۳۰ درصد از انتصاب‌های تامین اجتماعی، سهم بانوان و جوانان شد
کد خبر: 910826
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003owk
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
به پیروی از دستور دولت به همه دستگاه‌های اجرایی، مقرر شد ۳۰ درصد از انتصاب‌های سازمان تامین اجتماعی به بانوان و جوانان اختصاص یابد.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: به پیروی از دستور دولت به همه دستگاه‌های اجرایی، مقرر شد ۳۰ درصد از انتصاب‌های سازمان تامین اجتماعی به بانوان و جوانان اختصاص یابد.

ناهید حیدری اختصاص ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی به بانوان و جوانان را «فرصتی تاریخی» توصیف کرد و افزود: باید بستر مساوی برای ارتقای شغلی بانوان و مردان ایجاد شود، تفکرمان را تغییر دهیم و این نگاه را در انتصاب‌ها نیز داشته باشیم.
وی یادآوری کرد ۴۵ درصد کارکنان مرکز تامین اجتماعی غرب تهران را بانوان تشکیل می‌دهند.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ادامه داد: اکنون چند نفر از بانوان سختکوش به عنوان معاونان شعب تامین اجتماعی منصوب شده‌اند، بین روسای شعب نیز بانوان فعالیت جدی دارند و همچنین در سطح ستادی از ظرفیت بانوان نهایت استفاده می‌شود.
حیدری ادامه داد: در میان بیمه شدگان تامین اجتماعی، نسبت مردان بیشتر از بانوان است؛ زیرا اشتغال مردان بیشتر از بانوان وجود دارد.
بر اساس آخرین آمار‌های سازمان تامین اجتماعی، سهم زنان از جامعه زیر پوشش این سازمان رو به افزایش است؛ به طوری که درصد زنان بیمه شده از ١٢ درصد در سال ۱۳۸۵ به ١٩ درصد در سال ۱۳۹۵ رسید.
سازمان تامین اجتماعی ۱۸ نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی را به ۴۲ میلیون بیمه شده، مستمری بگیر و بازنشسته ارائه می‌کند.
سه میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه شده زیر پوشش تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ قرار دارند که ۲۹۵ هزار نفر از آنان بازنشسته‌اند.
منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار