آغاز طرح ساماندهی کودکان کار در البرز
کد خبر: 910169
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003om9
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
طرح حمایت و ساماندهی کودکان کار با حضور مسئولان مربوطه در سطح استان البرز به‌ویژه کلان‌شهر کرج آغاز شد.

مهدی جوهری، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز در این آیین، گفت: کنوانسیون حقوق کودکان در دستور کار تمامی دستگاه‌ها قرارگرفته است.

وی با اشاره به اینکه بررسی شرایط کودکان کار اعم از داشتن یا نداشتن سرپرست در دستور کار قرار خواهد گرفت، افزود: تعیین و تکلیف کودکان کار ایرانی در اولویت قرار دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز این مرکز غربالگری را حمایتی خواند و بیان کرد: طی این طرح کودکان کار بی‌سرپرست و بد سرپرست به مراکز نگهداری شبانه‌روزی معرفی خواهند شد.

جوهری با اشاره به اینکه از خانواده‌های بد سرپرست تعهدنامه قضایی اخذ خواهد شد، تصریح کرد: حضور کودکان کار در سر چهارراه‌ها چهره شهر را زشت می‌کنند.

وی بابیان اینکه سعی داریم در راستای رفع معضلات کودکان قدم برداریم، بیان کرد: به‌منظور حمایت از کودکان کار، مشکلات خانواده‌های آن‌ها نیز بررسی خواهد شد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز در ادامه یادآور شد: طی این طرح از کمک دستگاه‌های مرتبط و سازمان‌های مردم‌نهاد نهایت استفاده را خواهیم کرد.

به گفته جوهری تاکنون برای حمایت از این کودکان تنها کارهای فانتزی و بدون تأثیر انجام‌شده است و هیچ گروهی برای ابلاغ آیین‌نامه کنوانسیون اقدام نکرده است.

وی با اشاره به اینکه باید دستگاه‌های متولی حمایت کنند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر معضل کودکان کار به یک مشکل اجتماعی تبدیل‌شده است.

 

بیکاری یکی از عوامل به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی

 

در ادامه عیسی قبادی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز حضور کودکان کار را یک آسیب در اجتماع دانست و بیان کرد: اگر از این گروه غافل شویم بی‌شک با پیامدهای بدی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی همچون مسائل اقتصادی رفع‌ورجوع خواهد شد، افزود: باید همه در قبال بروز آسیب اجتماعی در جامعه احساس خطر کنیم، چراکه اگر روح و فرهنگ یک جامعه دچار آسیب و تزلزل شود نمی‌توان به‌راحتی آن را بهبود بخشید.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز در ادامه با اشاره به اینکه موظف هستیم در هر جایگاهی در چهارچوب قانون عمل کنیم، یادآور شد: لازم است هر چه زودتر در راستای بهبود شرایط کودکان کار اقدام کنیم.

قبادی یکی از عوامل به وجود آمدن آسیب‌های اجتماعی را بیکاری برشمرد و یادآور شد: تا زمانی که برای خانواده‌های بد سرپرست کودکان کار ایجاد شغل نشود، این روند ادامه خواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار