک کنند.

کریمی اعتیاد به مواد مخدر را زمینه‌ساز بیش از 70 درصد آسیب‌های اجتماعی خواند و اظهار کرد: برای جلوگیری از گسترش آسیب‌های اجتماعی رویکرد پیشگیرانه و اجتماعی هدف غایی و نهایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار