70 میلیون تومان از 36 میلیارد تومان طرح معرفی به بانک پرداخت شده است
کد خبر: 911259
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003p3j
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: گفت‌: 77 طرح به ارزش 36 میلیارد تومان در قالب اشتغال پایدار روستایی به بانک‌های عامل معرفی کرده‌ایم که تنها 70 میلیون تومان آن پرداخت شده است که اگر سفره می‌انداختم این مبلغ را جمع‌آوری می‌کردم.

به گزارش جوان از کردستان، محمد دره‌وزمی در جلسه شورای اشتغال استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، با بیان اینکه بخش صنعت در بخش اشتغال پایدار روستایی نادیده گرفته شده است، اظهار کرد: کاش از همان اول می‌گفتند که اشتغال روستایی ارتباطی به بخش صنعت ندارد تا وقتی هم در این زمینه هدر نمی‌رفت

وی افزود: خروجی ماه‌ها تلاش یکی از معاونت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در بحث اشتغال پایدار روستایی، جذب 70 میلیون تومان تسهیلات است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: در رسته‌های تعریف شده اصلا طرح صنعتی وجودی ندارد 10 درصد سرمایه در گردش مربوط به واحدهای تولیدی مرتبط با کشاورزی در نواحی صنعتی روستایی است که چنین چیزی در کردستان وجود ندارد.

دره‌وزمی اضافه کرد: 10 درصد هم مربوط به فراوری معادن کوچک است که بارها اعلام کردیم حاضریم چند طرح فراوری تعریف کنیم و مبلغ را پر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه 45 درصد تسهیلات صنایع پایدار روستایی مربوط به بانک کشاورزی است که می‌گویند تعهدی بر پرداخت تسهیلات به بخش صنعت نداریم، گفت: برخی قید و بندها ما را درگیر و از مسیر اصلی دوره کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: صنعتی در این طرح‌ها وجود ندارد که بخواهیم تسهیلاتی را جذب کنیم و هر طرحی ارائه کرده‌ایم با توجه به مباحث مطرح شده رد می‌شود.

دره‌وزمی با بیان اینکه سهم صنعت، معدن و تجارت در بحث تسهیلات روستایی مشخص شود، گفت‌: 36 میلیارد تومان در قالب 77 طرح به بانک‌های عامل معرفی کرده‌ایم که تنها 70 میلیون تومان جذب کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: بجای سرگرم شدن با بانک‌ها اگر سفره می‌انداختم قطعا 700 میلیون تومان جمع‌آوری می‌کردم.

وی خواستار تعیین سهم بخش صنعت در تسهیلات اشتغال روستایی شد و گفت: در این جلسه سهم بخش صنعت، معدن و تجارت 78 میلیارد تومان اعلام می‌شود اما فردا در سیستم بانکی نادیده گرفته می‌شود.

به گفته وی، اگر ما نتوانیم این میزان اعتبار را جذب کنیم فردا باید پاسخگو باشیم که این رویه بانک واقعا قابل قبول نیست.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار