کارگاه حضوره‌نویسی خوشنویسی اسماء متبرک در سنندج برگزار شد
کد خبر: 912104
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pHM
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
به همت حوزه هنری کردستان
کارگاه حضوره‌نویسی خوشنویسی اسماء متبرک حضرت رسول(ص) با حضور 50 نفر از خوشنویسان ممتاز و فوق ممتاز استان کردستان در استودیو مهر پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی سه‌شنبه‌شب در حاشیه برگزاری کارگاه حضوره‌نویسی خوشنویسی یا کتابت اسماءالله و اسماء حضرت رسول که با حضور خوشنویسان ممتاز و فوق ممتاز استان کردستان در استودیو مهر پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این برنامه در ادامه سلسله برنامه‌های ماه مبارک حوزه هنری استان برگزار شده است.

امین مرادی افزود: در این کارگاه که حدود 50 نفر از خوشنویسان ممتاز و فوق مممتاز استان کردستان حضور دارند اسماء الله و اسماء پیامبر گرامی اسلام(ص) به رشته تحریر درآمد که قطعا آثار متبرک شده به القاب حضرت ختمی مرتبت این برنامه ماندگار خواهد شد.

وی گفت: آثار نگارش شده توسط خوشنویسان پس از آماده‌سازی‌های لازم در قالب یک نمایشگاه به نمایش درآمده و در یک مجموعه نفیس نیز چاپ و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. 

تجلیل از 14 قاری برجسته و جزءخوان قرآن کریم مسجد جامع سنندج در ماه مبارک رمضان جاری دیگر برنامه‌ حوزه هنری کردستان در حاشیه این برنامه بود که رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان این تجلیل را به منظور ارج نهادن به انتخاب مسیر درست توسط جوانان و مروجین علوم قرآنی ومعرفی بایسته آنان در جامعه عنوان کرد.

وی در ادامه خوشنویسی را هنر قدسی و معنوی و شریف‌ترین هنر بصری در جهان اسلام دانست که در اسلام مورد تاکید و تشویق قرار گرفته است.

به گفته مرادی، خداوند در قرآن به قلم و هر آنچه از قلم تراوش می‌کند یاد کرده است که هنرمند خوشنویس نیز در مرتبه متعالی به نگارش کلام وحی می‌پردازد.

وی اذعان داشت: براساس چنین ویژگی‌هایی که هنر خوشنویسی دارد، ما این طرح را ارائه کردیم که خوشبختانه با استقبال خوب هنرمندان خوشنویس مواجه شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار