دغدغه معیشت در هتل پنج ستاره!
کد خبر: 912984
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pVY
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷

وحيد مهری

سرويس فرهنگي جوان آنلاين - طی دو روز گذشته کمپینی در فضای مجازی توسط علی کریمی ملی پوش سال های دور به راه افتاده که در آن خواستار نخریدن طلا، ماشین و اجناس گران شده بود .
کمپینی که دغدغه اصلی آن که مبارزه با گرانی و افزایش قیمت هاست ارزشمند و هم سو با دغدغه این روزهای مردم است و این کمپین به سرعت مورد استقبال سلبریتی ها و چهره هایی قرار گرفت که بعید است دغدغه معیشت مردم را داشته باشند. جمعی که آخرین بلوایشان در فضای مجازی بر سر افزایش تعرفه خروج از کشور بود وقتی اینطور علیه نخریدن اجناس گران شده سخن می گویند باید تعجب کرد.
سلبریتی هایی که عمدتا زندگی لاکچری و دور از مردم دارند و شبانه روز در صفحات مجازی شان در حال به رخ کشیدن این سبک زندگی هستند. جالب است که تعداد زیادی از همین سلبریتی ها طی دو ماه گذشته دستمزدشان را به مقدار قابل توجهی افزایش داده اند و تهیه کنندگان سینما و تلویزیون را با مشکل مواجه ساخته اند. دستمزدهای ماه گذشته چند بازیگر به ارقام پانصد میلیون تا یک میلیارد تومان رسیده؛ چگونه می توان دغدغه سلبریتی ها برای معیشت مردم را جدی گرفت وقتی حتی آنها فوتبال شان را در برنامه تبلیغاتی سفارت تایلند در هتل پنج ستاره شمال شهر می بینند؟
آیا به جای این شعارها و کمپین ها نمی توانستند کنار کودکان زلزله زده، یا محرومین به تماشای بازی ایران بنشینند؟ چگونه دغدغه معیشت بازیگرانی را باور کنیم که در روسیه در حال تماشای فوتبال جام جهانی هستند و لحظه به لحظه سلفی هایشان را منتشر می کنند و مدام در حال فخر فروشی بر مردمانی هستند که با مشکلات فراوان در حال آبروداری هستند؟ سلبریتی ها اگر دغدغه معیشت مردم را دارند هزینه این سفر را خرج محرومین می کردند.
چطور دغدغه معیشت بازیگری را جدی بگیریم که حتی برای حضور در یک برنامه خیریه طلب سکه می کند، کمپین برای رفع گرانی و مبارزه با فساد ارزشمند است به شرطی که ابتدا از خودمان شروع کنیم، تبلیغ اشرافیت نکنیم، نکند که این بار هم کمپین بخاطر این است که ماشین هفتصد میلیونی که فلان سلبریتی می خواسته بخرد یک میلیارد شده و کمی به زحمت می افتد محرومین واقعی که نه امکان خرید ماشین جدید را دارند و نه طلا و راهشان هم که مدت هاست از سلبریتی های مجازی جدا شده....
امیر مؤمنان حضرت علی (ع ) می فرمایند:
الافتخار من صغر الاقدار
افتخار کردن (به خود) از بی مقداری و بی ارزشی انسانهاست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار