دفاع کرش از دفاع تیم ملی!
کد خبر: 910131
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003olX
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
همیشه گفته‌ام یا می‌بریم یا یاد می‌گیریم
سرمربی تیم ملی فوتبال یک‌بار دیگر از عملکرد شاگردانش به ویژه مدافعانش در بازی با ترکیه دفاع کرد.
شيوا نوروزی

سرمربي تيم ملي فوتبال يک‌بار ديگر از عملکرد شاگردانش به ويژه مدافعانش در بازي با ترکيه دفاع کرد. شکست يوزپلنگ‌ها در ديدار تدارکاتي مقابل تيم ملي ترکيه پيش از شروع جام جهاني روسيه انتقادهاي زيادي را در پي داشت تا جايي که انتقادهاي زيادي عليه خط دفاع تيم ملي مطرح شد. با اينکه عملکرد ملي‌پوشان در اين بازي دور از انتظار بود، اما کارلوس کرش همچنان از بازيکنانش حمايت مي‌کند.
تيم ملي کشورمان اين روزها در ترکيه اردو زده و بازيکنان دعوت شده به اردو زير نظر مرد پرتغالي تمرينات خود را پيگيري مي‌کنند. طبق برنامه روز گذشته نيز دو نوبت تمرين با حضور ملي‌پوشان برگزار شد و کرش شخصاً عملکرد آنها را زير نظر گرفت. در شرايطي که برخي کارشناسان و منتقدان همچنان نسبت به آينده تيم ملي در جام 2018 ابراز نگراني مي‌کنند، اما سرمربي تيم ملي همچنان با نگاهي اميدوارانه منتظر شروع رقابت‌ها در روسيه است. ضمن اينکه 14 خرداد ليست نهايي اعزامي به جام جهاني اعلام مي‌شود.
همه مسئول هستند
شکست 2 بر يک مقابل ترکيه از نظر کرش فرصتي براي آماده‌سازي قبل از جام جهاني بود. سرمربي تيم ملي افزايش انسجام دفاعي را يکي از اهداف تمرينات خواند: «از عملکرد تيم خوشحالم. چنين مسابقات دوستانه‌اي را برگزار مي‌کنيم تا دقيقاً به تجربه بازي در اين سطح و رويارويي با تيم باکيفيت اروپايي مثل ترکيه دست پيدا کنيم، تيمي که سطح متفاوتي نسبت به تيم‌هاي آسيايي دارد. بازيکنانم سخت کار مي‌کنند، آنها فوق‌العاده هستند و ما به اين راه ادامه مي‌دهيم و مثل هميشه به عنوان يک تيم روي هر بخش از بازي کار و هر روز تلاش مي‌کنيم که در دفاع منسجم‌تر شويم و در فاز تهاجمي هم بيشتر تأثيرگذار و نتيجه‌بخش باشيم. اين هدف هر روز ماست، ضمن اينکه وقتي ما به گل مي‌رسيم، اين تلاش كل تيم است و وقتي هم که گل دريافت مي‌کنيم اين نيز نتيجه کار گروهي در تيم است. وقتي به گل مي‌رسيم، کسي ستاره نيست و وقتي هم گل مي‌خوريم، مسئوليت فردي با کسي نيست.»
ما يک تيم هستيم
انتقادهاي تند از روزبه چشمي در خط دفاع و انتقادهاي دوباره از کرش در خصوص حذف نام سيدجلال حسيني از ليست تيم ملي واکنش سرمربي پرتغالي را به همراه داشت: «در تيم ما تنها يک ستاره وجود دارد و اسم اين ستاره هم «تيم» است. بعد از اين، اگر بخواهيم درباره مسئوليت‌هاي فردي صحبت کنيم‌ تنها يک نام مطرح است، کارلوس کرش. صادقانه بگويم با طرز تفکري که به‌وجود آمده، موافق نيستم. اينجا در ترکيه سطح متفاوتي را تجربه کرديم، چيزي که ما دقيقاً براي کارمان و آماده‌سازيمان نياز داريم. وقتي ما با سطح متفاوتي از بازي مواجه هستيم با سطح ديگري از اشتباهاتمان هم روبه‌رو خواهيم شد، اما اين براي همه تيم و بخشي از يادگيري ماست. همانطور که هميشه گفته‌ام ما يا مي‌بريم يا ياد مي‌گيريم.»
بهترين عملکرد مدافعان
کارلوس کرش با حمايت دوباره از ملي‌پوشان ايراني عملکرد مدافعان کشورمان در مقابل ترکيه را کم‌نظير توصيف کرد: «هرگز از مدافعان تيم چنين ظرفيتي براي بالا نگه داشتن بازي و حفظ حملات و حمايت از چهار، پنج بازيکن در خط حمله نديده بودم. از اين موضوع خيلي راضي‌ام که بازيکنان چگونه به توپ ضربه مي‌زدند و از عقب بازي مي‌کردند. مردم هم هرگز چنين چيزي را از مدافعان ما نديده بودند و هرگز اين اتفاق نيفتاده بود. براي اولين بار بود که چنين چيزي را مي‌ديديم، آن هم مقابل تيم باکيفيتي چون ترکيه. اين قدم بسيار بزرگ و رو به جلويي براي تيم ماست. هرگز خط دفاع ما با اين کيفيت بازي نكرده بود و به بازيکنان خط مياني و حمله براي بالا نگه داشتن تيم هم کمک نکرده بود. بنابراين من از عملکرد مدافعان خيلي راضي هستم. ما همچنان با انسجام تيمي که هميشه داريم به کارمان ادامه مي‌دهيم.»
روز موعود
سرمربي تيم ملي از اعلام ليست نهايي ملي‌پوشان در هفته آينده خبر داد: «متأسفانه با توجه به تأخير در شروع برنامه آماده‌سازي‌، تنها مي‌توانم فهرست نهايي را در روز ۱۴ خرداد اعلام کنم. تا آن زمان همه گزينه‌ها مدنظر خواهند بود. ما اين کمپ را با ۲۴ بازيکن شروع کرديم و چهار بازيکن را هم در فهرست انتظار قرار داديم که متأسفانه به دليل محدوديت‌هاي لجستيکي نتوانستند در اينجا حضور داشته باشند.»
خط دفاع نقطه قوت ايران
جلال طالبي برخلاف بسياري از کارشناسان داخلي خط دفاع را نقطه قوت تيم ملي عنوان کرد. سرمربي تيم ملي ايران در جام جهاني فرانسه در گفت‌وگو با ايسنا ابراز اميدواري کرد استعداد ملي‌پوشان کشورمان در روسيه به کمک تيم ملي بيايد: «احساس مي‌کنم بازيکنان تيم ملي برعکس ساليان گذشته با هم خيلي هماهنگ هستند. آنها به مناسبت‌هاي مختلف در کنار هم جمع شدند و به همين دليل با خواسته‌ها و شيوه‌ کاري کرش آشنا هستند. هدف اول کرش اين است که ابتدا گل نخورد و بعد گل بزند. اين مسئله در ذهن بازيکنان و هواداران نهادينه شده است. او به عقايدش پايبند است و در جام جهاني هم تغيير رويه نمي‌دهد. ما جوانان مستعدي در تيم ملي داريم، در خط مياني شش، هفت بازيکن داريم که تفاوت زيادي با هم ندارند. در گذشته و حتي همان دوره‌اي که سرمربي تيم ملي بودم اگر يکي، دو نفر مصدوم مي‌شدند، بازيکن جايگزين نداشتيم. به نظرم سطح يکسان بازيکنان و ساختار دفاعي منسجم تيم ملي نقطه قوت ايران است. ما در ۵۰ متر زمين خودمان خوب ظاهر مي‌شويم، ولي بايد در ۵۰ متر نيمه حريف بيشتر کار کنيم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار