اردبیل رتبه 31 کشوری را در میزان مصرف مواد مخدر دارد
کد خبر: 914235
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ppj
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل:
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: طی یک تحقیقات علمی استان اردبیل رتبه 31 کشور در رابطه با مصرف مواد مخدر را به خود اختصاص داده است و این نشان از آمار پایین مصرف مواد مخدر در این استان نسبت به سایر استانها است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلایت از اردبیل، بهزاد ستاری در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: اداره کل بهزیستی استان اردبیل به عنوان مسئول کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فعالیت دارد که حدود 24 دستگاه اجرایی در مجموعه این کمیته بوده و اقدامات برای بحث پیشگیری از گسترش اعتیاد انجام می‌شود.

وی گفت: طی یک مطالعات علمی که توسط کارشناسان خبره در زمینه شیوع شناسی اعتیاد در سطح کشور صورت گرفته میزان مصرف سیگار در طول عمر یک نفر در سطح کشور 19.8 درصد بوده و در استان اردبیل 19.3 درصد است و این در حالی بوده که میزان مصرف قلیان نیز میانگین کشوری 22.81 درصد و در استان اردبیل 16.4 درصد در طول عمر یک انسان است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: میزان مصرف مشروبات الکلی بر اساس این مطالعات در سطح کشور 11.7 درصد و در استان اردبیل 6 درصد است و نکته قابل توجه نیز در رابطه با مصرف مواد مخدر میانگین کشوری 8.5 درصد و در استان اردبیل 1.4 درصد است.

ستاری بیان کرد: متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که سن شیوع اعتیاد در سطح کشور کاهش یافته ولی در استان اردبیل نیز این موضوع قابل قبول بوده چرا که استان اردبیل از لحاظ کاهش سن اعتیاد رتبه 29 کشور را دارد و طی مطالعاتی که صورت گرفته است 33 درصد افرادی که به سمت مواد مخدر روی می آورند تفریح و هیجان را دلیل اصلی آن عنوان کرده‌اند.

وی اظهار کرد: هرچه قدر بتوانیم نشاط اجتماعی را به ویژه در بین جوانان و نوجوانان در سطح جامعه ارتقا دهیم میزان ابتلا به مواد مخدر در جامعه کاهش می‌یابد که اداره کل بهزیستی استان با بهره‌گیری از 13 انجمن پیشگیری اولیه اعتیاد،‌ 12 انجمن حمایت از ترک اعتیاد و یک انجمن کاهش آسیبهای اعتیاد در سطح استان اردبیل فعالیت می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: 260 تیم اجتماع‌محور نیز برای پیشگیری از اعتیاد نیز در سطح استان فعال بوده و برای بهبودی و درمان معتادان نیز دو مرکز تی.سی در شهرستان پارس‌آباد و مشگین‌شهر راه‌اندازی شده که بهبودی در این مراکز بالای 80 درصد است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار