راه‌اندازی مجتمع‌های آب‌درمانی مطابق با استانداردهای جهانی در اردبیل
کد خبر: 910771
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ovr
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
‌ رئیس بخش پزشکی محیط زیست و آب وهوای دانشگاه استانبول:
رئیس بخش پزشکی محیط زیست و آب وهوای دانشگاه استانبول گفت: مجتمع‌های آبدرمانی مطابق با استانداردهای جهانی در اردبیل در قالب تفاهم نامه و مشاوره راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، زک کارگوئه در دیداری با استاندار اردبیل و سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان با موضوع افزایش تعامل اردبیل و استانبول در گسترش روش‌های نوین آبدرمانی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه آبدرمانی‌های استان مجتمع‌های آبدرمانی مطابق با استانداردهای جهانی در اردبیل  در قالب تفاهم نامه و مشاوره راه‌اندازی می‌شود.

وی با ارائه گزارشی از نتایج تحقیقات علمی خود درباره خواص درمانی آبهای گرم شهر سرعین گفت:  ما از اعزام پزشکان اردبیلی برای آموزش آبدرمانی به ترکیه استقبال می‌کنیم و معتقدیم آبهای گرم استان اردبیل ظرفیت بسیار خوبی برای حضور گسترده گردشگران خارجی در این استان است.

رئیس بخش پزشکی محیط زیست و آب وهوای دانشگاه استانبول گفت: آب‌های گرم معدنی اردبیل قابلیتهای مناسبی دارد و در سال 2006 مورد مطالعه قرار گرفته که طبق بررسی‌های  به عمل آمده مشخص شده که بسیاری از این آبگرم‌ها خواص درمانی دارد که  این یک ظرفیت ارزشمند است و دانشگاه استانبول آماده  ارائه آموزش‌های لازم به پزشکان در این زمینه است.

استاندار اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت جذب گردشگران داخلی و خارجی در استان با توجه به ظرفیت‌های موجود بیان کرد: بی‌شک تعاملات و همکاری‌ها در این زمینه می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود تا بتوانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد توسعه اقتصادی و حوزه گردشگری باشیم.

اکبر بهنامجو با بیان ظرفیت‌های آبهای گرم وسرد معدنی استان اردبیل برای جذب گردشگران داخلی وخارجی افزود: به زودی با همکاری دانشگاه استانبول هیئتی پزشکی از استان اردبیل برای بازدید از مجتمع‌ها و تجهیزات پیشرفته آبدرمانی کشور ترکیه و آشنایی با جدیدترین روش‌های آبدرمانی عازم استانبول می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: ما نیازمند بهره‌گیری از تجربه‌های موفق کشورهای همسایه در حوزه‌های گردشگری هستیم چرا که این موضوع سبب می‌شود آبدرمانی‌های استان به طور همه‌جانبه توسعه یابد.

نادر فلاحی افزود: توسعه مجتمع‌های آبدرمانی در حال حاضر با مشارکت مسئولان و متولیان مربوطه در دستور کار قرار دارد و اجرای عملیاتی برنامه‌های مجتمع‌های آبدرمانی با استانداردهای جهانی هدف اصلی ما در این زمینه است که در این زمینه از تمام قابلیت‌ها به نحو احسن استفاده خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار