تولید روزانه 80 تن شیر خام در کشت،صنعت و دامپروری پگاه سلماس
کد خبر: 910190
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003omU
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
مدیرعامل شرکت کشت ،صنعت و دامپروری پگاه سلماس خبر داد:
مدیرعامل شرکت کشت، صنعت و دامپروری پگاه سلماس گفت: این شرکت با داشتن 2 هزار راس گاو مولد شیرده روزانه 80 تن شیر خام صنعتی تولید و شیر مورد نیاز کارخانه های تولیدات لبنی را تامین می کند.

محمد اخلاقی، اظهار کرد: پروژه کشت و صنعت و دامپروری پگاه سلماس یکی از طرح های بی نظیر در شمالغرب کشور است که با تولید شیر صنعتی و اصلاح نژاد دام های منطقه اشتغالزایی بسزایی در منطقه داشته و به سبب همجواری توانسته است کارخانجات پگاه تبریز و ارومیه را از نیاز شیر خام صنعتی تامین نماید.
وی افزود: 54 درصد از سرمایه گذاری این مجتمع از طریق منابع بانکی و مابقی با سرمایه گذاری صنایع شیر ایران، وابسته به صندوق بازنشستگان کشور در دولت تدبیر و امید تامین شده است و تاکنون 600میلیارد ریال برای این مجموعه هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت کشت ،صنعت و دامپروری پگاه سلماس تصریح کرد: با بهره برداری از فاز یک این مجموعه برای بیش از 150 نفر به صورت مستقیم و 1 هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است و با بهره برداری از فاز دوم این مجموعه یعنی تولید فرآورده های لبنی 100 تنی در ماه و همچنین فاز سوم این طرح که به تولید شیر خشک نوزادی خواهد پرداخت 100 نفر دیگر در پگاه سلماس مشغول به کار خواهند شد.
وی افزود: حدود 400 هکتار زمین کشاورزی هم در کنار این مجتمع دامپروری وجود دارد تا بتواند علوفه مورد نیاز این مجموعه را تامین کند و 180 هکتار دیگر نیز در حال اخذ مراحل نهایی برای افزودن به این مجموعه است.
اخلاقی با اشاره به این که این مجموعه باید بتواند بخش عمده ای از علوفه و نهاده های مورد نیازش را خودش تامین کند،خاطرنشان کرد: در این مجتمع سالانه 27 تا 29هزار تن شیر و 300 تن گوشت استحصال و به بازار عرضه می شود.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی مجتمع کشت ،صنعت و دامپروری 2 هزار راسی پگاه سلماس در زمینی به مساحت 22 هکتار تاسیسات و 400 هزارهکتار کشت علوفه در سال 93 شروع به احداث و فاز اول این مجموعه سال گذشته به بهره برداری رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار