واگذاری ۱۳۸ واحد مسکن دو معلولان به مددجویان بهزیستی زنجان
کد خبر: 911944
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pEm
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به واگذاری ۱۳۸ واحد مسکن به خانواده‌های دارای ۲ عضو معلول در استان زنجان گفت: ۶۹ واحد مسکونی در سطح شهرستان‌ها و ۶۹ واحد در سطح روستا‌ها واگذار شدند.
محمد محمدی افزود: یکی از شاخص‌ها و رویکرد‌های مهم و اساسی بهزیستی در زمینه توانمند‌سازی جامعه هدف تأمین و احداث مسکن مددجویان است که در راستای ارائه خدمات حمایتی برای افراد تحت پوشش ارائه می‌شود.
وی اظهار کرد: واگذاری مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول از سال ۹۳ آغاز و نسبت به شناسایی واجدان شرایط اقدام شد.
محمدی با اشاره به واگذاری مسکن به خانواده‌های دارای دو عضو معلول تحت پوشش بهزیستی خاطر نشان کرد: از ابتدای این طرح برای تحویل مسکن مددجویان شهری و روستائی اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال هزینه گردیده است.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: در این میان بیش از ۷۰ الی ۸۰ درصد مسکن دو معلول‌ها در استان زنجان به واجدان شرایط واگذار شده است.
محمدی با بیان اینکه بهزیستی استان زنجان در واگذاری مسکن مددجویان به ویژه خانواده‌های دارای ۲ معلول در سطح کشور پیشرو بوده است تصریح کرد: از ابتدای نهضت مسکن یکی از اقدامات ویژه و اساسی دولت، اعطای مسکن به خانواده‌های دارای ۲ معلول بوده است که این مهم با همکاری و تعامل فی‌مابین بنیادمستضعفان، بنیادمسکن، اداره کل راه و شهرسازی، انجمن خیران مسکن ساز و بهزیستی محقق شده است.
وی ادامه داد: برای احداث و واگذاری مسکن برای خانواده‌های ۲ معلول در شهر‌ها مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر ۲۷۰ میلیون ریال و در سطح روستا‌ها نیز ۲۰۰ میلیون ریال اعطا شد.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: برای پروژه‌های واگذار شده در شهر‌ها تسهیلات بانکی ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون ریال، کمک‌های بلاعوض ۴۰ میلیون ریال و میزان معافیت‌های اعمال شده برای انشعابات آب، برق، گاز، صدور پروانه و عوارض شهرداری نیز معادل ۳۰ میلیون ریال هزینه شده است.
محمدی افزود: برای خانوار‌های دارای ۲ فرزند معلول روستایی، میزان تسهیلات بانکی اعطا شده ۱۵۰ میلیون ریال، میزان کمک‌های بلاعوض ۲۰۰ میلیون ریال و میزان معافیت‌های اعمال شده برای انشعابات آب، برق، گاز، صدرو پروانه و عوارض شهرداری نیز معادل ۳۰ میلیون ریال صورت پذیرفته است.
وی گفت: سال گذشته در ایام‌الله دهه مبارک فجر ۲ واحد مسکن مددجویی روستایی در شهرستان خرمدره، یک واحد در شهرستان ابهر، یک واحد در شهر گرماب، ۶ واحد مسکن روستایی در شهرستان طارم، ۱ واحد در شهرستان ماهنشان و ۲ واحد در شهرستان سلطانیه به خانواده‌های معلولان واگذار گردید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار