جلسه سازش برای نجات قاتل بنیتا
کد خبر: 912043
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pGN
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
جلسه صلح و سازش براي نجات محمد، عامل اصلي قتل بنيتا روز گذشته در دادسراي امور جنايي تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، صبح ديروز محمد 32‌ساله قاتل بنيتا از زندان رجايي‌شهر كرج به دادسراي امور جنايي تهران منتقل شد. متهم كه پس از تأييد حكم قصاصش در ديوان عالي كشور و گرفتن استيذان در يك قدمي چوبه دار قرار دارد براي شركت در جلسه سازش كه هيئت صلح و سازش اجراي احكام دادسراي امور جنايي برگزار كرده بود، حاضر شد.
پدر متهم در اين جلسه گفت: ما خانواده آبرومندي هستيم و همه فرزندانم به جز محمد زندگي خوبي دارند، اما متأسفانه محمد از همان دوران نوجواني با دوستان ناباب رفت و آمد كرد و كم‌كم به كار‌هاي خلاف كشيده شد. خيلي تلاش كردم زندگي او را نجات دهم، اما اعتياد همه وجودش را گرفته بود و حرف‌هاي ما هم اثري نداشت. مي‌دانم كه پسرم مرتكب قتل شده است، اما اين قتل به صورت اتفاقي رخ داد و پسرم انگيزه قتل نداشته است و اعتيادش زندگي او و زندگي خانواده بنيتا را نابود كرد. به همين دليل مدتي قبل از دادسراي امور جنايي درخواست كردم تا براي گرفتن رضايت از اولياي‌دم ميانجيگري كنند، البته مي‌دانم كه پدر و مادر بنيتا هم در اين مدت چه مصيبت بزرگي را تحمل كرده‌اند كه قابل بيان نيست. محمد، فرزند من است و در اين حادثه انگيزه جنايت نداشته و من هم دلم برايش مي‌سوزد و الان آماده‌ام هر ديه‌اي كه اولياي‌دم تعيين كند براي گرفتن رضايت پرداخت كنم هر چند كه داغ به اين بزرگي را با پول قابل جبران نيست.
پس از حرف‌هاي پدر متهم، اولياي‌دم سكوت كردند و اصلاً حرفي درباره رضايت يا عدم رضايت نزدند و فقط با تعجب به پدر متهم نگاه كردند و در پايان اين جلسه بدون نتيجه خاتمه پيدا كرد.
در ادامه اين جلسه، متهم نيز به بازپرس پرونده گفت كه راضي نيست پدرش براي او رضايت بگيرد. وي گفت: كاري كه من انجام دادم زندگي خانواده‌اي سياه شد و به همين دليل خودم را مستحق قصاص مي‌دانم و راضي نيستم پدرم زندگي‌اش را به خاطر من خراب كند و براي من رضايت بگيرد. بنابراين چنانچه متهم موفق به گرفتن رضايت از اولياي‌دم نشود به زودي پس از پرداخت تفاضل ديه‌اش از بيت‌المال با چوبه دار قصاص مي‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار