برداشت از کوه‌های جزیره هرمز متوقف شد
کد خبر: 911394
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003p5u
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
تیتر «برداشت از کوه‌های جزیره هرمز» امروز به یکی از جنجالی‌ترین مطالب موجود در فضای مجازی تبدیل شد، به‌گونه‌ای که واکنش مدیران دستگاه‌های اجرای ذی‌ربط استان هرمزگان را به دنبال داشت.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان در خصوص اقدام افرادی مبنی بر برداشت از کوه‌های جزیره هرمز، گفت: متأسفانه عده‌ای از فرصت تعطیلات استفاده کرده و بدون دریافت هیچ‌گونه مجوزی از سازمان صنعت و معدن و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اقدام به برداشت از معادن کوه‌های جزیره هرمز کردند.
امید ذاکری ادامه داد: به محض اطلاع از این موضوع در فضای مجازی، با پیگیری‌های بنده و آقای قاسمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیرو‌هایی از شهرستان قشم به محل برداشت در جزیره هرمز اعزام و کار را متوقف کردند.
وی خاطرنشان کرد: این افراد در صورت تمایل به ادامه اقدامات خود باید مجوزات لازم از این اداره کل و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان را اخذ کنند.
لازم به ذکر است مجید وفادار، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان هرمزگان نیز در نشستی خبری با تأکید بر اینکه هیچ مجوزی از این اداره کل در خصوص برداشت از کوه‌های جزیره هرمز گرفته نشده است، افزود: سازمان صنعت و معدن برای احداث معدن در خارج از منطقه حفاظت‌شده نیازی به مجوز از محیط‌زیست ندارد، با همه این موارد بنده نسبت به برداشت از منابع جزیره هرمز نظر مثبتی ندارم.
وی ادامه داد: هرمز جزیره‌ای کوچک با منابع محدود بوده و بحث گردشگری آن حول محور زمین‌شناسی آن است و هرگونه تغییر در آن تأثیرات منفی در جذب گردشگری در آن دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار