غلبه بر ولاسکو در سن‌خوان
کد خبر: 910664
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ou8
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
باشگاه‌های اروپایی مشتریان جدی ستاره‌های والیبال ایران
دومين پيروزي تيم ملي واليبال ايران در ليگ ملت‌ها مقابل آرژانتين به دست آمد. در آغاز هفته دوم اين رقابت‌ها بلندقامتان کشورمان بامداد روز گذشته در شهر سن‌خوان...
شيوا نوروزي

دومين پيروزي تيم ملي واليبال ايران در ليگ ملت‌ها مقابل آرژانتين به دست آمد. در آغاز هفته دوم اين رقابت‌ها بلندقامتان کشورمان بامداد روز گذشته در شهر سن‌خوان و در جدالي سخت با شاگردان خوليو ولاسکو با نتيجه 3 بر2 از سد ميزبان گذشتند. شاگردان کولاکوويچ در شرايطي نبرد دشوار با آلبي‌سلسته را با موفقيت پشت سر گذاشتند که نتيجه ست‌هاي اول و چهارم را به آرژانتين واگذار کردند. در پايان روز اول هفته دوم ليگ ملت‌ها تيم کشورمان بدون تغيير در رده دهم جدول رده‌بندي باقي ماند.
ميلاد عبادي‌پور، لژيونر ملي‌پوش ايران با عملکردي درخشان و با کسب 17 امتياز بهترين بازيکن کشورمان لقب گرفت. درخشش عبادي‌پور به گونه‌اي بود که سايت فدراسيون جهاني واليبال پس از مصاف با آرژانتين به تمجيد از تيم ملي ايران پرداخت: «نمايش خارق‌العاده ميلاد عبادي‌پور در حمله به ايران کمک کرد تا به يک پيروزي نزديک 3 بر 2 مقابل آرژانتين در هفته دوم ليگ ملت‌‌هاي واليبال دست پيدا کند. شاگردان کولاکوويچ، برنده شش مسابقه پنج سته اخير بوده‌اند. ايران در اين مسابقه و خصوصاً در ست پاياني نشان داد که استاد بازي پنج سته است.»
غفلت از ست چهارم
سرمربي تيم ملي واليبال ايران معتقد است بازيکنانش بايد کار آرژانتين را در ست چهارم تمام مي‌کردند. ايگور کولاکوويچ همچنين به خطاهاي فردي بازيکنانش اشاره كرد و گفت: «ديدار با آرژانتين هميشه يک بازي سخت بوده و بازي با اين تيم آسان نيست. آرژانتين در خانه حمايت هواداران خود را داشت و اين موضوع کار ما را سخت‌‌تر مي‌کرد. بازي بسيار سختي داشتيم و در زمين شاهد امتيازات تکنيکي و خطاهاي فردي بوديم. دو تيم شرايط نزديکي به يکديگر داشتند، آنها در زدن سرويس خطاهاي زيادي داشتند، اما تيم ما در جريان مسابقه عملکرد بهتري داشت. مي‌توانستيم 3 بر يک در ست چهارم برنده باشيم، اما در نهايت مسابقه به ست پنجم کشيده شد. برد در اين بازي براي ما بسيار مهم بود که خوشبختانه موفق شديم اين برد را به دست آوريم.»
کاپيتان سعيد معروف نيز جديت و پشتکار را دليل اصلي برد تيم خواند: «مسابقه سخت و در عين حال مهمي براي ما بود. همانطور که قبلاً هم گفتم ما بعد از قبول دو شکست در هفته نخست به آرژانتين آمديم و تا آخر بازي جنگيديم. از اين بابت خوشحال هستم.»
مشکل ذهني
آرژانتيني‌ها سال گذشته نيز با نتيجه 3 بر 2 در ليگ جهاني تن به شکست داده بودند. خوليو ولاسکو، سرمربي اين تيم پس از شکست دوباره شاگردانش برابر بازيکنان ايراني مشکل ذهني را دليل تکرار اين اتفاق عنوان کرد: «دو تيم مسابقه‌اي هم‌سطح را برگزار کردند، ولي شرايطي پيش آمد که نتوانستيم آن را مديريت کنيم. ما پيشرفت کرده‌ايم، اما هنوز هم وقتي حريف‌مان بهتر بازي مي‌کند ما شروع به ارائه بازي بدتر مي‌کنيم! تنها زماني مي‌دانيم چطور بازي کنيم که تيم‌مان از حريف پيش است و اين يک مشکل ذهني است. مشکل ديگرمان سرويس است. ما نبايد در لحظات حساس، سرويس از دست بدهيم، ولي اين موردي است که با تجربه برطرف خواهد شد. ما بايد به کار و تمرين ادامه دهيم.» مارتين راموس، کاپيتان تيم ملي آرژانتين نيز اشتباهات مکرر را عامل شکست تيمش دانست: «مي‌خواستيم هفته دوم را با پيروزي شروع کنيم، ولي اشتباهات اين اجازه را به ما نداد.»
قائمي در مسير ترکيه
فرهاد قائمي به جمع لژيونرهاي واليبال ايران اضافه شد. دريافت‌کننده تيم ملي کشورمان با عقد قراردادي به تيم زراعت بانک ترکيه پيوست تا فصل آينده را در ليگ اين کشور بازي کند. تيم جديد قائمي در 37 سال گذشته نه در ليگ تركيه و نه در سطح بين‌المللي موفق به کسب هيچ جامي نشده است. موج ترانسفر واليباليست‌هاي کشورمان به قاره سبز اخيراً شدت بيشتري پيدا کرده است. در بين لژيونرهاي ايراني ميلاد عبادي‌پور، بازيکن تيم اسکرا بلهاتوف لهستان در فصل اخير عملکرد درخشاني داشته و با اين تيم قهرماني در ليگ لهستان را تجربه کرده است. پس از او سعيد معروف نيز هفته گذشته با تيم سيه‌نا ايتاليا به توافق رسيد و قراردادي دو ساله بست. به غير از اين نفرات گفته مي‌شود به زودي امير غفور هم به واليبال ايتاليا ترانسفر مي‌شود. مذاکرات غفور و تيم لوبه نتايج مثبتي داشته و احتمالاً قرارداد همکاري طرفين به زودي امضا خواهد شد.
کانادا و چين حريفان بعدي
بلندقامتان ايراني در حالي بامداد امروز مقابل تيم سرسخت ايتاليا صف‌آرايي کردند كه امشب نيز (23:40) سومين ديدار خود در هفته دوم ليگ ملت‌ها را مقابل کانادا برگزار مي‌کنند. تيم کانادا در هفته اول رقابت‌ها دو برد و يک پيروزي به دست آورده است. شاگردان استفان آنتيگا تنها توانستند تيم ملي کره جنوبي را با اقتدار 3 بر صفر شکست دهند و در مصاف با روسيه و لهستان حرفي براي گفتن نداشتند. با اين حال با شروع رقابت‌هاي هفته دوم کانادايي‌ها با کسب برد 3 بر يک تيم ملي ايتاليا را مغلوب کردند و لقب شگفتي‌ساز را به خود اختصاص دادند. آرژانتين حريف بعدي کاناداست. هفته سوم ليگ ملت‌ها هم از 18 خرداد به ميزباني روسيه آغاز مي‌شود و ملي‌پوشان واليبال ايران در نخستين گام روز جمعه (16:00) رودرروي تيم ملي چين به ميدان مي‌روند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار