بیمه شدگان در مراکز سونوگرافی ساوه سرگردانند
کد خبر: 910557
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003osP
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرگردانی بیمه شدگان در مراجعه به مراکز سونوگرافی ساوه بر لزوم برخورد قانونی با متخلفان تأکید کرد.
محمدرضا منصوری در خصوص کمبود‌های بخش سونوگرافی شهرستان ساوه و مشکلاتی که برای شهروندان و بیمه شدگان تأمین اجتماعی در این حوزه وجود دارد، عنوان کرد: جلسه‌ای با حضور مجامع صنفی کارگری و متولیان حوزه سلامت در دانشکده علوم پزشکی و معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی در خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه برگزار شد.
وی با اشاره به آمار بالای بیمه شدگان تأمین اجتماعی در ساوه و زرندیه به لحاظ کارگری بودن این منطقه اظهار کرد: متأسفانه ساوه تنها شهر ایران است که پزشکان و متخصص سونوگرافی در آن از پذیرش دفترچه‌های تأمین اجتماعی برای انجام سونوگرافی امتناع می‌کنند و بیماران با تعرفه آزاد پذیرش می‌شوند که خلاف قانون و مقررات است و بار‌ها نسبت به این اقدام تذکرات لازم حتی تا مرز لغو پروانه فعالیت داده شده است.
نماینده مردم ساوه و زرندیه با اشاره به ضعیف بودن بنیه اقتصادی کارگران برای پرداخت هزینه‌های سونوگرافی در بخش خصوصی اظهار کرد: کارگران و بیمه شدگان تأمین اجتماعی مجبورند برای تأمین هزینه‌های سونوگرافی به بخش دولتی مراجعه کنند و، چون باید در صف طولانی نوبت بایستند ناچار به شهر‌های همجوار تردد می‌کنند تا با پذیرش از طریق دفترچه‌های درمانی توسط بخش خصوصی سونوگرافی انجام دهند.
وی گفت: مسئولان شهرستان خواستار انجام سونوگرافی در بخش خصوصی در چارچوب ضوابط و مقررات، مانند شهر‌های دیگر هستند و چنانچه تخلفی در این حوزه صورت گیرد باید براساس قانون برخورد شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار