صادرات ۲۲۶میلیون دلاری استان مرکزی به کشور اندونزی
کد خبر: 913331
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pb9
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
طی سال گذشته انجام شد:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: طی سال گذشته بیش از ۶۶۱میلیون دلار انواع کالاهای مورد نیاز اندونزی از ایران به این کشور صادرشده، که سهم استان مرکزی ۲۲۶ میلیون دلار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: طی سال گذشته بیش از ۶۶۱میلیون دلار انواع کالاهای مورد نیاز اندونزی از ایران به این کشور صادرشده، که سهم استان مرکزی ۲۲۶ میلیون دلار است.

محمد رضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در حاشیه نشست فعالان اقتصادی استان مرکزی با سفیر اندونزی در اراک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی دوماه گذشته صادرات به کشور اندونزی به میزان ۱۸۷ میلیون دلار ثبت شده که سهم استان مرکزی از این میزان ۵۰۰ هزار دلار است.

وی افزود: با توجه به شرایطی که در بحث سیاست های دولت در راستای توسعه صادرات مطرح شده، تلاش این است که براساس ارزیابی که در سال گذشته انجام شده بتوانیم رقم یک میلیون دلار صادرات سال گذشته را امسال افزایش دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطرنشان کرد: دولت در بودجه سال جاری اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان تشویق های صادراتی در موضوع صادرات در نظر گرفته است.

حاجی پور دربخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: از جمله مسایلی که در موضوع صادرات به کشور اندونزی مطرح است، موضوع پتروشیمی و قیر است که سفیر اندونزی تمایل دارد در این زمینه همکاری بین استان مرکزی و کشور اندونزی بیشتر شود.

وی بیان داشت: سفیر اندونزی همچنین تاکید دارد که در حوزه صنایع دستی و فرش دستباف بین دو کشور ایران و اندونزی همکاری موثرتر صورت بگیرد.

حاجی پور خاطر نشان کرد: در حوزه معدن هم با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت هایی که در مجموعه استان مرکزی هست این قابلیت و توانمندی در استان وجود دارد که نیازمندی های مواد اولیه معدنی کشور اندونزی را تامین کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطر نشان کرد: در حوزه کشاورزی هم می توان زمینه همکاری بیشتری را برای استان و اندونزی فراهم کرد. امیدواریم حضور سفیر جمهوری اندونزی در استان مرکزی منجر به عقد تفاهمنامه و شرایط ویژه مبادلات تجاری بین استان مرکزی و کشور اندونزی شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار