وعده‌های پوچ
کد خبر: 912379
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pLn
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
دنيا حيدري

جو موفقيت و درخشش مدال‌هاي رنگارنگ چنان هيجان‌زده‌شان مي‌کند که گويي بي‌حساب و کتاب وعده مي‌دهند، وعده پاداش‌هايي اميدوارکننده، از اهداي زمين و مسکن مهر گرفته تا پيشنهاد استخدام مدال‌آوران و قهرمانان که با لحني پدرانه داده مي‌شود و بذر اميد در دل ورزشکاراني مي‌کارد که براي کسب موفقيت از جان و دل مايه گذاشته‌اند و با همه کمبودها و نداري‌ها ساخته‌اند. بساط قهرماني که جمع مي‌شود، مثل كساني كه تازه به خود آمده باشند، مي‌نشينند به ويرايش آنچه گفته‌اند و چنان از سروته آن مي‌زنند و گفته‌هايشان را اصلاح مي‌کنند كه يا چيزي از آن باقي نمي‌ماند يا اگر هم بماند براي عده‌اي خاص است، البته اگر مشمول زمان نشود!
گفته بودند براي مدال‌آوران و قهرمانان برنامه استخدامي دارند. البته نه براي هر مدال‌آوري و اهميت مسابقات را هم ذکر کرده بودند که به زحمت نيفتند. حالا اما به دليل اينكه کاسبان زيرک دبه کرده‌اند، ورزشکاران معلول را از ليست خارج كرده و گفته‌اند که قراري براي استخدام آنها نبوده است. گويي آنها براي کسب مدال‌ها، عنوان‌ها و قهرماني‌ها در شرايطي به مراتب سخت‌تر از سايرين تلاش نکرده و نجنگيده‌اند که اکنون به همين سادگي کنارشان مي‌زنند و فراموش مي‌کنند که چطور با لحني پدرانه و از سر دلسوزي بعد از شنيد درددل‌هايشان قول استخدام براي جبران همه کمبودها و دادن روحيه و انگيزه براي کسب موفقيت‌ها و مدال‌هاي هرچه بيشتر و بهتر داده بودند.
همه داستان بعد از گرفتن عکس‌هاي يادگاري و زدن سند موفقيت‌ها به نام خود تمام مي‌شود و ورزشکاران مي‌مانند و وعده‌هايي که ماه‌ها چشم‌انتظار عملي شدن آن هستند، وعده‌هايي که گاه چون زمين‌هاي وعده داده شده يا مسکن مشمول زمان شده، فراموش و گاه همچون حواله‌هاي سکه فوتسالي‌ها با احتساب سکه سال گذشته پرداخت مي‌شود تا دادن و ندادنش براي آنها که همه روزهاي سال را براي کسب موفقيت به سختي تلاش کرده‌اند، يکي باشد و خستگي آن به تن‌شان باقي بماند. عادت تأسفباري که قصدي براي ترک آن نيست و در طول زمان، بسياري را از ادامه راه دلسرد و بسياري را ناچار به ترک دنياي قهرماني کرده، وقتي تلاش‌ها و موفقيت‌هايشان ديده نمي‌شود، نه حمايتي و نه ناني در سفره، چراكه تنها مي‌شود ستاره‌اي روي سينه آنها که به يمن مقام و جايگاهي که دارند، سند موفقيت‌ها به نامشان زده مي‌شود، آن هم در حالي که صاحبان واقعي اين موفقيت‌ها براي عملي شدن وعده‌هايي که در هيجان موفقيت داده و به راحتي فراموش شده، بايد چشم به دست آقايان داشته باشند، آقاياني که مدال‌آوران بسياري را با همين نگاه خانه‌نشين کرده‌اند و خم به ابرويشان هم نياورده‌اند! حال آنکه عملي کردن اندک وعده‌هايي که داده‌اند، بدون شک آنقدرها هم سخت و نشدني نيست که نتوان از عهده‌اش برآمد و بابتش ورزشکار، قهرمان و مدال‌آوري را از دست داد که مي‌تواند براي ورزش کشور افتخارآفريني کند.‌

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار