سمنان قطب اصلی تولید قطعات صنعت خودروسازی درکشور
کد خبر: 912097
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pHF
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در استان سمنان تولید و تأمین می‌شود .

بهروز اسودی در جلسه بررسی روند اجرایی پروژه شناسایی ظرفیت‌های تولید ملی اظهار داشت: با تسهیلات کارگروه اشتغال استان سمنان، تعداد واحدهای صنعتی غیرفعال استان سمنان از ۳۳ به ۲۷ درصد کاهش یافته است .

وی از فعالیت دو هزار و ۱۰ واحد صنعتی در استان سمنان خبر داد و گفت: از مجموع دو هزار و ۱۰ واحد فعال در حال بهره‌برداری، ۹۲ درصد در بخش صنایع کوچک، سه درصد در بخش صنایع متوسط و پنج درصد معادل ۸۵ واحد در صنایع بزرگ فعالیت دارند .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود ۶۰۰ واحد معدنی فعال در سمنان خبر داد و گفت: معادن زئولیت و سلستین از معادن منحصربه‌فرد در کشور هستند که از حیث تولید رتبه اول را در کشور دارا هستیم .

اسودی گفت: در حال حاضر، ۵۱ هزار نفر در بخش صنعت و چهار هزار و ۲۰۰ نفر در بخش معدن در استان سمنان مشغول به کار هستند و با تسهیلات کارگروه اشتغال، تعداد واحدهای صنعتی غیرفعال استان از ۳۳ به ۲۷ درصد کاهش یافته است .

وی ادامه داد: در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در استان سمنان، از سه منطقه ویژه اقتصادی در گرمسار، سمنان و دامغان برخوردار هستیم و کمبود منابع آبی در بخش صنعت و معدن به‌عنوان مشکل اساسی و واردات مواد اولیه از دیگر معضلات در بخش تولید صنایع استان است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۵ درصد قطعات صنعت خودروسازی کشور در استان سمنان تولید و تأمین می‌شود .

در این جلسه و با حضور معاونین وزیر صنعت ، معدن و تجارت و بصورت ویدئو کنفرانس با مدیران عامل شرکت شهرک ها و روسای سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها ، روند اجرای پروژه شناسایی ظرفیت های تولید ملی مبنی بر بروز رسانی آمار و اطلاعات طرح ها و واحد های صنعتی در داخل و خارج از شهرک های صنعتی در سطح کشور بررسی شد

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار