افزایش ۴۰ درصدی شهریه مهد‌های 4 ستاره
کد خبر: 912259
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pJr
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
جزئیات نرخ شهریه مهد‌های کودک در سال ۹۷ ابلاغ شد
رئیس سازمان بهزیستی: شهریه مهد‌های کودک یک ستاره 10 درصد، 2 ستاره 20 درصد، 3 ستاره 30 درصد و 4 ستاره 40 درصد بیش از شهریه پایه در نظر گرفته شده است

رئیس سازمان بهزیستی کشور در بخشنامه‌ای اعلام کرد: شهریه مهدهای کودک یک ستاره 10 درصد، 2 ستاره 20 درصد، 3 ستاره 30 درصد و 4 ستاره 40 درصد بیش از شهریه پایه در نظر گرفته شده است. به گزارش فارس، بخشنامه شهریه مهدهای کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور از سوی انوشیروان محسنی بندپی، رئیس این سازمان به همه استان‌ها ابلاغ شد و شهریه ابلاغی از ابتدای اردیبهشت‌ماه قابل اجرا بوده است. در این ابلاغیه آمده است: پیرو بخشـنامه موضوع تعیین شـهریه مهدهای کودک در کمیته‌‌های اسـتانی و با توجه به تجزیه و تحلیل شـهریه‌‌های پیشنهادی استان‌ها در کمیته کشوری تعیین شـهریه، شـهریه مصوب سال جاری مهـدهای کودک به تفکیک اسـتان، محل (مرکز استان و مناطق/شهرستان) و نوع فعالیت و با در نظر گرفتن ملاحظات تعیین و جهت اجرا ابلاغ می‌شود.
 افزایش 10 تا 40 درصدی شهریه
براساس این بخشنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، شهریه مذکور، شهریه پایه (شهریه مهدهای کودک یک ستاره مشروط) بوده و طبق روال سنوات گذشته به منظور رعایت بخشنامه‌ای مبنی بر تعیین شهریه مهدهای کودک بر اساس درجه‌‌‌بندی و ارتقای کیفیت خدمات مهدهای کودک، شهریه مهدهای کودک یک ستاره 10 درصد، 2 ستاره 20 درصد، 3 ستاره 30 درصد و 4 ستاره 40 درصد بیشتر از شهریه پایه در نظر گرفته شده است. براساس این ابلاغیه، شهریه ابلاغی از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری (1397) قابلیت اجرا دارد و این شهریه بدون احتساب هزینه تغذیه (صبحانه و ناهار) است. در صورت ارائه تغذیه ناهار و صبحانه توسط مهدکودک، مجموع هزینه آن نباید بیش از 950 هزار ریال باشد که تفکیک آن بر اساس هزینه‌‌های صبحانه و ناهار بر عهده کمیته تخصصی استان است. همچنین براساس این ابلاغیه، تهیه میان‌وعده بر عهده والدین و تهیه و تأمین لوازم بهداشتی مصـرفی مهدکودک مانند مایع دسـتشویی و دسـتمال کاغذی به عهده مهدکودک است. تهیه لوازم‌التحریر مورد نیاز کودک جهت استفاده در مهدکودک بر عهده والدین است اما به منظور رفاه حال والدین و در صورت رضایت آنان و پرداخت هزینه مربوطه، مهدکودک می‌تواند نسبت به تهیه آن اقدام کند به شرط آنکه لیست لوازم‌التحریر و قیمت آن پیش از این به تایید بهزیستی شهرستان رسیده باشد.
 جزئیات فوق‌برنامه‌ها
براین اساس، هر مهـدکودک تمام‌وقت- مهدکودکی که از ساعت 7:30 لغایت 15:30 فعالیت می‌کند- به شرط به‌کارگیری مربیان دارای مهارت و کارت مربیگری می‌تواند با توجه به رتبه کسب کرده (یک ستاره مشروط لغایت 4 ستاره) به همان تعداد فعالیت فوق‌برنامه اجرا کند، بنابراین در مجموع یک مهدکودک 4 ستاره می‌تواند حداکثر 5 فعالیت فوق‌برنامه اجرا کند. انتخاب نوع فعالیت‌‌های فوق‌برنامه باید در راستای رشد و تکامل همه‌جانبه کودکان بوده، منطبق بر فرهنگ اسلامی و ایرانی و همچنین مورد تایید کمیته تخصصی استان باشد. این ابلاغیه افزوده است: ساعت اجرای فوق‌برنامه توسط کمیته تخصصی استان تعیین و به مهدهای کودک ابلاغ می‌شود و اجرای بیش از یک فعالیت فوق‌برنامه در هر روز ممنوع بوده و شهریه هر فعالیت فوق‌برنامه حداکثر 10 درصد شهریه نهایی هر مهدکودک است. طبق مفاد این ابلاغیه، شـرکت کودکـان در هر یک از فعالیت‌‌های فوق‌برنامه اختیاری بوده و باید با رضایت کتبی والـدین باشد و مهدکودک نیز موظف است برای آن گروه از کودکانی که به هر دلیلی از کلاس‌‌های فوق‌برنامه استفاده نمی‌کنند برنامه جاری و تعریف‌شده خود را برگزار کند.
 شهریه ساعات اضافی
علاوه بر این در بخش دیگری از  ابلاغیه رئیس سازمان بهزیستی اشاره شده است: شهریه هر ساعت اضافه فعالیت مهدکودک در هر گروه سنی از طریق زیر محاسبه خواهد شد: شهریه ماهانه هر کودک در هر گروه سنی تقسیم بر ساعت فعـالیت عادی مهـدکودک در طول یک ماه برای همان گروه سنی (سـاعت فعالیت عادی مهـدکودک تمام وقت 192‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، نیمـه‌وقت 96، شـبانه یا شبانه‌روزی براساس 8 ساعت نگهداری کودک 192 ساعت) می‌شود. هزینه سـرویس ایاب و ذهاب کودکان با توافق والـدین و مهـدکودک به‌طور جـداگانه اخـذ خواهـد شـد. براساس این ابلاغیه بخشنامه شهریه مصوب که از سوی استان برای مهدکودک ارسال خواهد شد باید در معرض دید عموم والدین و پایگاه اطلاع‌رسانی استان قرار گیرد. همچنین لازم است اطلاع‌رسانی درباره سامانه پیامک دفتر امور کودکان و نوجوانان (3000012333) باید به نحو مقتضی در تمام مهدهای کودک انجام شود. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار