اختصاص ۳۰۵ هزار هکتار از اراضی اردبیل به کشت گندم
کد خبر: 910767
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ovn
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل:
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل گفت: در سال زارعی جاری ۳۰۵ هزار و ۸۸۶ هکتار از مزارع این استان به زیر کشت گندم رفته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، خلیل نیکشاد در بازدید از مراکز خرید و عملیات برداشت گندم از مزارع منطقه بیله‌سوار اظهار داشت: در سال زارعی جاری 305 هزار و 886 هکتار از مزارع این استان به زیر کشت گندم رفته است که از این میزان 70 هزار و 895 هکتار آن آبی و 234 هزار و 991 هکتار به صورت دیم است.

وی افزود: خوشبختانه امسال درسایه رحمت الهی و با تلاش و همکاری کارشناسان و مهندسان و محققان و مروجین و همت کشاورزان گندمکار زحمتکش با مدیریت مناسب مزارع تولید گندم از مرز600 هزار تن فراتر رفته و بیش از 400هزار تن گندم توسط 57 مرکز با300  نفر نیروی انسانی خریداری خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل گفت: مهندسان ناظر برداشت گندم این شهرستان به صورت مستمر و مداوم بر عملیات برداشت نظارت می‌کنند و اجازه فعالیت به کمباین‌های از رده خارج و بدون معاینه فنی را نمی‌دهند تا بازده محصولات به بهترین روند ادامه یابد و بتوانیم به تمامی اهداف خود در این راستا دست یابیم.

نیکشاد بیان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر ارقام متنوعی با قابلیت‌های متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه اصلاح و معرفی شده است که امیدواریم بتوانیم ارقام بیشتری را با شرایط آب و هوایی اصلاح و معرفی کنیم تا به پیشرفتهای بزرگی در بخش کشاورزی این استان برسیم.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی، نگرش کلی به استفاده از ارقامی که نیاز آبی کمتری داشته، معطوف و در این خصوص گام‌های موثری برداشته شده است و تمامی بذور مورد استفاده زارعان برای جلوگیری از شیوع بیمارهای مربوطه ضدعفونی شده است و از کشاورزان منطقه می‌خواهیم که نهایت همکاری را با کارشناسان ترویج در مراحل داشت و برداشت گندم داشته باشند.

وی بیان کرد: امیدواریم با همکاری و مشارکت همه‌جانبه مسئولان و دستگاههای اجرایی مرتبط بتوانیم بخش کشاورزی منطقه را دچار تحول بزرگی کرده و به پیشرفتهای بزرگی در این حوزه برسیم و از ظرفیتهای کشاورزی استان به نحو احسن در راستای توسعه و پیشرفت منطقه استفاده کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار