اجرای طرح دوام درکلانشهر اراک
کد خبر: 908855
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oQx
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
شهردار کلانشهر خبر داد:
شهردار کلانشهر اراک ازاجرای طرح دوام (داوطلب واکنش اضطراری محله )در اراک خبرداد.

شهردار کلانشهر اراک ازاجرای طرح دوام (داوطلب واکنش اضطراری محله )در اراک خبرداد.

مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک در این جلسه در خصوص اجرای طرح دوام اظهار داشت: این طرح باید با سرعت بیشتری به مرحله اجرایی شدن برسد و برای اجرای آن از گروه‌های مردمی استفاده شود که در این طرح عضو شوند و در مرحله اول آموزش‌های لازم ارایه شود و با مدیریت ستاد بحران، کار توسط سازمان آتش‌نشانی و اورژانس آغاز شود و این آموزش در تمامی محله‌های سطح شهر فراگیر شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طرح دوام باید در سطح وسیع در شهر اجرایی شود؛ افزود: گروه‌هایی که در مرحله ابتدایی تحت آموزش قرار می گیرند؛ می‌توانند بابرگزاری مسابقه امداد و نجات و کنترل بحران در ارایه آموزش‌های بعدی و همچنین ارتباط‌های بین بخشی دستگاه‌ها موثر واقع گردند و صدا و سیما نیز با پخش برنامه مربوط به مسابقه توجه سایر شهروندان را نسبت به اهمیت این موضوع جلب نماید.

مهندس تاجران خاطرنشان ساخت: گروه‌های دوام هر چه سریعتر توسط شهرداران مناطق شش‌گانه شهر اراک با استفاده از ظرفیت خوب مساجد، مدارس، پایگاه‌های بسیج و سازمان‌های مردم نهاد تشکیل و به کارگیری شوند و آموزش لازم نیز ارایه شود.

وی بیان داشت: مدیریت بحران تنها به زلزله، سیل و آتش‌سوزی خلاصه نمی‌شود انواع بیماری‌های واگیردار نیز می‌تواند به یک بحران تبدیل شود، لذا ستاد مدیریت بحران می‌بایست ظرفیت شهر اراک در زمینه‌های مختلف حوادث را شناسایی نماید.

شهردار کلانشهر اراک همچنین به اهمیت شناسایی امکانات مختلف ارگان‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: امکانات سالن های مدیریت بحران سطح شهر باید مورد توجه قرار گیرد؛ لذا طرح دوام آغازی برای مدیریت بحران می‌باشد که باید کم کم گسترده‌تر شود.

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار