مصرف روزانه تخم مرغ بیماری‌های قلبی- عروقی را کاهش می‌دهد
کد خبر: 912319
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pKp
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
افرادی که هر روز یک تخم مرغ مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی را در مقایسه با افرادی که روزانه تخم مرغ نمی‌خورند به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.
مترجم:علی طالبی
افرادی که هر روز یک تخم مرغ مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی - عروقی را در مقایسه با افرادی که روزانه تخم مرغ نمی‌خورند به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.
بیماری قلبی - عروقی (CVD) علت اصلی مرگ و معلولیت در سراسر جهان است که بیشتر به علت بیماری‌های قلبی ایسکمیک و سکته مغزی (از جمله سکته مغزی و هموراژیک) است.
بر خلاف بیماری‌های قلبی ایسکمیک که علت اصلی مرگ زودرس در اکثر کشورهاست، سکته مغزی مهم‌ترین عامل در رده بعدی بیماری‌های قلبی قرار دارد. اگر چه سکته مغزی ایسکمیک دلیل بیشتر سکته‌های مغزی است، اما هنوز هم میزان سکته مغزی هموراژیک در چین بالاتر از میزان آن در کشور‌های با درآمد بالاست.
تخم مرغ منبع مهمی از کلسترول رژیم غذایی است، اما تخم مرغ حاوی پروتئین با کیفیت بالا، بسیاری از ویتامین‌ها و اجزای فعال زیستی مانند فسفولیپید و کاروتنوئید‌ها را نیز داراست.
مطالعات جدید محققان در رابطه با ارتباط بین مصرف تخم مرغ و تأثیر آن بر سلامتی ناسازگار بوده و اغلب آن‌ها ارتباط بین مصرف تخم مرغ و بیماری قلبی- عروقی یا سکته مغزی را نشان می‌دهند.
بنابراین، محققان رابطه بین مصرف تخم مرغ و بیماری‌های قلبی- عروقی، بیماری‌های قلبی ایسکمیک، حوادث مهم کرونر، سکته مغزی خونریزی و سکته مغزی ایسکمیک را بررسی کردند. در شروع دوره مطالعه، ۱/۱۳ درصد از شرکت‌کنندگان گزارش کردند روزانه تخم مرغ مصرف می‌کنند و ۱/۹ درصد از شرکت‌کنندگان گزارش کردند هرگز تخم مرغ مصرف نمی‌کنند یا مصرف تخم مرغشان بسیار کم است.
آنالیز نتایج نشان داد افرادی که تخم‌مرغ مصرف می‌کنند، با کاهش خطر ابتلا به CVD همراه است. به طور خاص، مصرف تخم‌مرغ به صورت روزانه (تا یک تخم‌مرغ روزانه) خطر سکته حاد خونریزی را ۲۶ درصد کمتر می‌کند. علاوه بر این ۱۲ درصد کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی ایسکمیک در افراد مصرف‌کننده تخم‌مرغ به صورت روزانه مشاهده می‌شود.
محققان به این نتیجه رسیدند که مطالعه حاضر مشخص کرد بین میزان متوسط مصرف تخم‌مرغ (تا یک تخم مرغ در روز) و میزان وقوع حملات قلبی ارتباط وجود دارد.
منبع: AP
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار