زارعي: قول خانه دادند اما گفتند قانون عوض شده است!
کد خبر: 913300
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pae
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
انتقادهاي ملي‌پوشان فوتسال بانوان از مسئولان
بانوان فوتساليست ايران با اينکه دو قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا را تجربه کرده‌اند، اما همچنان از شرايط اين رشته راضي نيستند.

بانوان فوتساليست ايران با اينکه دو قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا را تجربه کرده‌اند، اما همچنان از شرايط اين رشته راضي نيستند. از يک‌سو فرشته کريمي، بهترين فوتساليست بانوي آسيا عدم برگزاري جام جهاني فوتسال بانوان را ضعف فيفا مي‌داند و از سوي ديگر فهميه زارعي، ملي‌پوش هرمزگاني هم از بي‌توجهي و بدقولي مسئولان گلايه دارد.
از بشاگرد تا قهرماني آسيا
فهميه زارعي همان فوتساليستي است که از روستايي محروم به تيم ملي راه يافت و قهرماني در قاره کهن را تجربه کرد. زارعي در گفت‌وگو با ايسنا از سختي‌هاي رسيدن به تيم ملي گفت: «هنوز که هنوز است همه از من مي‌پرسند چطور از بشاگرد به اينجا رسيدي، حتي خيلي‌ها در بندرعباس هم نمي‌دانستند بشاگرد کجاست. من همه اينها را مديون خانواده‌ام هستم. خانواده‌هايمان برايمان خيلي زحمت کشيده‌اند، من که مي‌روم و در زمين مي‌جنگم براي پرچم ايران و البته دل خانواده‌ام است، به خاطر پدري که من را در روستايي محروم و شرايطي سخت حمايت کرد. در گذشته اصلاً کسي نمي‌دانست بشاگرد کجاست، اما در حال حاضر شرايط خيلي بهتر شده و خيلي خوب است که مردم مي‌دانند از کجا آمده‌ام و به کجا رسيده‌ام.» بانوي ملي‌پوش فوتسال انتظار حمايت از مسئولان استان هرمزگان را دارد: «من از مسئولان استان هرمزگان انتظارات بيشتري دارم، چراکه در سال 2015 که قهرمان شديم، قول يک‌خانه را به من داده بودند که عملي نشد و گفتند قانون عوض ‌شده است، مگر در المپيک مقام آورده‌اي؟! به مسکن مهر که مراجعه کردم، فهميدم نامه‌اي از طرف اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان فرستاده‌شده، اما ديگر پيگيري نشده است. من نمي‌دانستم که اصلاً قرار نيست خانه‌اي داده شود و چندين سال منتظر بودم و هر کس از من مي‌پرسيد، مي‌گفتم قول داده‌اند، اما نامه‌اي براي من نيامده که پيگيري کنم. حالا اما مسئولان ذي‌ربط گفته‌اند اگر بتوانند نهايتاً يک زمين بدهند، آن‌هم اگر بشود و تهران قبول کند! من اگر پول داشتم خانه بسازم که درخواست نمي‌کردم به من در مسکن مهر خانه بدهند. 9 سالي که در بندرعباس بازي کردم در منزل دوستانم و مزاحمشان بودم!»
ضعف فيفا
فرشته کريمي، ملي‌پوش تيم فوتسال در گفت‌وگو با سايت فوتسال پلنت، از عدم برنامه‌ريزي فدراسيون فوتبال جهاني براي برگزاري جام جهاني فوتسال بانوان انتقاد کرد: «فکر مي‌کنم اين بزرگ‌ترين ضعف فيفاست. فيفا شعاري دارد با اين مضمون که فوتبال براي همه است؛ اين شامل زنان و مرداني مي‌شود که هر دو در جام جهاني فوتبال و فوتسال بازي کنند. اين رؤياي همه بازيکنان فوتسال است تا توانايي‌هايشان را در جهان نشان دهند. وقتي در تمام دنيا ليگ فوتسال بانوان برگزار مي‌شود، چرا نبايد جام جهاني زنان داشته باشيم؟ وقتي زنان ايراني مي‌بينند ما مي‌توانيم در مسابقات رسمي شرکت کنيم و قهرمان شويم، خوشحال مي‌شوند، اما وقتي نمي‌توانيم اين قهرماني را در سطح جهاني تکرار کنيم، مردم نااميد مي‌شوند. رؤياي ما اين است كه مانند مردان در بين سه تيم برتر جهان قرار بگيريم و استعداد بانوان ايراني را نشان دهيم. اميدوارم فيفا روزي مسابقات جهاني را برگزار کند تا با تلاش، پشتکار و انگيزه بيشتر بتوانيم خود را به جهان ثابت کنيم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار