اتکاء به توان داخلی کلید کارگشای مشکلات اقتصادی است
کد خبر: 911525
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003p81
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
عبدی:
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان اینکه دانشگاهیان به ‌عنوان قشر نخبه و مطالبه‌گر جامعه نقش مهمی در تحقق شعار سال می توانند ایفاء کنند، گفت: امروزه در دانشگاه‌های کشور ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف وجود دارد که باید از این توان برای شکوفایی و توسعه پایدار کشورمان بهره‌مند شد.

میلاد عبدی  در پاسخ به این سوال که در حال حاضر مهم‌ترین ماموریت تشکل‌های دانشجویی در قبال تحقق شعار سال چه چیزی است، اظهار داشت: گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری دو راهبرد تعیین‌کننده تشکل‌های دانشجویی در این حوزه است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه آحاد جامعه باید برای تحقق شعار امسال تلاش کنند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سالی که به نام حمایت از کالای ایرانی از سوی ایشان نامگذاری شده، نگاه ویژه‌ای به جوانان دارند.

این فعال دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی یادآور شد: به خاطر پروش جوانان انقلابی، متعهد و متخصص در دانشگاه‌ها، مقام معظم رهبری انتظار بیشتری از دانشجویان و در این میان جوانان انقلابی برای حل مشکلات کشور دارند.   

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، گفتمان‌سازی را از جمله رسالت مهم دانشگاه‌ها برشمرد و اضافه کرد: برای اینکه شعار سال محقق شود، فرهنگ‌سازی خیلی مهم است.


اتکاء به توان داخلی کلید کارگشای مشکلات اقتصادی است

به گفته وی فرهنگ مدنظر در این حیطه را می‌توان فرهنگ تعصبی نسبت به ظرفیت‌ها و تولیدات داخلی ترویج داد یعنی برای اعتلاء اقتصاد ایران و رشد، شکوفایی و بالندگی اقتصاد باید فرهنگ‌سازی مدنظر صورت بگیرد.

عبدی با تاکید بر اینکه اتکاء به تولیدات و ظرفیت‌های داخلی کلید کارگشای مشکلات اقتصادی است، خاطرنشان کرد: با حمایت همه جانبه از قشر خدوم کارگر ایرانی و کالای وطنی می‌توان به روان چرخیدن اقتصاد کشور کمک کرد.

به گفته وی، هم اکنون بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور دارای راه‌حل‌های خاص خودش را دارد که باید از توان داخلی برای حل این چالش‌ها استفاده کرد.

این فعال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز مطالبه‌گری را از دیگر رسالت دانشگاهیان بیان کرد و گفت: دانشگاهیان و در رأس آنها فعالان تشکل‌های دانشجویی باید از مسوولان در حل مشکلات معیشتی مردم و رونق اقتصادی کشور مطالبه‌گری کنند.
 

دانشگاهیان برای تحقق شعار سال با جدیت به میدان بیایند

وی اذعان کرد: دانشگاه‌ها با ورود به اقتصاد دانش‌بنیان، توسعه ارتباط و صنعت، کارآفرینی، برگزاری کرسی‌های هم‌اندیشی و نظریه‌پردازی، تربیت نیروهای متخصص، متعهد و ... از توان داخلی و تولید ملی حمایت کند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در ادامه با بیان اینکه عموم مسائل کشور دارای بخش‌های کلان و جزیی است، خاطرنشان کرد: کلی‌نگری به مسائل کشور بزرگترین افت است و از این رو یعنی توجه و تمرکز بیش از حد به مسائل کلان و به تبع آن کم‌توجهی به مسائل بومی است.

این فعال دانشجویی استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: دولت، دستگاه‌ها و مسوولان متولی نیز با ایجاد بسترهای لازم و تدوین برنامه‌های راهبردی باید برای تحقق شعار سال بیش از اینها تلاش کنند چرا که اگر مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی دانشگاهیان به موقع و درست باشد، قطعاً زمینه‌ساز تلاش بیشتر مسوولان برای حل مشکلات خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار