حجم آب سد دامغان از نصف هم پایین‌تر رفت
کد خبر: 910563
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003osV
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
چشمه علی یکی اصلی‌ترین منبع تأمین آب سد دامغان است که اکنون دبی آن ۲۵۰ لیتر بر ثانیه است که نسبت به سه ماه گذشته، بیش از ۱۰۰ لیتر بر ثانیه کاهش یافته است.
علی شاهرودی مدیر منابع آب شهرستان دامغان با عنوان کردن مطلب فوق از کاهش حجم مخزن سد دامغان خبر داد و افزود: حجم فعلی مخزن این سد از ۲۱ میلیون مترمکعب حجم کل، به ۱۰ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: حجم مخزن این سد اکنون ۵۱ درصد حجم کل مخزن رسیده که نسبت به سال گذشته در این زمان، ۲۴ درصد کاهش حجم پیدا کرده است.
مدیر منابع آب شهرستان دامغان ظرفیت مخزن سد دامغان را ۲۱ میلیون متر مکعب اعلام و اضافه کرد: از آب سد برای مصارف شرب و کشاورزی این شهرستان استفاده می‌شود که با توجه به روند کاهش حجم آب و طبق برنامه منابع مصارف و مصوب شورای حفاظت از منابع آب استان در سال‌جاری برداشت آب از سد حدود ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.
شاهرودی ادامه داد: برداشت باغ‌ها و مزارع موجود واقع در مسیر راه را یکی از عوامل اصلی کاهش چشمگیر حجم مخزن سد دامغان برشمرد و افزود: چشمه علی یکی اصلی‌ترین منبع تأمین آب این سد است که اکنون دبی آن ۲۵۰ لیتر بر ثانیه است که نسبت به سه ماه گذشته، بیش از ۱۰۰ لیتر بر ثانیه کاهش یافته است.
وی تعداد بهره‌برداران بخش کشاورزی از این سد را ۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هدف اصلی سد دامغان تأمین آب شرب شهرستان دامغان و تنظیم آب کشاورزی ۲۳ روستا و حدود ۹۰۰ هکتار از اراضی دامغان است.
مدیر منابع آب شهرستان دامغان تصریح کرد: به صورت میانگین ماهانه ۲۵۰ هزار مترمکعب صرف آب شرب، ۵۰۰ هزار متر مکعب صرف آبیاری باغ‌ها و مزارع کشاورزی پایین دست سد دامغان می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار