تیم ملی والیبال ایران حریف صربستان باتجربه نشد
کد خبر: 912698
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pQw
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
هفته چهارم لیگ ملت‌های والیبال
تیم ملی کشورمان در ادامه رقابتهای هفته سوم لیگ ملت های والیبال در یک ماراتن سخت و طولانی ۳ بر ۲ از صربستان شکست خورد.

تیم ملی کشورمان در ادامه رقابتهای هفته سوم لیگ ملت های والیبال در یک ماراتن سخت و طولانی ۳ بر ۲ از صربستان شکست خورد.

شاگردان کولاکوویچ دراین بازی هر چند مثل بازی با لهستان درخشان ظاهر شدند اما نتوانستند برابر تجربه شاگردان گربیچ موفق باشند و با کسب یک امتیاز و همان چهار پیروزی در رده یازدهم قرار دارند در سوی مقابل صربستان هم با هفت برد و ۱۷ امتیاز به رده هفتم صعود کرد.

تیم ملی والیبال کشورمان در این بازی با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، علی شفیعی، پوریا یلی، سامان فائزی و مرتضی شریفی وارد زمین شد.

در درست اول شاگردان کولاکوویچ بازی را بهتر شروع کردند و باعملکرد خوب میلاد عبادی پور و یلی در سرویس توانستند از حریف خود پیش بیافتد. پاس های سرعتی معروف و آبشارهای شفیعی هم باعث شد تا تیم ملی تسلط خوبی بر بازی داشته باشد و وقت استراحت فنی ۸ بر ۳ به سود ما همراه شود. بازیکنان که به واسطه بردشان برابر لهستان از انگیزه خوبی برخوردار بودند با توپ گیری هایی که در انتهای زمین داشتند امان مهاجمان حریف را بریده بودند .تابلو نتایج ۱۲ بر ۷ به سود ایران را نمایش می داد.رفته رفته هر چه به پایان بازی نزدیک می شد تجربه صرب ها بیشتر به چشم می آمد.در لحظات پایانی که ۴ اختلاف امتیاز حاشیه امنیت خوبی برای تیم ایران بوجود آورده بود در نهایت باعث شد ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ این ست را به پایان برساند.

ست دوم عملکرد حریف بهتر از ما بود و همان ابتدا ۳ امتیاز کسب کردند. گربیچ که از بازی بی نقص جوانان ایران شوکه شده بود اصلا دوست نداشت این ست را هم مثل ست اول واگذار کند برای همین با تعویض های متعدد و آوردن بازیکنان با تجربه تر سعی در کسب امتیاز داشت اما گویا انرژی جوانان جویای نام تیم ایران تمامی نداشت و در دو صحنه زیبا و دیدنی در روی تور توانستند اختلاف را کمتر کند و نتیجه ۱۰ بر ۶ به سود صرب ها ادامه یابد.

در ادامه سرویس های پرقدرت و هدفمند عبادی در زمین صرب ها خوابید تا اختلاف امتیاز یک شود.با وجود تلاش بازیکنان باتجربه صرب اما عملکرد بی نقص بازیکنان جوان ما با هدایت مغز متفکر تیم سعید معروف باعث شد تا ایران در امتیاز ۱۴ بر ۱۳ از حریف پیشی بگیرد. در ادامه سرویس های قدرتمند شریفی باعث شد تا ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران ادامه یابد .هر چه به پایان بازی نزدیک می شدیم حساسیت بازی هم بیشتر می شد. ایران ۲۰ بر ۱۹ از حریف خود پیش بود که آتاناسویچ ستاره این مسابقه وارد زمین شد و در خط سرویس قرار گرفت. اولین سرویس پرشی این بازیکنان در انتهای زمین جای گرفت تا همه چیز در ست دوم به تساوی کشیده شود.در ادامه سرویس های بی نقص و حرفه ای این بازیکن ۴ امتیاز حساس برای صرب ها در بر داشت ودر نهایت این ست در عین ناباوری ۲۵ بر ۲۲ به سود صربستان به پایان رسید.

در ست سوم حریف از انگیزه بیشتری برخوردار شده بود.عملکرد خوب و دفاع در روی تور و همچین آبشارهای تاثیر گذار آتاناسویچ امان مدافعان ما را بریده بود. تابلو امتیازات نتیجه ۷ بر ۴ را به سود صرب ها نشان می داد. در ادامه بازی تقریبا پایای در جریان بود تا این که میرزاجانپور به جای شریفی که مصدوم شده بود وارد زمین شد و توانست با عملکرد خوبش نتیجه را در امتیاز ۲۲ به تساوی بکشاند. در این لحظات حساس اشتباهات فردی و عدم امتیازگیری در توپ های برگشتی باعث شد تا بازیکنان با تجربه حریف کسب امتیاز کنند و در نتیجه این ست را هم ۲۷ بر ۲۵ واگذار کنند.

در ست چهارم ایران بدنبال برد بود و از همان ابتدا با سرویس های ریسکی میرزاجانپور توانست ۳ امتیاز پیش بیافتد.دفاع روی تور بچه های ما امتیاز ۸ را برای تیم کشورمان دربر داشت اما تجربه بالای صرب ها در تور گیری و سرویس همه چیز را در امتیاز ۱۰ به تساوی کشاند.در این لحظات صرب­‌ها فقط از سرویس از ایران امتیاز می گرفتند اما تلاش بی وقفه جوانان با انگیزه ایران باعث شد تا ۴ امتیاز از حریف نامدار خود پیش بیافتد و در نهایت سرویس قدرتمند میرزاجان‌پور پس از دفع ناقص لیبرو حریف به خارج از زمین رفت تا تیم ما این ست را مثل ست اول از آن خود کند و همه چیز به ست پنجم کشیده شود.

ست حساس پنجم با امتیاز گیری برای صرب ها همراه شدو توانستند ۴ بر ۲ از ایران پیش بیافتند.تجربه بالای شاگردان گربیچ در این لحظات نقش بسزایی داشت چرا که بارها و بارها با استفاده از اشتباهات فردی بازیکنان ما بهترین استفاده و می بردند و در نهایت با وجود ارائه نمایش خوب جوانان ما در این بازی، این ست را ۱۵ بر ۱۱ از آن خود کردند .تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار­ش در هفته چهارم از ساعت ۳ بامداد یک شنبه رو در روی آمریکای میزبان قرار می گیرد.

ایگور کولاکوویچ پس از شکست برابر صربستان گفت: از همان می دانستیم که حریف بازیکنان بسیار باتجربه ای دارد. بازی بسیار سخت بود.در دوست ابتدایی بسیار خوب بازی کردیم و عملکرد جوانان عالی بود اما به خاطر یه غفلت و سرویس های خوب آتاناسویچ نتوانستیم برنده میدان باشیم.به نظرم اگر بازیکنان باتجربه ما که مصدوم هستند در زمین بازی به میدان می رفتند روند امتیاز گیری ما به مراتب بهتر می شد ضمن این که صربستان با تمام قدرت و تیم کامل خود در این بازی به میدان آمد.

 

 

نتایج دومین روز از رقابت های هفته چهارم لیگ ملت های والیبال

٭ ایتالیا ۳- کره جنوبی ۲
٭ صربستان ۳ – ایران ۲
٭ فرانسه ۳ – برزیل صفر
٭ آلمان ۳ – آرژانتین یک
٭ استرالیا ۳ – چین یک
٭ بلغارستان ۳ – کانادا صفر
٭ روسیه ۳ – ژاپن صفر
٭ آمریکا ۳ – لهستان صفر

جدول رده بندی 
۱-فرانسه با ۲۸ امتیاز
۲-آمریکا با ۲۶ امتیاز
۳- روسیه با ۲۵ امتیاز
۴- لهستان با ۲۳ امتیاز
۵- برزیل با ۲۳ امتیاز
۶- ایتالیا با ۲۱ امتیاز
۷- صربستان با ۱۷ امتیاز
۸- کانادا با ۱۸ امتیاز
۹- آلمان با ۱۷ امتیاز
۱۰- ژاپن با ۱۳ امتیاز
۱۱- ایران با ۱۳ امتیاز
۱۲- بلغارستان با ۱۲ امتیاز
۱۳- استرالیا با ۱۲ امتیاز
۱۴- آرژانتین با ۸ امتیاز
۱۵- چین با ۶ امتیاز
۱۶- کره جنوبی با ۲ امتیاز

 

وحید صابری

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار