تکمیل پروژه مترو کرج تا 3 سال آینده
کد خبر: 913990
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003plm
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
عضو شورای شهر کرج خبرداد
محمدحسین خلیلی اردکانی در نشست کارگروه اجرایی و فنی سازمان حمل ونقل ریلی کرج گفت: عملیات ساخت این پروژه در 7 ایستگاه پیش می رود.

وی افزود: در خوشبینانه ترین حالت ، این پروژه طی 36 ماه آینده در صورت تامین 3 هزار میلیارد تومان اعتبارتکمیل خواهد شد.
خلیلی اردکانی بیان داشت:اکنون 3 کارگروه تخصصی در حوزه‌های فنی و اجرایی، املاک و تملکات و مالی برای این پروژه تشکیل‌شده است.
به گفته عضو شورای شهر کرج، ازجمله دستاوردهای تشکیل این کارگروه ها آغاز دوباره عملیات اجرایی پروژه و تملک بخشی از املاک مورد نیاز پروژه، بررسی و تعیین تکلیف اختلافات حادث‌ شده در پروژه، ارسال لایحه تجدیدنظر در نرخ پیمان که از سال 93 بلاتکلیف و پیگیری اختصاص منابع مالی بوده است.
خلیلی اردکانی با تأکید بر اینکه سه متغیر زمان، هزینه و الزامات بهره‌برداری از این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید موردبررسی دقیق قرار گیرد، گفت: در صورت تأمین حدود یکهزار و 700 میلیارد تومان می‌توان 5 ایستگاه از 14 ایستگاه مسیر پروژه را ظرف مدت 24 ماه راه‌اندازی کرد.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه پیشرفت عملیات فیزیکی خط 2 متروی کرج در محدوده 45 متری گلشهر تا بوستان جهان به‌طور متوسط حدود 60 درصد است و بخشی از تجهیزات پروژه ازجمله ریل، ریل سوم، ترانس‌های TPS و LPS، کابل‌ها و سوزن‌های مسیر و از همه مهم‌تر 2 رام قطار تأمین‌شده است، می‌توان ظرف مدت حداکثر 2 سال 6.5 کیلومتر از پروژه را راه‌اندازی کرد.
عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه باید همه طراحی‌های پروژه در فاز اول توسط مشاور نهایی سازی شود، گفت: نمای بیرونی و فضاهای داخلی ایستگاه‌ها بر اساس نمادهای سنتی و فرهنگی قومیت‌های ساکن در کرج طراحی و اجرا شود.
خلیلی اردکانی تسریع در استملاک فضاهای جانبی ایستگاه‌ها توسط شهرداری را ضروری دانست و گفت: ساختار شکست پروژه در بخش‌های مختلف پروژه توسط مشاور کارفرما نهایی سازی شود.
خط 2 متروی کرج به طول 27 کیلومتر و 27 ایستگاه ، شهرهای کمالشهر و کرج را به شهرستان شهریار استان تهران متصل می کند.
عملیات ساخت این خط سال 85 آغاز شد و تاکنون 15 کیلومتر از تونل آن بین دانشگاه خوارزمی در غرب کرج و پل شهید سلطانی در جنوب شرقی این کلانشهر حفاری شده است.
تاکنون ساخت 14 ایستگاه این خط در دست اجرا قرار گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار