"دستورالعمل‌های دست‌ و پا گیر" آفت ایجاد اشتغال در روستاهای استان سمنان
کد خبر: 911513
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003p7p
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
معاون امور اقتصادی استانداری سمنان هشدار داد:
سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان از وجود برخی دستورالعمل‌های دست‌ و پا گیر به‌عنوان مانع و آفت جدی برای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه روستایی و عشایری نام برد و خواستار تصحیح کارشناسانه این‌گونه دستورالعمل‌ها شد.

دکتر حشمت‌الله عسگری در جلسه کارگره تخصصی اشتغال استان سمنان وجود برخی دستورالعمل‌های دست‌ و پا گیر را یک آفت جدی برای ایجاد اشتغال پایدار در حوزه روستایی و عشایری برشمرد و اظهار کرد: انتظار این است که با رفع برخی موانع در دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌ها اقدام جدی صورت گیرد تا این طرح به عنوان ویترین عملکرد مسئولین در کشور مطرح شود .

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی استان باید در راستای تحقق جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در استان به‌عنوان یک طرح انقلابی و جهادی اهتمام بیشتری داشته باشند.

سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به ویژگی‌های عدالت محوری و اشتغالزایی طرح اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بر سرعت بخشیدن دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این هدف ملی تاکید کرد و افزود:

وی با اشاره به بحث ایجاد اشتغال پایدار در استان گفت: طرح اشتغال روستایی و عشایری به عنوان یکی از مهمترین طرح های دولت مطرح است که می‌طلبد در جذب اعتبارات این طرح ملی دستگاه‌های اجرایی استان تلاش ویژه‌تری داشته باشند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌های اجرایی در عدم تحقق مطلوب اهداف این طرح ملی در استان سمنان خاطرنشان کرد: با توجه به این که در این طرح بحث اقتصاد، معیشت، عدالت اجتماعی و کاهش مهاجرت روستائیان در نظر گرفته شده است، عزمی جهادی و انقلابی از سوی دستگاه‌های اجرایی استان را می‌طلبد و در این زمینه انتظار می رود دست اندرکاران مشارکت حداکثری داشته باشند .

سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان ادامه داد: با هرگونه سهل انگاری و کم توجهی به اجرای این طرح تبعات جبران ناپذیری برای استان سمنان رقم خواهد زد

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار