سرقت اينترنتي از حساب سالمندان اصفهان
کد خبر: 910199
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003omd
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
پلیس اصفهان به موقع عمل کرد؛
فردي كه با ترفندی خاص اطلاعات بانکی افراد سالمند را به دست آورده و به‌صورت اینترنتی از حساب آنان سرقت می‌کرد توسط کارشناسان پليس فتا استان شناسايي و دستگير شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،به نقل از پايگاه خبري پليس ،سرهنگ " سید مصطفی مرتضوي " رئیس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: در پي شكايت چند نفر از افراد سالمند مبني بر اينكه از حساب آنان به‌صورت اينترنتي سرقت شده بررسي موضوع در دستور كار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.

سرهنگ مرتضوی تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد ، متهم با کمین در مقابل عابر بانک‌ها و شناسایی افراد مسن و سالمند به بهانه کمک ، اطلاعات بانكي آن‌ها را دريافت کرده و در فرصتي مناسب به‌صورت اینترنتی از حساب قربانیان خود سرقت می‌کرد.

وي افزود: کارشناسان پس از انجام اقدامات علمی و تخصصی در فضاي مجازي سرانجام هویت عامل این سرقت‌ها را به دست آورده و طی هماهنگی با مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

اين مقام مسئول عنوان داشت: متهم پس از دستگیری در مواجهه با مدارك و مستندات پليس صراحتاً به بزه انتسابي اقرار و انگيزه خود از این کار را کسب درآمد و سودجويي عنوان کرد.

سرهنگ مرتضوی بابیان اینکه متهم با این شیوه توانسته بود از حساب بانکی 4 نفر مبلغ 45 ميليون ريال برداشت کند اظهار داشت: توصیه ما به افراد سالمند که قادر به استفاده از دستگاه‌های خودپرداز نیستند این است که در مواقع لزوم از آشنایان و اقوام مورداطمینان خود کمک گرفته و به افراد غريبه اعتماد نكنند.

کشف 250 کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف 250 کیلوگرم تریاک و دستگیری یک سوداگر مرگ در عملیات مشترک پلیس اصفهان و کرمان خبر داد.

سرهنگ "سید تقی حسيني" اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان مطلع شدند یک قاچاقچی حرفه‌ای مواد افیونی در حال انتقال محموله‌ای از استان کرمان است که بلافاصله وارد عمل شدند.

وی افزود: یک گروه مجرب از مأموران اصفهان پس از هماهنگی با مقام قضائی به استان کرمان اعزام و با همکاری پلیس آن استان او را شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: ماموران انتظامی در بازرسی از خودروی سواری این سوداگر مرگ موفق شدند، 250 کیلوگرم تریاک را که در صندوق‌ عقب و زیر صندلی‌ها به طرز ماهرانه ای جا ساز شده بود، کشف کنند.

سرهنگ حسینی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهد داد.#

دستگیری برادران سارق در شاهین شهر

فرمانده انتظامي شهرستان "شاهين شهر" از دستگيري 2 برادر سارق كه اقدام به سرقت از منازل و ساختمان هاي نيمه ساز در منطقه "گلديس" این شهرستان می کردند خبر داد.

سرهنگ "رجبعلي مختاري" اظهارداشت: در پي وقوع چندین مورد سرقت از منازل نیمه ساز درمنطقه "گلديس" شهرستان شاهين شهر بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور كار مأموران كلانتري 15 این فرماندهی قرار گرفت.

وي افزود: مأموران در اين راستا تحقيقات خود را آغاز و با اقدامات تخصصی موفق شدند 2 برادر را كه به وسيله يك خودروي سواري اقدام به سرقت اموال موجود در منازل نيمه ساز شامل سيم برق ، شير آلات ، رادياتور ، پمپ آب و دیگر اموال می کردند شناسايي و دستگير کنند.

اين مقام انتظامي بیان داشت : سارقان به سرقت بیش از 120ميليون ريال اموال مسروقه شامل چند قطعه پانل رادياتور ، تعدادي شير آلات مسروقه، چندين حلقه سيم برق اعتراف کردند.

سرهنگ مختاري در پايان خاطر نشان كرد: در اين رابطه با شناسايي مالباختگان و تحويل اموال مسروقه به آنها هر2 سارق به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

پارچه‌های قاچاق به بازار نرسید

فرمانده انتظامي شهرستان "شهرضا" از کشف يک محموله پارچه خارجی به ارزش 3 ميليارد ريال و دستگیری راننده خودرو خبر داد.

سرهنگ "محمدحسین بابا کلاني" گفت: مأموران انتظامي ايستگاه ايست و بازرسي شهيد "امامي" شهرستان "شهرضا" حين کنترل خودروهاي عبوري به يک دستگاه کامیون کشنده که از جنوب کشور به مقصد تهران درحرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وي ادامه داد: در بازرسي از اين خودرو تعداد یک هزار و 41 طاقه پارچه خارجي فاقد مدارک گمرکي کشف شد که خودرو و محموله توقیف شدند.

سرهنگ بابا کلاني با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف‌شده توسط كارشناسان 3 ميليارد ريال اعلام‌شده است بیان داشت : در این رابطه راننده خودرو دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامي شهرستان شهرضا در پايان خاطرنشان کرد: قاچاق کالا به توليدات داخلي كشور ضربه مستقيم می‌زند كه از تمام مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار در خصوص كالاي قاچاق را از طريق شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

پرونده برادران موادفروش بسته شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از دستگیری 3 بردار که با همکاری دیگر اعضای خانواده اقدام به فروش و توزیع مواد افیونی می‌کردند خبر داد.

سرهنگ "سید تقی حسینی " اظهار داشت : در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه خانواده‌ای اقدام به فروش و توزیع مواد افیونی دریکی از محلات شهر اصفهان می‌کنند ، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی قرار گرفت .

وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی از مخفیگاه آن‌ها بازرسی شد که مقدار 83 گرم هروئین و83 گرم شیشه بسته‌بندی‌شده و آماده توزیع کشف شد.

این مقام انتظامی بیان داشت : در این عملیات 3 برادر و 2 نفر از دیگر اعضای این خانواده که با آن‌ها همکاری می‌کردند دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه منزل این سوداگران مرگ با دستور قضائی پلمپ شد خاطرنشان کرد: قوه قضائیه و نیروی انتظامی با قاچاقچیان کلان و خرد مواد افیونی برخورد قاطع و قانونی می‌کنند و اجازه جولان به آنان نخواهند داد.

کشف 3 تن چوب بلوط قاچاق در نجف آباد

 فرمانده انتظامي شهرستان نجف آباد از كشف 3 تن چوب بلوط قاچاق و دستگيري يك قاچاقچي توسط ماموران يگان امداد این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ "محمدرضا خدادوست" پليس گفت : ماموران يگان امداد شهرستان "نجف آباد" در راستاي برخورد با قاچاقچيان كالا طرح مبارزه با قاچاق كالا را در سطح شهرستان اجرا كردند.

وي ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضائی از یک باغ در یکی از مناطق اطراف شهرستان "نجف آباد" بازرسی شد که مقدار 3 تن چوب بلوط قاچاق کشف شد .

اين مقام انتظامي بيان داشت : قاچاقچي چوپ بلوط دستگير كه پس از تشكيل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائي تحويل داده شدند.

سرهنگ خدادوست در در پايان ضمن تاكيد برسهم مشارکتي مردم در حفظ منابع طبيعي از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه موارد مشكوك موضوع را به مركز فوريت هاي پليسي 110 اطلاع دهند.

سارق حرفه‌ای 34 خودرو در اصفهان دستگیر شد

مأموران گشت انتظامی شهرستان یک سارق حرفه‌ای خودرو را دستگیر که به سرقت 34 خودرو و 4 مورد سرقت اموال داخل خودرو اعتراف کرد.

سرهنگ "حسن یار دوستی" فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان اظهار داشت : در پی وقوع چندین مورد سرقت خودرو در نقاط مختلف شهر" اصفهان" و شکایت شهروندان ، شناسایی و دستگیری عامل یا عوامل این سرقت‌ها در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت .

وی افزود: شب گذشته تیم گشت انتظامی حین گشت زنی دریکی از خیابان‌های شهر اصفهان ، متوجه شدند فردی در حال باز کردن درب یک خودروی پراید است که وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سارق پس از مشاهده سارقان متواری شد بیان داشت : گشت انتظامی با رعایت کلیه ملاحظات امنیتی و در یک عملیات ضربتی موفق شدند این سارق را زمین‌گیر و دستگیر کنند.

سرهنگ یاردوستی اضافه کرد: در بررسی‌های تخصصی پلیس مشخص این سارق در نقاط مختلف شهر اصفهان مرتکب جرم سرقت خودرو و اموال داخل خودرو شده است که در بازجوئی‌های پلیس به سرقت 34 دستگاه خودروی سواری و 4 مورد سرقت اموال داخل خودرو اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از تحویل متهم به مراجع قضائی خبر داد و تصریح کرد: این سارق 34 ساله یک سارق حرفه‌ای بود که در کم‌ترین زمان ممکن خودرو را سرقت و متواری می‌شد.

سرهنگ حسن یاردوستی در پایان به شهروندان توصیه کرد : حتی‌الامکان از پارکینگ استفاده کنید و اگر مجبور به پارک خودرو در کوچه یا خیابان هستید از تجهیزات ایمنی پیشگیری از سرقت مانند قفل پدال ، قفل فرمان و دیگر تجهیزات استفاده کنید و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق تماس با سامانه 110 به پلیس اطلاع دهید.

عدم رعایت فاصله طولی مرگ راننده پراید را رقم زد

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان از تصادف یک دستگاه سواری پراید با کامیون بنز در محور "علویجه" و فوت راننده پراید خبر داد.

سرهنگ "جواد درستکار" اظهار داشت : مأموران پلیس‌راه "نجف‌آباد" از تصادف یک دستگاه سواری پراید با کامیون بنز در محور "علویجه" باخبر و بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی افزود: متأسفانه در اثر این حادثه رانندگی راننده 34 ساله سواری پراید به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

این مقام انتظامی بیان داشت : علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان عدم رعایت فاصله طولی توسط راننده پراید اعلام‌شده است .

سرهنگ درستکار در پایان به رانندگان توصیه کرد : قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنید تا شاهد وقوع این‌گونه حوادث نباشیم .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار