کتاب تازه‌ام روایتگر پارادوکس عشق و جنگ است
کد خبر: 909118
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oVC
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
نویسنده «دختر شینا» در گفت‌وگو با «جوان»:
نویسنده «دختر شینا» از جزئیات تازه‌ترین کتابش گفت.

بهناز ضرابی‌زاده در گفت‌وگو با «جوان» با بیان اینکه ماجرای کتاب تازه‌اش در خرمشهر می‌گذرد، گفت: راوی کتاب نسرین باقرزاده، همسر شهید امیربهمن باقری است که مرداد 1359 در خرمشهر ازدواج می‌کند. شهید باقری زمان ازدواج در مخابرات سپاه زندگی می‌کند و چندین ماه قبل از شروع رسمی جنگ، در درگیری‌های مرزی با عراقی‌ها حضور داشته است و حتی دوستانش را از دست می‌دهد.

ضرابی‌زاده در ادامه افزود: 31 شهریور 59 در خرمشهر اتفاقات و حوادث مختلفی پیش می‌آید و خانم باقرزاده و همسرش به آبادان و سپس به شیراز می‌روند. در طول این مهاجرت اجباری ماجراهای زیادی برایشان پیش می‌آید و افراد خانواده‌شان را از دست می‌دهند. خانم باقرزاده در طول این سفر در همه حال همراه شوهرش بود.

نویسنده کتاب «گلستان یازدهم» با اشاره به اینکه شهید باقری 29 بهمن سال 1367 به شهادت می‌رسد، تصریح کرد: راوی کتاب در کنار همسر شهید بودن،‌ مادر شهید نیز است. ایشان یکی از فرزندانش را در بمباران شهر اهواز از دست می‌دهد.

ضرابی‌زاده گفت: این کتاب به نوعی تاریخ دفاع مقدس است و جنگ را از زاویه دید یک خانم و رزمنده توصیف می‌کند. سوژه اصلی کتاب عشق است و اینکه شخصیت‌های کتاب با وجودی که در بطن جنگ هستند هیچ‌گاه از عشق‌شان دست نمی‌کشند. به همین خاطر کتاب درباره پارادوکس عشق و جنگ است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار