افزایش 2.5 درصدی باسوادی استان طی 5 سال منتهی به سال 95
کد خبر: 911792
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003pCK
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: درصد باسوادی استان از سال۸۵ تا۹۰، نیم درصد و از سال ۹۰ تا ۹۵ حدود ۲.۵ درصد رشد داشته است.

جعفر پاشایی در جلسه شورای سیاست گذاری معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان افزود: برای تحقق اهداف باید تمام ظرفیت ها اعم از دانش آموزان، اولیا، کارشناسان فرهنگی، معلمان و.. را به کار گیریم. 
  
وی خاطر نشان کرد: اولویت اصلی مجموعه شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی با محوریت مدارس است. 
  
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود: از سال 85 تا 90 شاخص رشد در این حوزه نیم درصد بوده در حالی که در حد فاصل سال 90 تا 95 این رقم 2.5 درصد را نشان می دهد. 
  
پاشایی استفاده از ظرفیت رسانه را در اطلاع رسانی عملکرد معاونت سواد آموزی آموزش وپرورش استان ضروری دانست و افزود: تا زمانی که مساله سواد به دغدغه عمومی تبدیل نشود برنامه ریزی و اقدامات نتیجه مطلوب خود را نخواهد داشت. 
  
وی با تاکید بر جدی گرفتن مساله سواد آموزی توسط فرمانداران و بخشداران گفت: تقویت شورای پشتیبانی سواد آموزی در نواحی و مناطق مورد انتظار است. 
 
وی در پایان بر پیگیری، نظارت، استفاده از ظرفیت مدیران مدارس و سایر دستگاه ها در امر سواد آموزی تاکید کرد و افزود: در این راستا تشویق مادی و معنوی نقش به سزایی در ریشه کنی بی سوادی خواهد داشت. 
  
 معاون سوادآموزی آموزش وپرورش آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به رفع بی سوادی و دستیابی آحاد جامعه به سطح عمومی دانش تاکید شده است. 
  
محمد حسین اشرفی یادآور شد: در حال حاضر باسوادی استان طبق سرشماری اخیر به 94.3 درصد رسیده ولی از نظر میانگین کشوری عقب هستیم. 
  
وی خاطر نشان کرذ: 141هزار و 918 نفر بی‌سواد در استان داریم که این شایسته نام استان نیست و باید با همت جمعی شاهد کاهش بی‌سوادی به صفر درصد شویم. 
  
وی خاطرنشان کرد: در راستای آگاه سازی مردم در خصوص اهمیت سواد آموزی، ۲۲برنامه رادیویی ۱۵دقیقه ای و ۲۲۵آنونس رادیویی از نواحی ومناطق تهیه و پخش شده و این برنامه‌ها ادامه خواهد داشت.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار