هفته پنجم میدانی برای جوانان با انگیزه
کد خبر: 913475
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pdT
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
لیگ ملت های والیبال
هفته پنجم لیگ ملت های والیبال در حالی از جمعه به میزبانی کشورمان آغاز می شود که شاگردان کولاکوویچ باید یکم،دوم و سوم تیرماه به ترتیب برابر تیم های کره جنوبی ، بلغارستان و آلمان صف آرایی کنند.

سایت ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری : هفته پنجم لیگ ملت های والیبال در حالی از جمعه به میزبانی کشورمان آغاز می شود که شاگردان کولاکوویچ باید یکم،دوم و سوم تیرماه به ترتیب برابر تیم های کره جنوبی ، بلغارستان و آلمان صف آرایی کنند.

در این دوره از رقابتهای لیگ ملت های والیبال تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان ، ژاپن استرالیا، كره جنوبی، کانادا و بلغارستان حضور داشتند که تا پایان هفته چهارم فرانسه،امریکا و روسیه در رده اول تا سوم قرار گرفتند .تیم ملی والیبال کشورمان هم که نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و خیلی درخشان ظاهر شود فقط با چهار برد در رده ۱۳ قرار گرفته است.

در هفته اول، تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین دیدار برابر فرانسه قرار گرفت که در یک بازی نسبتا ضعیف ۳ بر یک مغلوب شد. شاگردان کولاکوویچ در دومین بازی به مصاف استرالیا رفت که توانست عملکرد بهتری داشته باشد و این دیدار را ۳ بر صفر به سود خود به پایان برساند. در آخرین دیدار هفته اول تیم ملی کشورمان برابر دیگر نماینده آسیا در این رقابتها قرار گرفت که در کمال ناباوری با ارائه یک بازی ضعبف و پر اشتباه ۳ بر یک از ژاپن شکست خورد تا شوک عجیبی به تیم ملی وارد شود.

هفته دوم بازی ها به میزبانی آرژانتین برگزار شد. تیم ملی کشورمان پس از طی مسافتی طولانی در اولین دیدار خود در گام اول شاگردان ولاسکو را ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت اما در بازی دوم مقابل ایتالیا ۳ بر صفر شکست خورد تا سومین شکستش را درلیگ ملت ها تجربه کرده باشد .شاگردان کولاکوویچ در آخرین بازی هفته دوم هم به مصاف ایتالیا رفت که ۳بر صفر مغلوب شد.

شاگردان کولاکوویچ با ارائه بازی های ضعبف در دو هفته ابتدایی به روسیه سفر کرد تا در هفته سوم به مصاف تیم های چین ، برزیل و روسیه برود. تیم ملی کشورمان که در این دوره بیشتر از ترکیب بازیکنان جوان خود بهره می برد در بازی اول برابر چین قرار گرفت که توانست در یک بازی زیبا و دیدنی چین را شکست دهد.

در ادامه با تیم ملی برزیل مصاف کرد و در حالی که کولاکوویچ به خاطر مصدومیت ستاره هایش از بازیکنان جوان استفاده می کرد در یک بازی نزدیک ، نتیجه را ۳ بر ۲ واگذار کرد . والیبالیست های کشورمان در سومین بازی خود برابر میزبان یعنی امریکا رودررو شدند و در حالی که با ترکیب جوان پا به میدان گذاشته بود ۳ بر یک شکست خورد.

بلند قامتان کشورمان درهفته چهارم به آمریکا سفر کرد و با تیم های لهستان ، صربستان و میزبان دیدار کرد. شاگردان کولاکوویچ دراولین بازی با لهستان دیدار کرد که در کمال ناباوری توانست با اتکا به جوانانش ، لهستان صدرنشین را شکست دهد. در ادامه برابر صربستان و امریکا شکست خورد تا با ۴ برد در رده ۱۳ جدول لیگ ملت های قرار بگیرد .

به این ترتیب تیم ملی کشورمان با توجه به شرایط جدول رده‌بندی عملا هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت و هفته پنجم بازی ها در تهران برای کشورمان تشریفاتی خواهد بود.

جبار قوچان نژاد کارشناس والیبال ،درباره نتایج تیم ملی در لیگ ملت‌ها می گوید : نتایج نشان می دهد که ما نتوانستیم عملکرد خوبی در این رقابتها داشته باشیم اما آنچه برای من مهم است این که کولاکوویچ در این رقابتها بیششتر از جوانان استقاده کرد.بدون تعارف ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا بیشتر به جوانان بها دهیم.شفیعی، شریفی و یلی و بقیه بچه ها بسیار با انگیزه ظاهر شدند و اوج کارشان در بازی با لهستان بود که به نمایش گذاشته شد.

وی درباره این که چرا تیم ملی نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد گفت: به غیر موضوع جوانی که بی تجربگی را به همراه دارد خستگی بچه ها به لحاظ جسمانی و روانی مهمترین عامل عدم نتیجه گیری تیم ملی است.به نظر من بعد از باخت بدی که برابر ژاپن داشتیم بچه ها به لحاظ روانی آماده مسابقات نبودند و برای همین نتوانستند انتظارات را برآورده کنند به هر حال ما رقابتهای جهانی را پیش رو داریم و باید جوانان مان را از همین الان برای آن رقابتها آماده کنیم.پوست اندازی همیشه در تیم ملی بوده و هست پس ما برای آینده والیبال مان از همین الان به فکر باشیم و به جوانان مان بیشتر اعتماد کنیم.

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار